Uncle Martins Laser Factory

  12:00aktualizováno  22. března 11:25
Že úhel dopadu je roven úhlu odrazu, to jistě víte už ze základní školy. Nyní je tu ale možnost vyzkoušet si to přímo prakticky. Přesně podle hesla ""škola hrou"" se tedy můžete pustit do hry, která důkladně procvičí vaši šedou kůru mozkovou.

Laser Factory

Platforma: Freeware
Výrobce: Martin Cietwierkowski

Stáhnout

LaserFactory

Cílem vašeho snažení ve hře Uncle Martins Laser Factory bude zničení několika nafukovacích balónků, důmyslně rozmístěných po herním prostředí tak, abyste se nad zadaným úkolem pořádně zapotili. Balónky se dají zničit jedině za pomoci laseru, který je zpravidla umístěn v těch nejméně vhodných místech. Je tedy jen na vás, abyste paprsek náležitě usměrnili. Za tímto účelem je vám svěřeno ovládání dálkově řízeného mini-buldozeru, pomocí kterého budete moci přesunovat po herním prostředí nejrůznější objekty a stavět je do cesty laserovému paprsku. Objektů, které můžete takto přesunovat je ve hře hned několik. Mezi bezesporu nejzastoupenější patří lesklé kovové bloky, které, zkříží-li rudé světlo laseru, odrazí ho jiným směrem. Stejně fungují i podobné kovové bloky, které se ovšem nedají přesunovat. Další překážkou, jenž se může postavit do cesty paprsku, jsou dva druhy cihlových zdí, z nichž jedna může být zničena výbuchem sudu s trhavinou. Tyto sudy explodují, jsou-li po určitou dobu vystaveny účinku laserového paprsku. Stejným způsobem pak mohou být zničeny i dřevěné bedny. Posledním zpestřením jsou pak kovové kuličky, které také odrážejí laserový paprsek, ale na rozdíl od obyčejných kovových bloků se i samy pohybují.

LaserFactory

Jak tedy sami vidíte, prostředků jak nasměrovat paprsek kýženým směrem máte více než dost a postupně je ve hře využijete všechny. Celkem pro vás autor přichystal deset levelů, ve kterých prověříte svou schopnost logického uvažování a věřte, že u některých úrovní strávíte hodně času. Občas se vám stane, že omylem přesunete důležitý objekt do místa, odkud ho již není možné přesunout. Pak nezbývá než obětovat buldozer v sebevražedné explozi a úroveň restartovat. V každém levelu máte k dispozici pět životů/buldozerů. Ztratíte-li i poslední z nich, musíte začít znovu od první úrovně. O buldozer ovšem můžete přijít i jinak, než jen při restartování levelu. Jestliže stroj vmanévrujete do cesty laserového paprsku, začne se buldozer nebezpečně zahřívat a pokud rychle nevyklidíte cestu, můžete se s ním rozloučit. Hra naštěstí nestanovuje žádné časové limity, a tak máte vždy dostatek času na promyšlení dalšího postupu. Zapomenout nesmím ani na samotného strýčka Martina, zneuznaného vědátora, stejně šíleného jako arogantního. Ten vás bude provázet celou hrou, vždy při přechodu do nové úrovně, kdy vás pobaví nějakou svou ironickou hláškou.

LaserFactory

Grafické zpracování hry je velice příjemné, i když trochu větší barevnost by jistě nijak neuškodila. Celá hra je zpracována v třírozměrné grafice a přítomnost 3D akcelerátoru ve vašem PC je tedy vítána. Herní prostředí je sledováno seshora, kamerou, která automaticky sleduje vámi ovládaný buldozer. Sami si můžete nastavovat pouze vzdálenost kamery od herní plochy. Při větším oddálení tak získáte poněkud globálnější představu o situaci. Ačkoliv je tento způsob zobrazení dostatečně přehledný, chybějící možnost volně natáčet kameru by se jistě také hodila.

Zvuky jsou na poměrně slušné úrovni. Nijak sice neoslní, ale svou úlohu plní celkem dobře. Ani na hudbu autor nezapomněl, ale protože se jedná jen o krátký sampl, který se stále dokola opakuje, brzy vám asi hudební doprovod hry poleze krkem. Naneštěstí zde chybí možnost hudbu vypnout, a tak můžete buď oželet zvuk úplně, nebo se pokusit muziku přetrpět. Ostatně, hra samotná postrádá jakékoliv možnosti nastavení, ať už grafiky, zvuku nebo čehokoliv jiného. Každopádně, jak se zdá, z Uncle Martins Laser Factory se nám i tak vyklubala velice zábavná hra, která sice má nějaké ty mušky, nicméně její hratelnost dá lehce zapomenout na všechny případné kazy na kráse.

Autor:


Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz