Used Cars Arena - vzhůru na závodní dráhu

  12:00aktualizováno  23. února 7:40
Máte rádi malé modely autíček? Což takhle si s nimi zahrát celý šampionát na sebe navazujících závodů, kde vám protivníci budou dýchat na záda a proti vám bude hrát opravdu obtížná trať?
80

Used Cars Arena

Platforma: Freeware
Výrobce: Alex Riva

Stáhnout

Used Cars ArenaUsed Cars Arena je poměrně příjemným překvapením na poli závodních her. Příjemná 3D grafika společně s ucházející hratelností si vás získají stejně dobře, jako mě. Možná je třeba na tomto místě upozornit, že se nejedná o simulátor jen tak obyčejný. Klasická auta obřích rozměrů zde nahradily malé modely, které se trochu podobají svým malým bratříčkům ovládaným na elektriku navzdory tomu, že žádný dálkový ovladač ve hře neuvidíte.

Výhoda UUsed Cars Arenased Cars Arena spočívá v obrovských možnostech co se výběru týče. Vše vlastně provádíte na první úvodní obrazovce, která nadneseně řečeno plní funkcí hlavního menu. Vše je přehledně sestaveno tak, abyste si zvládli nejprve zvolit vlastní auto. První kategorií jsou sporťáky, druhou pro změnu autíčka městská. V každé této skupině narazíte na několik barevně odlišených kousků, které se mohou i jistým způsobem odlišovat v jízdních vlastnostech. Který typ již sedí nejvíc vašemu řidičskému vkusu, to bude zcela na vás. Mezi sportovními a městskými je ovšem jeden patrný rozdíl a sice že sportovní káry dokáží dosahovat daleko vyšších rychlostí (na roviUsed Cars Arenance tedy nebudete mít problém předjíždět ostatní). Zato ale pořadí opět ztratíte v zatáčkách, kde se již vozy tak snadno neovládají a hodně často se mi stávalo, že jsem narážela do okolních mantinelů. Auta městská pak mají vše popsané přesně naopak.

Tím samozřejmě volba nekončí a vy si můžete na obrazovce vybrat ze čtyř možností obtížností, které se projeví v umělé inteligenci protivníků a jimi zvolených vozů. Pak je tu rovněž několik tratí, každá se odlišuje nejen půdorysem ale i zbarvením a zpracováním okolí. Pokud bychom ale pominuli využití jiných barev, setkáme se vlastně s na chlup tím samým. No a jedním z posledních možností volby jsou módy. Celkově tři a nechybí mezi nimi Single Race či Time Trial, což jsou samostatné závody na vámi zvolené trati. Složitější je vyhrát Championship, což znamená projekt se skvělými výsledky hned několik tratí za sebou.

Hratelnost Used Cars Arena není tak lehké ohodnotit. Není výborná ani špatná je zkrátka jiná, rychlejší a možná trochu neohrabanější co se týče zatáčení. Na to se dá ale poměrně dobře zvyknou a po čase jsem již sekala zatáčky jako naprostý profík. Doporučuji!

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz