Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ultimate Celebration - oslava pouze pro jednoho

  8:16aktualizováno  8:16
Nejdřív uspořádat oslavu narozenin a teprve potom se snažit někoho přinutit, aby vůbec došel, je špatný nápad.
45

Ultimate Celebration

Platforma: Freeware
Výrobce: Digital Dessert

  • hudba
  • veliká škála prostředí
  • po chvíli repetetivní
  • absurdně obtížné
  • nepromíjí žádné chyby (Nic pro psychicky labilní jedince.)

Stáhnout

celebration_07

Ačkoliv to zní drsně a nereálně: Tahle oslava bude ultimativní! Sice na ni nikdo nepřijde, ale co naplat. Ultimate Celebration je esencí toho, co v poslední době přinášejí freeware a indie arkády. Nepřináší mnoho nového a drží se poměrně věrně zaběhnutých postupů. Neříkám, že je to nutně zle a pro fanoušky „hopsaček“ je UC alespoň hodný vyzkoušení. Vše ale popořadě.

celebration_01
celebration_02

Co uděláte, když máte narozeniny? Uspořádáte oslavu! Pozvete své známé a začnete plánovat. Náš hrdina v UC na to šel opačně a musím uznat, že ne zrovna fikaně: Nejprve vše připravil a pak pozval známé. Tedy... Pozval. Jak se to řekne. Spíš je to takový chudák, že žádné známé nemá a proto musí vyrazit do širého plošinkového světa a posbírat alespoň dvacet exemplářů podivínů, kteří se alespoň budou tvářit jako jeho kamarádi. Fenomenální nápad. Vše je připraveno, svíčky na dortu hoří, balonky vesele plují po stropě, tabule prostřená, konfety rozházené a teď už zbývá jenom najít někoho, kdo se mnou bude ochoten slavit. To nezní zrovna jako ultimativní oslava, jakou svět nezažil, což? Ono by to nebylo tak horké. Jak se zdá, svět okolo je plný divných individuí, které si s vámi na dortu rádi zamlsají, jen jsou rozeseta všude možně a svět není zrovna pohostinné místo.

celebration_05
celebration_03


Nemůžete umřít (Alespoň ve hře.), ale mnohdy vás takové nakopnutí od chodící houbičky odhodí několik metrů dozadu a vrátí vás někam na začátek lokace. Při snaze proplavat jednoduchou podvodní chodbou jsem byl zákeřnými proudy vždy unášen neomylně k výchozí pozici. Stačí jediná chybka a vše je ztraceno. Při dvacátém devátém pokusu o překonání zcela primitivní části, kde vás plošiny vždy katapultují zcela do opačného směru, než potřebujete, jsem si začal uvědomovat, že svůj svěrač zatínám až nehumánní silou. „Proč si ten panák musí obstarávat kamarády zrovna takhle? Uvařím dort z kokainu a kamarádi se jen pohrnou!“ Počínání hrdiny je dokonalým příkladem toho, co znamená v angličtině fráze „make a friend“, neboli „udělejme kamaráda“.

celebration_06
celebration_09

UC dokonale potvrzuje mou myšlenku, že autoři moderních arkád jsou absurdní nelidská stvoření, sadističtí smíšci a asociální konspirátoři. Není nad to udělat hru, u které člověk zlostí zešediví a samou bezmocí si vytrhá porost na genitáliích. Pro všemocné mistry zenu ale bude UC jistě potěšující záležitost, takže hodnocení berte s nadsázkou. Psal ho totiž člověk, který by udělal z monstrózní oslavy narozenin monstrózní spáleniště plné hořících těl.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

45 %

Hodnocení čtenářů

20 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz