Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vectra - futuristická akce

  12:00aktualizováno  2. září 7:51
Do budoucnosti nahlédneme pomocí originálně zpracované akční hry, kde svou roli sehraje trojice různobarevných laserů. Jejich správné použití ale bude vyžadovat opravdu dost tréninku.
70

Vectra

Platforma: Freeware
Výrobce: Digitalica Studios

Stáhnout

VectraKdyž o Vectře hned z úvodu napíšu, že jde o vesmírnou střílečku, nejspíše tím odradím většinu čtenářů. A bylo by to rozhodně škoda a to už jenom pro ty zajímavé prvky, jimiž tato sympatická nezávislá hra oplývá. Pojďme se tedy společně vrhnout do zcela futuristické herní vize, odehrávající se v temném a hlubokém tunelu.

Možná vás překvapí, že na vás okamžitě po startu hry nezačnou útočit nepřátelské vesmírné lodi. A není to omyl, na to se zde opravdu nehraje a všechny ty vyumělkované letecké přístroje byly vyměněny za jednoduché kostičky několika základních barev. A ty se stanou vaším hlavním terčem. Jsou postupně nabírány Vectrado některé z početných drážek umístěný na obřím oválu, do něhož přímo nazíráte. Co nejdříve poté, co jsou nahozeny do herního pole, začnou se pohybovat směrem k vám a to konstantní rychlostí a než se dostanou přímo až na konec roury, musíte je nemilosrdně zničit za pomocí laseru. To ale nebude tak jednoduché a aby se to nezvrhlo ve frenetickou akci, rozhodli se autoři pro lasery rovnou tři. Jaký můžete v aktuální situaci použít, to přímo vyplývá z jeho barvy a zároveň z barvy kostky, kterou jeho paprskem hodláte zničit. A tak pochopitelně červenou kostku zničíte jen tím červeným, zelenou zeleným a modrou modrým. Problémy ale nastanou v momentě, kdy se přehoupnete přes čtvrtý level a do hry se zamotá několik dalších barev, které již nejsou totožné s těmi základními třemi. I s tímto si lze poradit a to tak, že na každou kostičku prostě použijete lasery dva. Jeden totiž odbarví kostku na některou ze základních barev a vy ji následně jen laserem příslušné barvy odpálíte. Tyto barevné kombinace si pak v průběhu hraní vštípíte natolik, že vám to bude připadaVectrat zcela automatické. A jinak to ostatně ani nepůjde, na nějaké dlouhé rozmýšlení totiž ve Vectře není čas.

Důležité je také zmínit, jakým způsobem dostanete kostičku do dosahu laseru, který je nepohyblivý. Naštěstí se ale jeho dráha nemění a pokaždé tedy vystřeluje do nejvyšší oblasti válce. S tím vy můžete dle libosti rotovat a tak si do daného místa dostat potřebnou kostku a následně vystřelit. Pokud byste nebyli dostatečně rychlí a několik kostek za sebou by přeteklo přes okraj válce blíže k vám, hra pro vás končí. Naštěstí ale existuje možnost pěkně začít od levelu, v němž jste naposledy skončili.

Grafická stránka není vůbec špatná, prostředí okolo našeho válce se neustále mění, což je třeba přičíst ke kladným vlastnostem hry. Škoda jen že se jednoduchost hry za chvíli poměrně okouká a Vectra začne být i po obtížnostní stránce nepřístupná méně náročnějším hráčům.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 3 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz