Vegetable Tactics - vaříme polévku

  12:00aktualizováno  12:41
Vaření jednoduché zeleninové polévky se může stát opravdovým hororem. Překypující zelenina totiž ne a ne přestat a do hrnce vám přibývají stále nové kousky. Poradíte si se situací jako správný šéfkuchař?
70

Vegetable Tactics

Platforma: Freeware
Výrobce: Stewart Hogarth and Lyall Bruce

Stáhnout

Vegetavle TacticsPolévka, jejíž základní ingrediencí je zelenina, je poměrně jednoduchým úkolem dokonce i pro méně zdatné kuchaře. To ale neplatí v momentě, kdy nad vaším kuchařským hrncem neustále bdí nějaký neposlušný šotek snažící se vaše snažení tak trochu znesnadnit. Jak ptáte se? Zkrátka do nádoby neustále přihazuje nové kusy zeleniny a stačí trocha nepozornosti, vše se přelije a kousky začnou přepadávat po stranách dolů. No a to se zkrátka stát nesmí.

Otázkou tedy zůstává, jak tomu zabránit? Jediným řešením se zdát být kolečko, kterým posunujete Vegetavle Tacticspo herní obrazovce za pomocí kurzoru myši. Pokud ho přesunete do jisté části zeleninového hrnce, označí vždy všechny zeleniny stejného druhu, které máte aktuálně v záběru. No a pokud se vám podaří takto označit celkem tři kousky stejné barvy, tvaru a zároveň ve správnou chvíli stisknete levé tlačítko myši, celá trojice zmizí a vám se navíc na konto připočte několik bodíků navrch. No a takto budete nuceni postupovat stále dokola, vybírat z hrnce hráček, kukuřici, houby, jež jsou na obrazovce zobrazeny dosti schématicky. To vás ale nemusí příliš trápit, stěžejní je fakt, že jsou dost výrazně barevně a tvarově odlišeny, tudíž vše vypadá nejen přehledně, ale především rozmanitě.

Tvoření trojic by nebylo až tak snadné vzhledem k malé velikosti kolečka a tak tvůrci lehce upravili pravidla – zelenina nemusí v kVegetavle Tacticsolečku ležet celá, stačí když je v ní obsažen jistý kousek, načež se rozsvítí a vy ji můžete spolu s dalšími dvěma odstranit. Jedná se o zlepšení k dobrému, bez této vlastnosti bych si nedokázala představit, jak bych mnohdy dosti vzdálené prvky pospojovala. Pomocnou ruku nám také nabízí možnost „shake“. Ta překvapivě nestrhává žádné body dolů, místo toho nabízí možnost trochu promíchat zeleninu v hrnci a tím si třeba vytvořit nové skupinky. Stejně jako v reálném světě i zde platí, že proházení prvků s plným a prázdným hrncem je rozdílné a tak v situaci, kdy máte hrnec zeleninou nacpaný téměř až po okraj nesmíte čekat zázraky a k žádné výrazné změně vlastně ani nedojde.

Vegetable Tactics je hrou, která si poměrně vysoké hodnocení zaslouží. Nekopíruje, přichází s originálními principy a snaží se zaujmout spíše nápadem a hratelností, než jen pouhým zpracováním (a to není mimochodem také vůbec špatné). Možná jen škoda stereotypu, který se dostaví i přes zvyšující se level hry a narůstající obtížnost.

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz