Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ultra Flexball 2000 - rozbijte tu zeď

  12:00aktualizováno  29. srpna 2004 12:19
Ač si to možná neuvědomujeme, s nenávistí vůči zdím se setkáváme poměrně často. Jen vzpomeňte, jak dopadla Berlínská zeď. Pro další případ také nemusíme chodit daleko, stačí si vybavit zeď v Matiční ulici. Než ale i ve vás nabobtná chuť nějakou zeď rozbít, zkuste si to raději nanečisto v tomto povedeném klonu hry Arkanoid.
50

Ultra Flexball 2000

Platforma: Freeware
Výrobce: Joakim Asplun

Stáhnout

Ultra FlexballNěkteré hry zřejmě nikdy nepřestanou být populární a budou neustále přitahovat pozornost nejenom hráčů, ale i herních vývojářů. Namysli mám samozřejmě sérii nehynoucích klasik, mezi kterými jsou zastoupeny třeba hry Tetris a Pong. Další kousky si do výčtu jistě doplníte sami. Hráči jsou ale zmlsaní a pokud jim herní designéři, grafici a programátoři nenabídnou dostatečné množství inovací, stejnou hru znovu hrát nebudou. Není se tedy čemu divit, že každé znovuvzkříšení některé z herních legend, chce-li být úspěšné, musí oplývat krásnější a modernější grafikou, vypilovanou hratelností a mnoha dalšími přednostmi. V nekomerční sféře to jde sice ztuha, přesto se ale i zde setkáváme s mnoha zajímavými projekty, které dokáží zaujmout. Jedním z nich je i Ultra FlexBall 2000 – hra stírající prach (ač sotva usazený) z Arkanoidu. 

Vysvětlovat vám princip hry by jistě bylo příslovečným nošením dříví do lesa, přesto však, pokud jste snad právě spadli z Měsíce, vám krátký popis nabídnu. Zkrátka, před sebou máte cihlovou zeď a vaším úkolem je zbourat ji (neptejte se mě proč) jen za pomoci míče. Ten proti zdi odrážíte prostřednictvím malé posuvné plošiny. No řekněte sami! Existuje snad něco prostšího? Aby to ale přeci jen nebylo tak jednoduché, přichází Ultra FlexBall s několika vylepšeními, která si kladou za cíl přitáhnout vás ke hře na co nejdelší dobu. Řekněme si ale rovnou, že samotný princip zůstal netknutý a je to tak dobře. 

Ultra FlexballZměny se týkají především nejrůznějších bonusů, ke kterým se můžete v průběhu hry dostat, a mnoha typů cihel, z nichž jsou sestaveny jednotlivé levely. Co se týče samotných cihel, určitě nezaujmou pouze vizuální rozmanitostí, ačkoliv i ta je na první pohled viditelná. Mnohé z cihel přímo ovlivňují chování vámi odraženého míče a dokáží ho tak například vystřelit ohromnou rychlostí do určitého směru. Jiné zase fungují jako detonátory pro jinde umístěné dynamitové cihly. Vzniklý výbuch pak příjemně pročistí jejich nejbližší okolí a usnadní vám tak práci s demolicí levelu. Když už jsme u těch výbuchů, v Ultra FlexBall se setkáte s mnoha typy cihel, které vybuchují mnoha různými způsoby. 

To ale zdaleka není vše. V některých cihlách se ukrývají bonusy, které vám ve vašem úsilí jistě hodně pomohou. Jednou si chytíte dáreček, který vám prodlouží odrazovou plošinu, jindy zase získáte silové pole, díky němuž se po nějakou dobu nemusíte obávat ztráty míče. K dobru jistě přijdou i míče bonusové. Pravda, uhlídat najednou třeba tři je sice těžší, ale bourání pak jde o mnoho rychleji. To samé se dá říci i o bonusu, který míč zvětší, nicméně občas narazíte i na zmenšovací variantu tohoto zlepšováku. Je toho ještě hodně, s čím se můžete ve hře setkat. Vyzkoušet si to můžete ve více jak osmdesáti levelech, které jsou rozděleny do šesti setů. Avšak i kdyby vám tento úctyhodný počet přišel málo, nemusíte zoufat. Přímo se hrou je totiž autory distribuován editor, ve kterém si můžete vytvořit level podle vlastních představ. 

Ultra FlexballGrafické zpracování hry sice ani zdaleka nesahá k vrcholu možností dnešních grafických karet a barevné kombinace působí občas poněkud kýčovitě, ale i tak jde o vcelku příjemnou podívanou. Některé grafické libůstky, jako jsou výbuchy nebo částicové efekty, jsou pak opravdu pěkné. 

V samotném závěru této recenze nelze než vám Ultra FlexBall doporučit. Je sice pravda, že na některých aspektech hry by se jistě dalo ledacos vylepšit, ale pokud vám ještě nejrůznější klony Arkanoidu nelezou krkem, tenhle by vás neměl zklamat. 

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 50 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz