Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Veck - vektorová motanice

  12:00aktualizováno  15. září 4:23
Vítěz jedné z minisoutěží na serveru RetroRemakes. Jak může vypadat akcí nabitá vektorová střílečka ve stylu Grid of Wars. Veck vám dá odpověď.
70

Veck

Platforma: Freeware
Výrobce: Smayds

Stáhnout

Veck

Aby vývojářskéosazenstvo serveru Retroremakes úplně nezakrnělo, pořádajípro ně provozovatelé čas od času minisoutěže. Jedna ztěch loňských byla ve vytvoření nejlepšívektorové střílečky a my si dnes představímejejího vítěze. Veck je pěknou ukázkou toho, žepřitažlivá a akcí nabitá vesmírnástřílečka nemusí mít nutně na obalu nálepkuâÂ?Â?Made in JapanâÂ?Â?.

Veck je lahůdkou propříznivceher typu Robotron a Grid of Wars. Skvělými efekty a barvamise hemžící obrazovka vás dokážepřikovat a přitom po dvou minutách budete zápasit sklávesnicí tak vehementně, že se vaše okolíbude starostlivě škrabat na hlavě a na vlastní oči sepřesvědčovat, zda vám nepřeskočilo. Na počátkuvás čeká průvodce nastavením, ve kterémse skrývá nenápadný dotaz na nastavenísměrových směr. Pokud je nenastavíte, budete mocistřílet jen ve Vecksměru letu, což jeprakticky nemožnéa vás to připraví o správný hernízážitek. Proto si řízené střely určitěnastavte, třeba na klávesy A-W-S-D a ovládánílodě za pomoci šipek. Pak vám zaručuji, že si budetepřipadat jako klavírní virtuos.

Úkolem hry je získat conejvíce bodů a tedy sestřelit co nejvícenepřátelských lodí. Nehraje se zde překvapivěna životy ale jakousi energii, která v případě, žese nesrážíte s nepřátelskými loďkami,neustále roste. Pokud jste tedy v nouzi, stačí chvilkumanévrovat a počkat si na obnovení energie. Zpočátkuto není problém, při desítkách lodíale stejně na hledání klidného místanení čas. VeckNepřátelé vás rádipronásledují a vy musíte skloubit dohromadystřílení a navigaci lodě. Je to docela zápřahna mozek a budete to dělat hlavně intuitivně.

Veck není dělen na levely astrochou nadsázky se dá říct, že hra končípo několika minutách na následek vyčerpáníhráčova organismu. Až se vám ale v končetináchobnoví krevní oběh, jistě se do ní znovu rádipustíte. Mimo skvělý hudební doprovod vásVeck nadchne především grafikou, která připomínájeden velký ohňostroj, ale přesto, že jde jen o změťčárek, zde lze rozlišit několik vrstev: od pozadí,přes vlastní objekty a speciální vrstvu efektů.Díky tomu na nás čeká velká vizuálnípodívaná.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

36 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz