Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Twilit Universe – v kaluži života na počátku věků

aktualizováno 
Simulátor parazita, taktická hříčka, nebo akční "klikačka"? Vlastně všechno z toho.
60

Twilit Universe

Platforma: Freeware
Výrobce: Digital Dessert

  • po omezenou dobu zábavné
  • spousta barev a pěkná grafika
  • jen po omezenou dobu zábavné

Stáhnout

Hříčka Twilit Universe hájí jednoduchý herní koncept, který nemusí svou přímočarostí některým náročnějším hráčům vyhovovat. Nabízí sice krátkou herní dobu a repetici ve vidině lepších bodových výsledků, ale v přitažlivě éterickém grafickém kabátku. Pocit, být nemateriálním duchem je na chvíli zajímavý.

twilit_01
twilit_02

Jako rybka v moři LSD. Tak se asi cítí hráč po rychlém rozkoukání se po Twilit Universe. Všude plují magicky přesvícené bičíkaté bakterie nebo buňky a na barevné spektrum, které okolí vyzařuje by nestačila ani paleta impresionistických malířů devatenáctého století. Vesmír za úsvitu života. Tak by se dala nálada malovaná pastelovými barvami nejlépe popsat i v duchu názvu hry. Kromě oněch zvláštních světélkujících bakterií se zničehonic začnou objevovat i shluky podivných obrysů ryb, které před sebe pálí jakési projektily a pak i rudě zabarvené ostře vypadající ostnaté virové koule. Mezi tím vším se pak pohybuje hráč. V podobě slabého světla, nebo chcete-li ducha, se jako nehmotná záře přemisťuje mezi těly jednotlivých organismů a přebarvuje jejich vlastní záři. Vždy, když se k organismu, na kterém hráč zrovna ulpívá přiblíží nějaké nebezpečí v podobě třeba oněch rybích projektilů, je radno se přemístit do jiného těla tak, aby nebyl zraněn.

twilit_08
twilit_07

Neustálé přeskakování mezi hostiteli a vyhýbání se nebezpečí je jediným cílem hry, přičemž čím víc ryb hráč přebarví, tím víc dostane bodů. Kromě ostrých bodlin virů a projektilů a bůh ví, čeho ještě, hráči ubližuje i vzdálení se z obrazovky. Jeho život je pak maličko doplňován jakýmisi lékárničkami, kterých je však velmi poskrovnu. Přece jenom, v polévce plné prvotního života nikdo na zranění moc nedbal a jediným smyslem té doby bylo přežít. To je i cíl hráčova snažení.

twilit_05
twilit_02

Jak bylo řečeno výše, Twilit Universe není na váš čas příliš náročným počinem. Kromě rychlých reakcí je nutno se bryskně rozhodovat a analyzovat šance k přežití v tom kterém roji rybek a jiných organismů. To vše ve sledu tak nadpozemsky kvapném, až se z toho člověku začne točit hlava. Smrt je dílem okamžiku a na počítadle času se sotvakdy dostaneme přes číslice značící jednu minutu. Krátkou procházkou mezi duhovými odlesky barev jedno i mnohobuněčných organismů ale hra končí. Jako osvěžení pro víkendová odpoledne ale Twilit Universe poslouží kvalitně.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

10 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz