UFO: Skrytá hrozba - dojeďte si pro vítězství!

  12:00aktualizováno  11. ledna 10:50
Jednoho slunečného dne se na naši zem snesl vesmírný koráb, který unesl bratra váženého vědce Dr. Somrasova, který o pomoc požádal půvabnou Laru Cof. Ta se utká spolu s ufouny na šesti okruzích - pomůžete jí zvítězit?
50

UFO: Skrytá hrozba

Platforma: Freeware
Výrobce: Godzila tým

Stáhnout

UFO:Skrytá hrožba Problematikou mimozemských civilizací se již zabývalo nespočet her, v nichž se různě vypadající ufouni objevovali. Nikdo neví, zda existují či snad jak vypadají, tudíž si je každý může představovat podle svého gusta. O tom by mohl dosytnosti vyprávět český Godzila tým, který se stejně jako mnoho dalších vrhli do nedávno ukončené soutěže s adventurní hrou Únos. Mají šanci uspět nebo je jejich soutěžní příspěvek naprosto nehratelný brak, který snad ani nestojí za vaši pozornost? Dovíte se na následujících řádcích.

Kdo by neznal půvabnou Laru Cof, která je díky svým nesporným schopnostem prakticky v každé chvíli plně vytížena. Snad pouze na počátku našeho příběhu lenoší na sluncem intenzivně prohřívané pláži a dopřává si svůj zasloužený odpočinek, který je však náhle přerušen nesmlouvavým zadrnčením mobilního telefonu. Nedá se nic dělat – je čas sbalit si svou deku a několik dalších nutností a vydat se za prací. UFO:Skrytá hrožba

Oním narušitelem odpočinku není nikdo jiný než tajemný muž s podivným jménem Dr. Somrasov, který se již notnou dobu věnuje výzkumu mimozemských civilizací – to však pouze do doby, než ufouni unesou jeho bratra. Později se k jeho sídlo ve svém závodním bouráku s hranatými koly přiřítí samotná Lara, která se po vyslechnutí nezbytných podrobností vydává okamžitě směrem k závodišti, kde bude okamžitě přezkoušeno její řidičské umění a to hned na šesti okruzích.

Jelikož je hra kompletně ve 2D, také ona závodní trasa bude zcela placatá a nahlížet na ni budete pohledem shora, díky čemuž ji můžete na jedné jediné obrazovce spatřit celou. Flash není tím nejideálnějším nástrojem pro tvorbu závodní hry, o čemž jsme se již měli možnost přesvědčit v případě Netvor Speed, nicméně nutno dodat, že po hratelnostní stránce je na tom UFO daleko lépe, ačkoliv po té obsahové jej nelze s předešlým titulem ani v nejmenším srovnávat. Také zde se bude čas od času stávat, že se zcela nesmyslnUFO:Skrytá hrožba ě zaseknete u nějaké té překážky, ovšem určitě jde o podstatně ojedinělejší jev než u výše zmiňovaného Netvor Speed. Náplň celé hry tedy zkrácené spočívá v několikakolovém závodění, kde se utká vaše namakané červené sportovní auto s pochybně vypadajícím, ovšem pekelně rychlým, vesmírným korábem a nutno dodat, že především zpočátku budete mít co dělat, abyste jej vůbec porazili.

Po technické stránce není mnoho co posuzovat. Úvodní intro je nakresleno vcelku pěkně a nepostrádá také občasný vtip. Stejně je na tom i samotná hra, jíž zpracování je na jednu stranu jednoduché, ovšem na tu druhou účelné a vkusné. Škoda jen, že toho hra nenabízí podstatně více, poté by si dost možná vysloužila také o několik stupínků lepší hodnocení.


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Témata: UFO

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Další z rubriky

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz