Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V hororu Vermination nám krysy trošku přerostly

  14:00aktualizováno  14:00
Vermination je sice neoriginální, ale rozhodně zábavná a atmosférická hororová 2D hra. Probouzíte se v neznámé vile, kde rázem zjistíte, že obvyklé problémy spojené se zamořením domu škůdci tady někomu doslova přerostly přes hlavu.
70

Vermination

Platforma: Freeware
Výrobce: Copperbolt

  • pěkná atmosféra
  • obří krysy jsou vtipné i děsivé zároveň
  • jednoduché hádanky
  • trochu neostrá a především tmavá grafika
  • vpravdě nic originálního

Stáhnout

Verminator | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Verminator

Nemá smysl chodit kolem horké kaše. To, jaké nebezpečí vám v této hře hrozí, jste zjistili už ze samotného názvu. V této hře jde o obří hlodavce, přesněji krysy větší než člověk. Jako bezejmenný hrdina musíte přežít v domě zamořeném těmito groteskními příšerami. Dále je třeba zjistit, co se vlastně stalo, a nakonec se nějak dostat do bezpečí. Vermination není kdovíjak originální počin, ale dokáže navodit pěknou atmosféru. Zvlášť pokud hrajete se sluchátky a v noci.

Verminator

Protagonista procitá v čísi posteli a nemá vůbec tušení, jak se do cizího domu dostal. Prázdná krabička od opiátů indikuje, že byl zdrogovaný, a tudíž to byl něčí záměr. Na to, jak se do této šlamastyky dostal, musíte už přijít vy.

Dům, zahrada, sklepy a jeskyně, ve kterých se pohybujete, jsou provedeny ve 2D a místnosti mají povětšinou více dveří a východů. Může se tedy v některých částech klidně stát, že zabloudíte, ale nestává se to často.

Verminator

Kromě prchání před obřími krysami se v určitých momentech můžete skrýt pod postel, do komody a tak podobně. Nicméně naprostou většinu času budete řešit jednoduché hádanky, nacházet útržky psaníček a prozkoumávat jednotlivé pokoje. Puzzly jsou stručně řečeno primitivní.

Většinou spočívají v tom, že v postupu dál vám brání nějaká ta překážka (řekněme čerstvě zabetonovaná zeď) a vaším úkolem je projít nenavštívené lokace a najít předmět (v tomto případě kladivo), který na překážku použijete. Klasika.

Verminator

Nečekejte, že na vás v průběhu hraní vybafne něco skutečně inovativního. Vermination si na originalitu příliš nepotrpí a kromě nečekaně útočícího krysodlaka vás nic moc nepřekvapí. Na druhou stranu přesně víte, co od hry čekat a to je pro některé hráče plus.

Ale i tak se můžete těšit na poměrně dobrou atmosféru a o to v hororových hrách jde především. Zajímavé je, že během hraní nenarazíte téměř na žádnou hudbu. Naproti tomu pokud jde o zvuky, je jich hra plná.

Verminator

Všude něco skřípe, někdo někde ječí, venku prší jako o závod a pokud vám to audiotechnika dovolí, můžete klidně rozeznat, ze které strany obrazovky se přerostlý hlodavec blíží.

Celkově jde o hezký přírůstek do rodiny 2D retro hororů, který si sice nezahrajete vícekrát než jednou, ale to přece nevadí.Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

100 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

BMW X6 xDrive30d  2 ROKY ZÁRUKA
BMW X6 xDrive30d 2 ROKY ZÁRUKA

r.v. 2015, naj. 87 493 km, diesel
1 249 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz