Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Under The Garden učí přežití v kruté zimě

  15:00aktualizováno  15:00
V atmosférické hře Under The Garden se hráč snaží přežít kruté zimy v nehostinné severské tundře. Po vzoru Terrarie tak sbírá suroviny, buduje si obydlí, učí se lovit a především vzdoruje nebezpečné přírodě.
85

Under The Garden

Platforma: Freeware
Výrobce: Paul Greasley

  • simulátor přežití s dobrou atmosférou
  • stavba vlastního přístřešku
  • prozkoumávání prostředí
  • občas se dlouho nic neděje

Stáhnout

Under The Garden | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Under The Garden

Hra Under The Garden se neodehrává na zahradě, ale v kruté a nelítostné přírodě, ve které má hráč jen jeden úkol: přežít. Otevřená hratelnost a svět limitovaný pouze svým dvourozměrným zpracováním dává svobodu a umožňuje prozkoumávání divočiny na vlastní pěst. Náplní této atmosférické hry je sbírání surovin, stavění příbytku, obstarávání dřeva na oheň a v neposlední řadě také snaha o bezpečí za chladných nocí.

Under The Garden

Na začátku, po silné bouři, stojí hlavní hrdina uprostřed kruté severské přírody v rozvalinách vlastního příbytku. Je třeba se pustit do oprav a také zabezpečit alespoň základní prvek přežití, totiž životně důležité teplo.

Under The Garden je vlastně kompilací několika her. Nejzřetelněji však připomíná slavnou Terrarii, a to ať již zpracováním, tak náplní. Samozřejmě, tato je mnohem jednodušší a méně komplexní. Jisté aspekty jsou však společné.

Under The Garden

Hráč pomocí nástrojů, jako jsou sekery, krumpáče a podobně, získává suroviny, či spíše předměty, které později účelně používá. Dřevem je možno rozdělat oheň, který doplňuje staminu potřebnou pro přežití. Ve vykutaném kameni je zase možné najít spoustu pokladů a náhodných předmětů.

Vaší hlavní snahou by mělo být opravit dům poničený při bouři. Ten je možné stavět pomocí nalezených kvádříků různých materiálů. Jako z dětských kostek si postavíte přístřeší, které vás ochrání před přicházející zimou. Díky alespoň do určitého bodu fungující fyzice je tak možné postavit skutečně zajímavé kousky.

Under The Garden

Hra klade největší důraz na potřebu prozkoumávat nové krajiny a místa. Vlastně můžete jít, kam chcete (tedy, vzhledem k tomu že je hra 2D, tak jenom doprava, či doleva), ale musíte být připraveni na to, co potkáte.

Smrtící divoké prase je přitom to nejméně nebezpečné. Hra simuluje některé druhy počasí, a tak třeba ve sněhové bouři vám stamina mizí citelně rychleji.

Při hraní Under The Garden je možné narazit na několik nervy drásajících chvil, ale povětšinou jde o konstantní snahu prozkoumávat nekonečné pláně.

Under The Garden

I když hra oplývá hezkou retro (tzv. pixelartovou) grafikou a zajímavou atmosférou, může po nedlouhé době začít nudit a to jednoduše proto, že hráč nenalezne žádnou zajímavou událost. Celá krajina je totiž do jisté míry náhodně generovaná. Na druhou stranu, titul je zábavou hlavně pro hračičky a zvědavé průzkumníky. Rozhodně spíše než pro akční nadšence a milovníky vyplavování adrenalinu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz