Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ultimate Steroids - s laserem na Asteroidy

  12:00aktualizováno  21. října 11:12
Při pohledu na screenshoty z nové freewarovky Dreamscapu je na první pohled patrné, že si na Ultimate Steroids dal někdo hodně záležet. Perfektní grafika tu jde ruku v ruce nádherným efektům a skvělé hratelnosti. Máte-li opět chuť zažít nějaké dobrodružství ve vesmíru, je pro vás naše dnešní nadílka tím pravým.

Ultimate Steroids

Platforma: Freeware
Výrobce: Dreamscape

Stáhnout

Vývojářská skupina Dreamscape je původcem další variace legendárních Asteroids - zvláštní a graficky víc než povedené freewarovky Ultimate Steroids. Vzhledem k tomu, že i původní hra se, jak název napovídá, odehrávala ve vesmíru, nemusíte se obávat, že by se Ultimate Steroids týkaly vyšetřování dopingu u vrcholových sportovců či maloobchodního prodeje onoho závadného zboží v kontroverzní obchodní strategii. I tentokrát se totiž setkáte se zajímavou kombinací akční arkády, simulace letu ve vesmíru a občas i adrenalinovou závodní hrou.

Ultimate SteroidsZákladní příběh, který je u všech klonů Asteroids naprosto totožný, se točí okolo velkých kusů emzáckých balvanů, jež si to namířily přímo na matičku Zemi. Vy, jakožto správný vlastenec, to samozřejmě nemůžete nechat jen tak - osedláváte tedy svou malou vesmírnou rachotinu a hrdě se dáváte do boje s obřími šutráky na vlastní pěst. Létání ve vesmíru ovšem není žádnou procházkou růžovým sadem - hbitá poletuchu totiž ignoruje jakékoliv tření (a fakt je, že ve vesmíru na něj v takové míře, jako tady na Zemi, nenarazíte) a setrvačností pokračuje v letu zadaným směrem dokud ji nenasměrujete jinam, nebo nedojde ke kontaktu s cizím předmětem. Přičtete-li k tomu ještě i fakt, že vaše supermoderní loď není vybavena tak základní věcí jako je brzda, určitě snadno pochopíte, proč je její řízení tak složitou záležitostí. Jakmile totiž chcete například změnit směr pohybu o 180° nebo se zastavit na místě, musíte svůj létající domov v průběhu letu otočit a následně přidat plyn přesně v opozici s dosavadní trajektorií.

V průběhu každé mise ovšem samozřejmě nemusíte jen vyvažovat pohyb svého vesmírného korábu - vaším hlavním úkolem bude eliminace všech v daném levelu se objevivších asteroidů. Znamená to, že musíte nejdřív mohutnou střelbou rozdělit obří kameny na menší, s těmi pak udělat totéž a až ty relativně nejmenší (resp. nejméně velké) rozstřílet na hvězdný prach. Veškerá vaše destrukční činnost probíhá za prezentace těch nejnádhernějších grafických efektů, takže pokud vám nebude odměnou za odvedenou tvrdou práci těch několik málo bodů připsaných k výslednému hodnocení, určitě se budete alespoň kochat těmi krásnými výbuchy, v nichž na dobro mizí šedé Zemi nebezpečné asteroidy.

Ultimate SteroidsGraficky je hra Ultimate Steroids stoprocentně tou nejpodařenější variací Asteroidů. Odpovídá tomu i počet nejrůznějších možností a voleb, které vám nabízí dialogové okno nastavení přidružené k samotné hře. Kromě přepínání módu fullscreen/window můžete například nastavit i typ renderingu (hardware nebo softwarově emulovaný), použité rozlišení, hloubku barev nebo hlasitost hudby a zvuků. Zvukovou stránku Ultimate Steroids jsem bohužel posoudit nemohl, jelikož hra ve Windows2000 odmítala pracovat s mou zvukovou kartou a z toho důvodu se za asistence několika chybových hlášek vždy sesypala.

Jako každá správná akčňárna samozřejmě i Ultimate Steroids obsahují multiplayer - sice jen pro dva hráče na tomtéž počítači, nicméně lepší málo než nic. Ničit asteroidy pak můžete jak společně v cooperative módu, tak proti sobě (ovšem nikoli vyvražďovacím způsobem, ale v boji o body).

Stojí tedy Ultimate Steroids za stáhnutí? Určitě ano - nejen kvůli všem těm superlativům, které jsem popsal o pár řádek výše (a které jste si určitě nepřečetli :-), ale také kvůli tomu, že je jednou z nejlepších a nejhezčích akčních her poslední doby a že přes svou propracovanost nezabírá víc než pár megabytů prostoru na disku. Pojďte to těm emzáckým odpadkům pěkně nandat!

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz