Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

UFO Onslaught! 3D – výborná sci-fi střílečka

  12:00aktualizováno  3:45
Akčních her vychází velké kvantum, ale co se týče těch kvalitě provedených, nenašli bychom jich přehršel. Proto je radost oznámit, že UFO Onslaught! 3D představuje jednou z velmi dobře zpracovaných sci-fi stříleček.
80

UFO Onslaught! 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Benedikt Engelhard

Stáhnout

UFO Onslaught! 3DPředpokládám, že čtenář této recenze viděl americký velkofilm Den nezávislosti. Zmiňuji se o tomto snímku z toho důvodu, že má s UFO Onslaught! 3D nemálo společného. Ačkoli do děje filmu divák zasáhnout nemůže, zcela jinak tomu je ve hrách.

UFO Onslaught! 3D představuje 3D sci-fi střílečku jak má být. Při spuštění se vám vygeneruje jedno z prostředí (buď hory nebo povrch měsíce) a dál už vám nic nebrání pustit se do nastalé vřavy. Vaším úkolem bude odrazit útoky alienů v létajících talířích, kteří budou na vaše pozice shazovat bomby. K jejich likvidaci máte k dispozici deset věží, mezi kterými můžete libovolně přepínat. Jde o sympatickou věc, ale vesměs se mi více osvědčilo zůstat věrný jedné obrané věži a vytáhnout si její schopnosti na co nejvyšší úroveň. A jsme u vylepšování. Zpočátku věž pálí pomalu a na sestřelení byť jen jediného alieního UFO Onslaught! 3D talíře se pořádně nadřete. S postupným sestřelováním dalších a dalších nepřátel se vaše věž bude vylepšovat a v závěru nebude problém sestřelit UFO dvěmi dobře mířenými ranami.

V levém horním rohu obrazovky můžete vidět statistiky vašeho počínání. Obsahují počet sestřelených UFO, počet UFO, které ještě musíte poslat k zemi, celkový herní čas a také důležitou kolonku v podobě aktuálního zdraví. Pokud vás trefí bomba vyhozená z některého létajícího talíře, odečte vám určitý počet životů a jestliže budete zasaženi vícekrát, vaše věž se ocitne v plamenech. V takovém případě budete nuceni přepnout na věž jinou a bránit o to urputněji. Náboje jsou na rozdíl od zdraví neomezené, takže se můUFO Onslaught! 3Džete připravit na opravdovou řež bez sebemenšího strategizování. Osobně jsem se řídil heslem střílet do nejbližšího talíře, a pak se uvidí co dál. 3D grafika se povedla, výbuchy vypadají efektně a neméně dobré je i ozvučení hry. Zaujal mě především velmi vhodně vybraný hudební doprovod. Trvanlivost UFO Onslaught! 3D je vyšší než u běžných akčních her, k čemuž nahrává i možnost výběru ze tří úrovní obtížnosti. 

Sečteno podtrženo považuji UFO Onslaught! 3D za velmi kvalitní akční hru. Princip UFO Onslaught! 3D, jak už tomu bývá u všech akčních kousků, je jednoduchý, ale v tomto případě také velmi účelný, takže nezbývá než dodat: Nakopejte ufounům zadek jako Will Smith ve Dni nezávislosti! 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Témata: UFO

Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz