Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vector Knights - černobílá zábava

aktualizováno 
Nepotřebujete nádhernou barvami zářící grafiku k tomu, abyste hru považovali za kvalitní? Pak máte dobré předpoklady k tomu, aby se vám líbil projekt nazvaný Vector Knights, jež vyniká zejména hratelností.
70

Vector Knights

Platforma: Freeware
Výrobce: John Weng

  • dvě strany s různou hratelností
  • až příliš jednoduchá grafika

Stáhnout

Vector Knights

Vector KnightsVector Knights je jedna z těch her, které asi málokoho zaujmou na první pohled. Lidé, kterým ale prošli pod rukama si jen slastně pobrukují, což je právě případ této hry a abyste jí propadli bude nutné nejprve ji stáhnout a opravdu vyzkoušet. Navenek je totiž prezentovaná tak akorát nic neříkající grafika složená s několika málo barevných čar, které zrovna nejsou vrcholem uměleckého umění.

To ale tak nějak patří k celkovému charakteru hry, stejně jako uboze malé rozlišení. Vzhledem k tomu hra po celou dobu poběží v malém okně, což se nám již tolik nelíbilo, dá se to ale překousnout. Ostatně nic jiného vám nezbude, pokud si chcete zahrát akční hru zaměřenou na dobývání. Základem bude vybrat, na kterou ze stran se vlastně postavíte – jako tradičně je na výběr ze strany dobra a Vector Knightsstrany zla. Zajímavé pak je, že pokud budete bojovat kupříkladu za stranu dobra, budete střílet jediného oponenta, bojujícího za opačnou stranu barikády. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdybyste na straně zla neměli za úkol unikat před projektily strany dobra. Zkrátka a dobře, za ty „hodné“ si zastřílíte na utíkající jedince, za zlé budete utíkat před střílejícími dobrými. To bych hodnotila jako velké plus, většinou totiž změna strany znamená jen jiné zbraně – zde se zcela mění herní obsah.

V praxi se tedy vydáváte do světa, který na první pohled působí velmi jednoduše. Autoři zvolili pouze černé pozadí, což bych zrovna superlativy nehodnotila. Vzhledem k Vector Knightstomu, jak jednoduchý je zbytek grafiky, se ale asi nedalo nic jiného čekat. Do této jednoduché změti čar vstupujete ovládajíc vlastní čtverec vykreslený tenkou bílou čárou. Ten ovládáte podle toho v jakém módu jste se ocitli. Pokud hrajete za stranu dobra budete vystřelovat projektily na další pohyblivý čtverec, který se pohybuje neustále před vámi. Cílem je ho co nejdříve sprovodit ze světa, což nebude tak snadné. Kolem vás neustále proletují další jednoduše vykreslené objekty, které proudí jednoduše z horní strany obrazovky do té dolní. A těmto všem se budete muset vyhýbat. Každý střet totiž znamená okamžitý konec a nutnost opakování od začátku.

Vector Knights obsahuje ještě jednu zajímavou věc a sice že jde o hru dobyvatelskou. Před sebou máte mapu rozdělenou do malých čtverečků a cílem je dostat se až na druhou stranu, respektive zakrýt co nejvíce z nich. Výběr je zcela na vás, přičemž vlevo nahoře jsou zpravidla věci jednodušší než vpravo dole. Rozdíl mezi nimi je pak opravdu markantní – že byste se snad báli a hra vám obtížností nedostačovala, to myslím rozhodně nehrozí a pokud vás naprosto neodradí a nezklame technická stránka, u hry vydržíte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

20 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz