Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Verge - mezi peklem a peklem

  3:40aktualizováno  3:40
Nebezpečí pro našeho hrdinu číhají nejen na povrchu, ale i v temném světě pod zemí. Abyste přežili, budete se tam muset v této originální arkádě chtě nechtě vydat.
78

Verge

Platforma: Freeware
Výrobce: Kyle Pulver

  • animace
  • dva světy
  • málo nepřátel

Stáhnout

VergePokud je hlavním hrdinou jenom hromádka pixlů, které projasňují tvář jenom malá žlutá očka, vzbudí to u většiny hráčů hned na počátku pochybnosti. Obzvlášť, když jde o arkádu, ve které můžete pouze chodit a skákat. Mně však Verge připadal lákavý hned od počátku. Pokud si totiž autor do hry vpustí jenom základní prvky, musí z nich zároveň vyždímat maximum. Nejlepším příkladem je jistě skvělá arkáda Seiklus. A Verge na mně působil stejným dojmem. A i když v konečném součtu nesbírá nejvyšší hodnocení, neznamená na to, že svůj úkol nesplnil.

Dějová linka vychází z klasické literatury - boje nebe a pekla. Náš hrdina se umí pohybovat mezi dvěma světy. Světem na zemi, kde dokáže soupeře zabíjet, a světem pod povrchem, kde jsou příšery tak nebezpečné, že je lze jen na chvíli odrazit. Aby však očistil svět na povrchu od zla, chtě nechtě musí i do podzemního temného království. V každém levelu musíte splnit jednoduchý Verge 2úkol: proskákat a probít se do teleportu. Do cesty se vám postaví živí nepřátelé, které lze zabít skokem na hlavu jako v Máriovi. Tito soupeři vás však hlavně zdržují od dalšího postupu a nepředstavují smrtelné riziko. Klíčem k úspěchu je objevení správné cesty. Buď ji blokují nepřekonatelné stěny, nebo musíte aktivovat teleporty, jindy je třeba odemknout výtah. A řešení k těmto překážkám se nachází právě v podzemním světě. Průlezem se ocitnete na druhé straně. Celá herní plocha se převrátí a vy procházíte level hlavou dolů a také skákání je v opačném gardu. Narazíte zde především na podivné chobotničky jako z filmu Matrix, které se na vás "přicucnou" svými přísavkami. Pokud se jich poskakováním a třesením nezbavíte, začnou po čase vybuchovat a zabijí vás. Proto je dobré se v podzemním světě vhodné se zdržovat jen po nezbytně nutnou dobu: najít jiný průlez do horní pasáže nebo aktivovat klíčové tlačítko.

Verge 3Verge má jednoduchou grafiku, ale to byl Kylea Pulvera záměr, o čemž svědčí i jeho pěkné webdesignerské portfolio. Vizuální stránku zvedají drobné animace, přesto je důležitější samotná hratelnost. Hra je navržena tak, abyste se bavili i při chození. Tlačíte před sebou kostky, které slouží jako štít a pro nezaujatého pozorovatele to celé připomíná animovaný film. Úspěch můžete s dalšími hráči porovnávat na základě časového limitu. Ten občas vyskočí i během samotné hry, kdy musíte třeba aktivovat tlačítko nebo někam se někam dostat během pár vteřin vteřin. Verge je hrou pro fajnšmekry, kteří mají rádi originální náměty a samotné technické zpracování u nich stojí na druhé koleji. Je dobře, že i nyní vznikají arkády, které do tohoto klasického žánru přináší nové úhly pohledu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

78 %

Hodnocení čtenářů

23 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz