Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ultimate TK - jeden rozhněvaný muž

  12:00aktualizováno  19. září 5:37
Máte občas všeho po krk? Chtěli byste s něčím (nebo někoho) praštit, ale strach, konvence a pud sebezáchovy vám to nepovolují? V tom případě je snadná pomoc. Máme zde pro vás hru, kde si část adrenalinu z těla vyplavíte. Ověšte se arzenálem smrtících zbraní a vykročte do ulic.

Ultimate TK

Platforma: Freeware
Výrobce: Error Free

Stáhnout

Ultimate TKŘekněme si to upřímně, kdo by si rád čas od času do někoho pořádně nestřelil? Ano, dobrá. Ve skutečnosti to není dost dobře možné, a díku bohu za to. Ale máme tu přeci staré dobré milé a brutální počítačové hry. Tam to možné je. A nejen, že beztrestně, získáváte tam za to body či peníze, takže je vaší snahou odstranit co nejvíce individuí, na které narazíte. A nemusíte zrovna hrát Quaka či Unreal. Jsou i jiné hry, u kterých si vybijete za celý den nastřádanou agresivitu a nemusíte za to platit horentní sumy nebo mít počítač nadupaný nejmodernějšími komponenty.

Jedním z takovýchto titulů je například Ultimate TK, který vám dnes nabízíme. Ptáte se, co znamená to TK? Já jsem byl také zvědavý, tak jsem obětoval několik nezbytných okamžiků a hle - výsledek se dostavil. To TK Ultimate TKznamená Tapan Kaikki. Že vám to moc nepomohlo? No vidíte, já z toho také nejsem nijak moudrý, akorát tuším, že to bude něco finsky. Pravděpodobně. (Pokud někdo víte, co to je, napište to do diskuse :o) ).

Jak hra vypadá vám asi moc popisovat nemusím, to vidíte na okolních obrázcích. Příběh je jednoduchý, tedy pardon, žádný. Také zde o něj nejde. Jde o to zabít co nejvíce nepřátel, to je všechno. Jste rozzlobený muž, který střílí na všechno kolem sebe a jen tak na někoho se neohlíží. K tomu vám slouží poměrně široký arzenál zbraní, od pistole až po plamenomet či vrhač výbušniny C4 (a to je dobrý kanón). A aby to nebylo málo, můžete se ještě vyzbrojit všemožnými granáty, minami, zaměřovačem nebo neprůstřelnou vestou (obě posledně jmenované věci vřele doporučuji).

Ultimate TKHru sledujete z ptačího pohledu, což je sice příjemné z toho hlediska, že můžete sledovat dění nejen před sebou, ale i vedle sebe či za zády. O něco horší to však je s mířením - pokud nejste vybaveni zaměřovačem, příliš daleko se nedostanete.

Ultimate TK má kromě možnosti propojení dvou her (split mode a join mode) celkem pět základních epizod, z nichž každá obsahuje deset misí. Z těch pokračujete dále dvěma možnými způsoby - buď zemřete a začínáte od začátku, nebo se vám podaří eliminovat všechno živé a vy přecházíte do další úrovně. Mezi jednotlivými misemi je ještě jakási malá mezihra - pokaždé máte možnost buď prodat něco ze svých zbraní, nebo si naopak nějaké koupit či doplnit si munici. To pochopitelně stojí určité peníze, ale nebojte. Pokud budete hojně střílet, budou i hojné finance.

Ultimate TKPokud se vám zdá, že padesát misí není mnoho, nezoufejte. Na stránkách výrobců můžete najít ke stažení editor úrovní a spoustu, opravdu spoustu již hotových misí a epizod. Najdete tam také pár drobných, ale užitečných rad, například jaké jsou zde cheaty a podobně. Dále zde je také vysvětlení skutečnosti, která mne také mírně řečeno zarazila. Proč není možné ukládat pozice? Odpověď na tuto otázku mne více než uspokojila. "Hra by byla příliš jednoduchá. Copak VY ve svém životě můžete začít znova z uložené pozice ve chvíli, kdy už máte všeho dost?"

Ne, nemohu, to je pravda. A ačkoliv není život a Ultimate TK to samé (naštěstí), jedná se o vcelku podařenou freewarovou hru, kterou by si neměl nechat ujít nikdo, komu občas přetéká adrenalin přes hlavu.

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz