Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Up Yours - ovládnete míč?

  12:00aktualizováno  16. prosince 10:17
Příznivcům našeho národního sportu jsou určitě známá jména, jako Josef Masopust, Antonín Panenka nebo Andrej Kvašňák, není k nim zcela určitě nutno dávat žádná vysvětlení. Pokud si chcete vyzkoušet, jak umíte sami ovládat kopací míč, můžete se zde o tom přesvědčit. Nebudete ale hrát fotbal, zato musíte udržet balon co nejdéle ve vzduchu.

Up Yours

Platforma: Freeware
Výrobce: Kedamonoware

Stáhnout

Up YoursHned na začátku upozorňuji na tu skutečnost, že tato hra je ve své podstatě pouhou ukázkou dokonale provedené hry od známých autorů, kterou však lze stáhnout jen po registraci a zaplacení paušálního poplatku v amerických dolarech. Hra, kterou předkládám, se skládá z pouhých tří levelů, i tak si však lze pohrát s kopacím míčem do sytosti a vyzkoušet si, zda s ním umíte zacházet tak vynikajícím způsobem, jako v záhlaví mnou již vzpomenutí vynikající a známí fotbalisté. K dispozici máte malou červenou odrážecí pálku, silně připomínající okřídlený míček pro badminton, jejíž pomocí vracíte kopací míč nahoru tak, aby nespadl na zem, lapidárně vyjádřeno, musíte ho udržet ve vzduchu.

Po spuštění hry se nabídne možnost vybrat si ze tří levelů, ale neradujte se předčasně, přístupný je pouze první level. Abyste se dostali dál, musíte prokázat, že s kopacím míčem umíte zacházet přímo mistrovsky. Pálku ovládáte myší, lépe řečeno jen jejím posunováním doleva či doprava a nakláněním, balón se odráží zpět nahoru sám, bez jakéhokoliv dalšího zásahu. Chcete-li tudíž uspět, je nejlépe pálku udržet v kolmé poloze, neboť při jejím naklonění pak balón poletuje na všechny strany. Protože boční stěny na obrazovce fungují jako odrazové plochy, roztančí se nadhazovaný míč tak divoce, že ho už ani nedokážete sledovat a následující jeho pád na zem je nevyhnutelný.

Up YoursTaké je zapotřebí držet pálku co nejblíže při zemi, neboť jakmile si ji dáte do vyšší polohy, odrážený balón vám nahoře zmizí z obrazovky a než zjistíte, odkud se znovu objeví a stačíte zareagovat, dopadne na zem a rovněž jste skončili. Do dalších dvou levelů je možno se dostat dvojím způsobem. Vlevo na hoře na obrazovce je ukazatel počtu úspěšně odražených míčů, horní údaj je současný stav a spodní ukazuje váš dosavadní rekord. Jakmile dosáhnete v prvním levelu 50-ti úspěšných odrazů, budete akusticky upozorněni na to, že se vám zpřístupnil druhý level, takže můžete hru ukončit a v menu přejít do druhého levelu, který se mně ale zdá po hrací stránce již obtížnější.

Doporučuji proto se pokusit hned v prvním levelu dosáhnou 100 úspěšných odrazů, tak budete opět zvukově upozorněni na to, že jsou už zpřístupněny všechny levely. Up YoursOd této chvíle si můžete tudíž jít zahrát do kteréhokoli ze tří nabízených levelů, ovšem nesmíte hru úplně opustit, začínali byste totiž opět znovu. Ve třetím, posledním levelu, se však podmínky pro hru ztíží tím, že na podlaze se objeví hořící kahan, pohybující se ze strany na stranu a teplý vzduch od něho stupající sfoukne kopací míč někam, kam byste to nejméně očekávali. Věřte mi, tady už udržet míč ve vzduchu a nenechat ho dopadnout na zem není žádná jednoduchá záležitost, ten neposedný kahan dá pořádně zabrat. 

Po stránce grafické lze hru hodnotit jako lepší nadprůměr, i když pozadí levelů mohlo být propracováno důkladněji. Po celou dobu snažení se o udržení míče ve vzduchu budete moci poslouchat příjemnou doprovodnou hudbu, která vás rozhodně při artistických výkonech nebude rušit. Skvělé jsou i doprovodné zvukové efekty. Pokud máte dojem, že jste si moc neužili, pak zbývá jen jediné, zaregistrovat se na domovské stránce, zaplatit požadovaný poplatek a stáhnout si hru v plné neomezené verzi. 

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.Najdete na iDNES.cz