Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tyujiro - japonská mini skákačka

  12:00aktualizováno  10:36
Japonské hry jsou téměř vždy kvalitními kousky a nejinak je tomu i v případě Tyujiro. V klasické 2D skákačce budete hrát za myš a vaším úkolem je projít přes různé nástrahy až na konec všech levelů.
70

Tyujiro

Platforma: Freeware
Výrobce: Cnc Darkside

Stáhnout

tyujiro1

Tyujiro nedisponuje tím, co byste od něj jako od japonské hry očekávali â originalitou â ale zpracovává klasický herní mód 2D skákačky. Příliš inovací neočekávejte, ale rozhodně to není důvod ke zklamání, protože Tyujiro je hrou zdařilou.

Příběhu si v japonštině příliš neužijete, ale s největší pravděpodobností se bude jednat o klasiku tohoto módu, takže vyrážíte spasit svět a zabít šíleného zloducha. Pro tentokrát nejste žádný nadupaný Rambo, nýbrž obyčejná myš. Máte ale na zádech užitečný batoh, ve kterém nesete dva typy min. Jedna mina vybuchne po časovém intervalu, druhá se aktivuje při setkání s nějakým pohyblivým objektem. A to budou právě nepřátelé. Setkáte se s roztodivnými protivníky, od různých kaněk a nášlapných min přes létající hmyz, až po různé roboty. Variabilita je veliká a naplno se projevila japonská fantazie a kreativita. Na konci každého ze čtyř levelů se utkáte s hlavním bossem, který je pořádně tuhý a disponuje velkou palebnou silou. Máte celkem tři životy, ale můžete si je doplnit v některých místech levelu. Také min nemáte neomezeně a můžete je nacházet po ctyujiro2estě k cíli. Za úspěšné zlikvidování nepřátel dostáváte body.

Po prvním spuštění se nezděste. Vyskočí na vás totiž miniaturní okno, ve kterém se hra odehrává. Jako první dojem je to dost demotivující, ale po chvilce hraní jsem si na titěrnost bez potíží zvykl a hraní Tyujiro si užíval. Grafika je jinak pěkná, jednotlivé levely se od sebe liší a všechny objekty jsou dobře přehledné. Hratelnost je velmi dobrá. Sice se jedná o další klasickou 2D skákačku, ale Tyujiro je zpracováno velmi kvalitně. Solidní množství nepřátel, přičemž každý z nich vyznává jiný styl boje, závěreční bossové, absence chyb a plynulá hratelnost, to vše by vás mělo přesvědčit, že se nejedná o špatnou hru. Pokládání min je velmi vydařené a budete muset mnohdy zvážit, jaký typ miny využít. Miny také budete potřebovat například k proražení cesty dál, nebo abyste se dostali k bonusovému životu či dalším minám. Zpočátku budete potřebovat trochu tréninku a dost možná se při prvním pokusu s minou kolegiálně odpálíte. Jinak je však ovládání velmi jednoduché. Zapomenout nemohu ani na velmi dobré ozvučení.
tyujiro3
Jestliže dokážete chvíli vydržet a zvyknete si na titěrné herní okno, určitě vás Tyujiro velmi dobře pobaví. Nabízí velmi dobrou hratelnost, pěkné prostředí a dokáže hodně slušně zaujmout. Proto už na nic nečekejte a vydejte se na cestu.

Ovládání:
Kurzorové klávesy - pohyb
Shift - skok
Ctrl + šipka nahoru - změna typu miny
Ctrl + šipka dolů - položení miny

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz