Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V graficky perfektní Notes Of Obsession se budete ukrývat v komodě

  13:00aktualizováno  13:00
Graficky a zvukově bezchybná hra na kočku s myší v Notes Of Obsession se odehrává na klaustrofobním prostoru jednoho bytu. Nenechte se ale zmást. I na malé scéně se dá zahrát veliké drama.

Notes of Obsession | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

90

Notes Of Obsession

Platforma: Freeware
Výrobce: Creaky Stairs Studios

  • grafika, skvělá grafika
  • prvek hrací skříňky (často se bojíte, že její hraní příšera uslyší)
  • žádné levné lekačky
  • zvuková stránka hry
  • nikdo by se asi nezlobil, kdyby to bylo dvakrát tak dlouhé

Stáhnout
Notes of Obsession

Žena se probouzí ve svém domě. Za okny pořádný slejvák. Z dětského pokoje v patře se ozývají podivné výkřiky, které jistojistě nepatří dítěti. Vyběhne po schodech, pak do pokoje, ale nikde nikdo. Místo toho se za ní zavřou dveře a pod lampou se objeví zvláštní hrací skříňka. Mnozí omdlévají už nyní, ale ve skutečnosti je to pouze začátek.

Notes of Obsession

Hororových adventur je celá řada a vznikají další a další. Pro nás je tak důležité oddělit zrno od plev, totiž najít ty hry, které nevznikají jen za účelem zalíbit se a lacině vylekat, ale ty, které mají svůj smysl. Notes Of Obsession je jednou z takových.

Notes of Obsession

Neříkám, že v ní nutně narazíte na kdovíjak originální momenty, ale je to kousek, který by milovník žánru rozhodně neměl minout. Chytře vás děsí, má parádní grafickou stránku, hutnou atmosféru a jednu hrací skříňku, která vám brzy odhalí své kouzlo.

Notes of Obsession

Notes of Obsession

Proti hlavní hrdince, za kterou hrajete z jejích vlastních očí, se viditelně postavil její vlastní, moderně zařízený dům. Dveře se za ní zabouchávají, stěny se roztékají, chodby se ohýbají a opakují a nakonec se po nich prohání i podivné, děsivé monstrum. Že by zapomněla zaplatit hypotéku?

Notes of Obsession

Když v dětském pokojíku objevíte onu podivnou hrací skříňku, ještě se to zhorší. Pokud jí natáhnete klíčkem, skříňka má schopnost kromě vyluzování děsivého cinkání (které přitahuje příšeru) také odhalovat podivné glyfy, svítící symboly kolem vás, jejichž aktivací se dostáváte dál, hlouběji do pekla domu.

Notes of Obsession

Zde, takříkajíc na papíře, to možná příliš dobrodružně nezní, ale ve chvíli, kdy se ukrýváte v kumbálu na košťata, protože hrací skříňka ne a ne zmlknout a vy kolem slyšíte šourání a sípání, v tu chvíli vám situace přijde úplně jiná. Svůj podíl na tom má i skvělý zvuk a skriptované události, které ale vůbec nepůsobí lacině. A to říkám zcela bez ironie.

Zdejší verze je pro 32-bitový Windows. Pokud máte ten 64-bitový, stáhněte si raději verzi pod tímto odkazem.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

97 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 3 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz