Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tyujiro - japonská mini skákačka

  12:00aktualizováno  10:36
Japonské hry jsou téměř vždy kvalitními kousky a nejinak je tomu i v případě Tyujiro. V klasické 2D skákačce budete hrát za myš a vaším úkolem je projít přes různé nástrahy až na konec všech levelů.
70

Tyujiro

Platforma: Freeware
Výrobce: Cnc Darkside

Stáhnout

tyujiro1

Tyujiro nedisponuje tím, co byste od něj jako od japonské hry očekávali â originalitou â ale zpracovává klasický herní mód 2D skákačky. Příliš inovací neočekávejte, ale rozhodně to není důvod ke zklamání, protože Tyujiro je hrou zdařilou.

Příběhu si v japonštině příliš neužijete, ale s největší pravděpodobností se bude jednat o klasiku tohoto módu, takže vyrážíte spasit svět a zabít šíleného zloducha. Pro tentokrát nejste žádný nadupaný Rambo, nýbrž obyčejná myš. Máte ale na zádech užitečný batoh, ve kterém nesete dva typy min. Jedna mina vybuchne po časovém intervalu, druhá se aktivuje při setkání s nějakým pohyblivým objektem. A to budou právě nepřátelé. Setkáte se s roztodivnými protivníky, od různých kaněk a nášlapných min přes létající hmyz, až po různé roboty. Variabilita je veliká a naplno se projevila japonská fantazie a kreativita. Na konci každého ze čtyř levelů se utkáte s hlavním bossem, který je pořádně tuhý a disponuje velkou palebnou silou. Máte celkem tři životy, ale můžete si je doplnit v některých místech levelu. Také min nemáte neomezeně a můžete je nacházet po ctyujiro2estě k cíli. Za úspěšné zlikvidování nepřátel dostáváte body.

Po prvním spuštění se nezděste. Vyskočí na vás totiž miniaturní okno, ve kterém se hra odehrává. Jako první dojem je to dost demotivující, ale po chvilce hraní jsem si na titěrnost bez potíží zvykl a hraní Tyujiro si užíval. Grafika je jinak pěkná, jednotlivé levely se od sebe liší a všechny objekty jsou dobře přehledné. Hratelnost je velmi dobrá. Sice se jedná o další klasickou 2D skákačku, ale Tyujiro je zpracováno velmi kvalitně. Solidní množství nepřátel, přičemž každý z nich vyznává jiný styl boje, závěreční bossové, absence chyb a plynulá hratelnost, to vše by vás mělo přesvědčit, že se nejedná o špatnou hru. Pokládání min je velmi vydařené a budete muset mnohdy zvážit, jaký typ miny využít. Miny také budete potřebovat například k proražení cesty dál, nebo abyste se dostali k bonusovému životu či dalším minám. Zpočátku budete potřebovat trochu tréninku a dost možná se při prvním pokusu s minou kolegiálně odpálíte. Jinak je však ovládání velmi jednoduché. Zapomenout nemohu ani na velmi dobré ozvučení.
tyujiro3
Jestliže dokážete chvíli vydržet a zvyknete si na titěrné herní okno, určitě vás Tyujiro velmi dobře pobaví. Nabízí velmi dobrou hratelnost, pěkné prostředí a dokáže hodně slušně zaujmout. Proto už na nic nečekejte a vydejte se na cestu.

Ovládání:
Kurzorové klávesy - pohyb
Shift - skok
Ctrl + šipka nahoru - změna typu miny
Ctrl + šipka dolů - položení miny

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz