Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Type Fighter - písař nebo bojovník?

aktualizováno 
Někde na pomezí mezi písařem a bojovníkem se budete nacházet v této zajímavé hře, kde došlo ke splynutí dvou žánrů. Cílem bude vyhrát duel a to bleskovým psaním nabízených slov.
79

Type Fighter

Platforma: Freeware
Výrobce: Kevin Lee and Kyle Fujita

  • netradiční bojový zážitek
  • neustále nové podněty

Stáhnout

Type Fighter

Type FighterV zahraničí mají vývojáři co se týče možnosti vzdělávat se poměrně hodně velký rozlet. Vedle vysokých škol produkujících takřka profesionální vývojáře, kteří nemají problém uchytit se v profesionálním studiu (řeč je o soukromém Digipenu) existuje také několik kratších a specializovanějších kurzů, jako je ten, z něhož vzešel projekt Type Fighter. Cílem přihlášených bylo zaobírat se kvalitním gamedesignem, experimentovat s herními žánry a na závěr tedy vyprodukovat i nějaké to vlastní dílko. Ze všech odevzdaných je ale Type Writer jednoznačně nejzajímavější.

Za úkol si vzal posvítit si na dnes již ne tolik oblíbený žánr 2D bojovek jeden na jednoho. Místo toho, aby vám byla do ruky dána klávesnice a řada klávesových zkratek, u jehož divokého mačkání si tlačítka téměř rozmlátíte, přistoupili tvůrci k trochu jiné cestě a sice k spojení akčního žánru s kategorií typingových her, tedyType Fighter her, které mají za úkol prověřit, jak rychle a přesně zvládáte psát na klávesnici.

Type Fighter je tedy akční hrou jeden na jednoho, kde se v horní části nachází ukazatel zdraví vás a vašeho protivníka. K vyhrání duelu stačí dovést jeho ukazatel až na nulu a zároveň při tom zůstat na živu. Nakolik se to splní závisí na tom, jak dobře zvládáte psát. Útoky totiž probíhají ve vlnách a tu odstartujete například stisknutím mezerníku, jak vám hra sama na obrazovce napovídá. Od té doby se začíná počítat časový limit během kterého musíte bezchybně nacvakat zobrazené slovo. Podle toho jak rychle to bude, tak silně udeříte. Dále také závisí na chybovosti a tak pokud ve slově chybu napíšete, Type Fightervětšinou váš úder mine. Co je zajímavé, tak i obrana je realizované tímto způsobem. S protivníkem se střídáte v útocích a tak jedno psaní znamená obranu a jedno útok. V případě obrany vše funguje zcela totožně jen s tím rozdílem, že si mezerníkem neurčujete časování, ale musíte sledovat, kdy se na obrazovce slovo objeví.

Type Fighter je neskutečně rychlý, což nemusí jen tak někomu sedět. Útoky probíhají ve velmi rychlém sledu, psát budete takřka bez nastavení a limity jsou krátké. Slova se prodlužují, na obrazovce se později objeví i několik variant a ty rozhodnout o tom, jak bude váš útok vypadat. Co se variability týče, nemůžeme si stěžovat. Neustále přibývají nové podněty, zvyšuje se obtížnost a hra zůstává zajímavá i v pozdějších fázích. Plusové body je možné udělit i za grafickou stránku a animace, byť škoda neměnícího se prostředí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

79 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz