Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ultimate Flash Sonic - Segová klasika se vším všudy

  12:00aktualizováno  22. října 9:31
Po nemilých zkušenostech s hrou Sonic Ultra v2 člověk, tak nějak přirozeně, dostane chuť spravit si žaludek nějakým zdařilejším koněm ze stáje rychle rotujících ježků. Již zkraje musím prozradit, že pro nápravu žaludečních potíží nebylo lepší volby než Ultimate Flash Sonic - freewareovky s originálem naprosto srovnatelné.
80

Sonic Ultimate Flash

Platforma: Freeware
Výrobce: Dennis Gid

Stáhnout

Sonic Ultra Flash Kdyby někdy Sonic Team spatřil Ultimate Flash Sonic (odteď SonicUF), řekl by si pravděpodobně: ,,O nás bez nás" a charakterizoval by tímto úslovím hru zcela přesně. Nadšený fanoušek Dennis Gid, se rozhodl převést toto dílo z GBA verze na PC a povedlo se mu to neuvěřitelně věrně. Pokud jste někdy měli možnost hrát originál, velice rychle postřehnete, že až na odlišný leveldesign je Gidův počin věrnou kopií svého vzoru. Ano, jistě lze lamentovat nad nedostatkem originality autora, nakonec i já jsem horlivým vyznavačem neotřelosti, a přesto musím v tomto případě uznat, že držení se osvědčených postupů bylo cestou možná zbabělou, zato plody přinášející. Předělávka je stejně jako vzor extrémně hratelná a navíc neochuzená. Gid si dal tu práci a zmohl se v programu i na efekty jež pro Sonic-freewareovky nebývají zdaleka tak běžné. Při průletu levelem se setkáte jak s obrovským loopy, tak urychlovači, slideovými zábradlími, trampolínami, hrazdami, během hlavou vzhůru a nejrůznějšími typy ramp. Sonic a jeho tři přátelé Tails, Knuckles a Cream za něž si můžete hru rovněž projet, neztratili téměř nic ze svých dovedností a tak s jejich pomocí natrhnete zadek dr. Eggovi jedna dvě. Bohužel mou větu musíte brát značně doslova. 

Sonic Ultra Flash Abych vše uvedl do jasných souvislostí - jediným a o to trpčím neduhem SonicaUF je totiž jeho délka. Ve hře nadejte pouhých šest levelů na dvou prostředích (lístkový les a ledová planina), z nichž dva jsou ještě ke všemu pouze soubojové. Je sice pravda, že si je můžete projet za čtyři postavy, k čemuž vás mimo jiné i chytře motivují cheaty, které za úspěšné dohrání dostanete a na rozdíl od většiny ostatních Soniců i zde lze level proběhnout několika odlišnými cestami, přesto je herní doba tristní. Tento smutný fakt ironicky nejvíce demonstruje druhý herní mód Time Trial, v němž odhalíte, že s trochou praxe lze levelem prolétnout za 30 vteřin. Jenže není hra živa pouze svou délkou, krom hratelnosti a celkové zábavnosti je tu ještě zpracování, jež může hře výrazně přilepšit.

A tak v případě SonicUF i činí. Autor titulu, se nijak netají tím, že grafiku pouze přejal, jako taková je vizuální stránka hry samozřejmě naprosto perfektní. Sonic Ultra Flash Někoho sice může stresovat poměrně nízké rozlišení a fakt, že hra běží v okně, kombinací kláves (Crtl + F) lze ovšem celou situaci napravit. K hudebnímu doprovodu, rovněž nelze mít výtek, neboť se to s ním má podobně jako s grafikou. Ocenitelná je z hlediska programu i možnost hru uložit, tuto akci však musíte provádět pomocí hesel, což je metoda poněkud otravná (zvláště nejsou-li kódy slovy, ale pouhou řadou jedniček a nul) i tak je to ale lepší než drátem do oka.
Celkově je hra jednoduše na mimořádně vysoké úrovni a za sebe vám můžu říci, že jsem vydařenějšího Sonica zatím nehrál. Měl jsem sice v plánu hře vzhledem k její délce udělit hodnocení 7, když jsem se však podíval na skóre ostatních Soniců zveřejněných zde na plných hrách, rozhodl jsem se své stanovisko přehodnotit. Přeci jen skončit na stejné úrovni jako Sonic Jr. by bylo pro tuhle arkádovou pecku trochu nefér. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 30 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz