Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ultimate Tank – ocelová bestie

aktualizováno 
Vaše udatná demokratická země byla zákeřně přepadena podlými nepřátelskými hordami. Armáda je zoufale přečíslena a rozsáhlá území domovské vlasti už padla. Daleko od hlavních bojů svěří velitelé jistému postradatelnému vojákovi beznadějně zastaralý tank, aby s ním zastavil jednu z ofenzív...
70

Ultimate Tank

Platforma: Freeware
Výrobce: FreeGamePick

  • animace
  • ovládání

Stáhnout

Ultimate Tank 3

Ultimate TankNebude velkým překvapením, když prozradím, že tímto zoufalcem jste vy a že na konci války budete patřit mezi heroické vítěze. Ultimate Tank je nové synonymum ultrajednoduché shora viděné arkády. Pohybujete se na jedné obrazovce uprostřed „městské“ zástavby (krychličky připomínající budovy) a likvidujete po desítkách nepřátelské tanky. Nesmíte přitom přijít o své radarové velitelství, které se naopak snaží zničit nepřátelské voje. Z příběhu stříká patos na všechny strany, ale nic jiného snad nečekáme. Celou hru ovládáte pouze šipkami a mezerníkem.

Po mapě zmateně pobíhají davy civilistů, které všechny tanky (včetně vašeho) legračně a čvachtavě přejíždějí. Tolik k vlastenecké obraně domovského území. Každá mapa je rozmístěním krychliček trochu jiná a teoreticky by tak vyžadovala jiný postup, ale o tom, jak je to doopravdy více níže. Většinou jsou mezi budovami také rozmístěné raketové a EMP věže – ty nicméně střílí jak po nepřátelích, tak po vás. Každých pár desítek sekund na bojiště dopadají různorodé upgrady a bonusy, které vám můžou tank opravit nebo vylepšit, přivolat nepříliš efektivní leteckou pomoc nebo vám přičíst život navíc.

Ultimate Tank 2Hra je pouze 2D, ale jako u většiny her z FreeGamePicku je grafika roztomile detailní, zvukové efekty řáďácké a když něco vybuchuje, tak to skutečně VYBUCHUJE. Nad městem přelétají rakety, stíhačky a vrtulníky, neustále se něco děje a pro samý doprovodný ruch mnohdy přehlédnete i útočícího agresora.

Přesto, že hra oplývá čtyřiceti misemi (!), musím jí vytknout přílišnou jednoduchost. Do boje vyrážíte vždy sám, grafika a rozmístění budov se v mapách mění, ale v praxi hrajete celou hru pořád stejně. Je sice pravda, že hra podporuje kooperativní hraní, ale rozhodně bych byl raději, kdyby občas na pomoc přijely spojenecké tanky nebo se jako boss objevil třeba obrněný vlak. Ultimate Tank 3Strafovací arkádě ale zase nevyhovuje topornější ovládání.

Ačkoliv je tedy co hrát, gameplay rozhodně není natolik různorodý, abyste během oněch 40 válečných misí stále objevovali nějaké nové taktiky a způsoby hraní. Pokud to někomu takhle stále ve stejných kolejích vyhovuje více, může si přičíst bod. Pokud by vám náhodou chyběla nějaká bezduchá akce, Ultimate Tank nezklame. Na druhou stranu k dispozici jsou i mnohem více svěrače povolující střílečky.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 35 čtenářů

Témata: Raketa, Vlak

Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz