Vampirjagd 2 - upíří závodění

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:49
Posádka vozu Seat Ibiza (upír Vampino a jeho kámoš netopýr Fladdy) se dostala do potíží. Svítání je za rohem a k útulné rakvi je to daleko, předaleko. Jediným způsobem, jak nešťastníky zachránit, je přejet co nejvíc krevních konzerv a upířích nevěstek, a vyhnout si přitom všem česnekům a krucifixům.
70

NightRace: VampirJagd 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Stella MusicalWorld

Stáhnout

Vampirjagd 2

Vampirjagd 2 neboli celým jménem Nightrace: Vampirjagd 2 zdárně pokračuje v nastoleném trendu německých her. A stejně jako u předchozích německých titulů ani tady se nemusíte bát, že by vám neznalost němčiny byla nějakou překážkou, protože ji při řízení vozidla prakticky nebudete potřebovat. Stačí, když pochopíte, že tlačítkem Spielen se dostanete do té správné herní obrazovky s autíčkem.

Kdo německy umí, může si navíc přečíst legendu, která vysvětluje, kde jste a co tam máte dělat. Kdo německy neumí, musí se zase spokojit s mým převyprávěním. Jste posádka vozu Seat Ibiza a jste dva - upír Vampino a netopýr Fladdy. Na jedné ze svých častých vyjížděk do okolí se vám ale přihodila nemilá věc - zatoulali jste se od svého hradu tak daleko, že hrozí, že každou chvíli začne svítat Vampirjagd 2a vaše radovánky plynule přejdou do vašeho utrpení. Právě teď máte poslední šanci dostat se se svým autem do bezpečí chladných a temných zámeckých zdí.

Život ale není jednoduchý a nemají to jinak ani upírové. Místo, aby rozžali dálkové reflektory na autě a prostě co nejrychleji dorazili k hradu, musí se potýkat se spoustou komplikací. Ono totiž takové upíří auto je dost rozmazlené a nejede, když nemá dost krve. Té se po silnici v kupodivu povaluje dost, ale aby to nebylo tak jednotvárné, jsou láhve s životadárnou tekutinou prostřídány předměty nežádoucími, kterým se musíte vyhýbat, chcete-li závod dokončit. Takž abychom si to shrnuli, základní pravidlo zní: sbírat předměty žádoucí a objíždět předměty nežádoucí. Žádoucí jsou dva - krevní konzervy (přidají 5 bodů na vaše konto a 15 litrů krve) a upíří prostitutky (50 bodů a 25 litrů krve). Nežádoucí Vampirjagd 2jsou tři - kříže (ubírají 25 bodů a 15 litrů krve), česnekové palice (25 bodů a 15 litrů krve) a lovci upírů (100 bodů a 60 litrů krve). Začínáte s nádrží, ve které je 120 litrů krve a jakmile dojdete na dno, auto se zastaví a záchrana je v nedohlednu. Vypomoct vám mohou jedině nasbírané body - za 500 bodíků dostanete 5 sekund navíc, za 1000 bodů 10 sekund a tak dál.

Grafika je na freewarovku docela pěkná, kulisám kolem noční silnice se taky nedá nic vytknout (hrad se v dálce pěkně majestátně tyčí, mraky se roztahují po obloze a reflektory vykusují do noční tmy slušivé obrazce), takže stačí nasednout a vyrazit!

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 39 čtenářů

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Další z rubriky

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

Najdete na iDNES.cz