Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Two of a Kind - humor nadevše

  12:00aktualizováno  12. dubna 7:32
Detektivní kancelář Walters & Walter právě otvírá a buďte si jisti, že se s nimi nebudete ani na chvíli nudit. Své zapeklité případy totiž řeší s vtipem a elegancí sobě vlastní. Není divu, vždyť se jedná o dvojčata!
80

Two of a Kind

Platforma: Freeware
Výrobce: Dave Gilbert

Stáhnout

Two of a kindDave Gilbert je pro členy komunity shlukující se okolo programu Adventure Games Studio velice známé jméno. A to rozhodně zaslouženě. Za sebou totiž má hned několik zdařených adventurních dílek, k nimž patří kupříkladu Postman dies only once, Bestowers of Eternity a další, které se vyznačovaly především propracovaným příběhem, který dokázal skutečně zaujmout, což je u adventury pro většinu hráčů to vůbec nejdůležitější.

Také zpočátku možná nevýrazné dílko Two of a kind nedělá ostatním hrám Dave Gilberta ani v nejmenším ostudu, ba právě naopak. Je podáváno osobitě, stylově a především s pořádnou dávkou humoru, na němž celá hra staví. Two of a kind

Ústřední postavy zde budou hned dvě – a to dvojčata, která si založila detektivní kancelář Walters & Walter a první případ na sebe pochopitelně nenechá dlouho čekat. Počátek všeho podivného, co dnešní Bluff City, kde žijí, obklopuje, byste hledali před mnoha a mnoha stovkami let. Právě v této době totiž naši zemi zasáhl meteor, jehož účinky však zůstaly na dlouho skryty. Teprve až když byla populace v místní oblasti dostatečně veliká, začaly se rodit děti s podivnými a nadpřirozenými schopnostmi, jako je možnost se zneviditelnit se a mnoho dalších. To se pochopitelně nikomu příliš nelíbilo a první podivná událost se udála hned záhy. Po zadrnčení telefonu se totiž naši hrdinové dozvídají o vykradené expozici muzea.

Než se hrdinové vypraví na místo činu následuje úvodní chvilka odehrávající se v malé kanceláři obou detektivů. Zde probíhá klasické soTwo of a kindurozenecké škádlení, to však pouze do té doby, než zazvoní telefon a je potřeba vyrazit na místo činu, vyslechnout místního hlídače a vypátrat, kdo za zlotřilým činem stojí. Jak jsem již uváděla, hlavní devízou Two of a kind je pořádná porce humoru, který je vkusný a dobře podávaný. Samotné ovládání probíhá takřka klasicky. Na spodní straně obrazovky je umístěn panel, kde můžete přepínat mezi několika akcemi jako je použít, promluvit, prohlédnout, jít apod.

Jak již bylo uváděno, Two of a Kind je vytvořena za pomocí šikovného prográmku AGS, k němuž mají sice mnozí výhrady, nicméně mnoho skvělých adventur za jeho pomocí vytvořených mluví jasně proti nim. Mezi ty největší perly se pak řadí rovněž Two of a kind, kterou by neměl žádný zarytý adventurista opomenout, byla by to totiž rozhodně pořádná škoda.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 30 čtenářů

Témata: Meteor

Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz