Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V hororu Vermination nám krysy trošku přerostly

  14:00aktualizováno  14:00
Vermination je sice neoriginální, ale rozhodně zábavná a atmosférická hororová 2D hra. Probouzíte se v neznámé vile, kde rázem zjistíte, že obvyklé problémy spojené se zamořením domu škůdci tady někomu doslova přerostly přes hlavu.
70

Vermination

Platforma: Freeware
Výrobce: Copperbolt

  • pěkná atmosféra
  • obří krysy jsou vtipné i děsivé zároveň
  • jednoduché hádanky
  • trochu neostrá a především tmavá grafika
  • vpravdě nic originálního

Stáhnout

Verminator | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Verminator

Nemá smysl chodit kolem horké kaše. To, jaké nebezpečí vám v této hře hrozí, jste zjistili už ze samotného názvu. V této hře jde o obří hlodavce, přesněji krysy větší než člověk. Jako bezejmenný hrdina musíte přežít v domě zamořeném těmito groteskními příšerami. Dále je třeba zjistit, co se vlastně stalo, a nakonec se nějak dostat do bezpečí. Vermination není kdovíjak originální počin, ale dokáže navodit pěknou atmosféru. Zvlášť pokud hrajete se sluchátky a v noci.

Verminator

Protagonista procitá v čísi posteli a nemá vůbec tušení, jak se do cizího domu dostal. Prázdná krabička od opiátů indikuje, že byl zdrogovaný, a tudíž to byl něčí záměr. Na to, jak se do této šlamastyky dostal, musíte už přijít vy.

Dům, zahrada, sklepy a jeskyně, ve kterých se pohybujete, jsou provedeny ve 2D a místnosti mají povětšinou více dveří a východů. Může se tedy v některých částech klidně stát, že zabloudíte, ale nestává se to často.

Verminator

Kromě prchání před obřími krysami se v určitých momentech můžete skrýt pod postel, do komody a tak podobně. Nicméně naprostou většinu času budete řešit jednoduché hádanky, nacházet útržky psaníček a prozkoumávat jednotlivé pokoje. Puzzly jsou stručně řečeno primitivní.

Většinou spočívají v tom, že v postupu dál vám brání nějaká ta překážka (řekněme čerstvě zabetonovaná zeď) a vaším úkolem je projít nenavštívené lokace a najít předmět (v tomto případě kladivo), který na překážku použijete. Klasika.

Verminator

Nečekejte, že na vás v průběhu hraní vybafne něco skutečně inovativního. Vermination si na originalitu příliš nepotrpí a kromě nečekaně útočícího krysodlaka vás nic moc nepřekvapí. Na druhou stranu přesně víte, co od hry čekat a to je pro některé hráče plus.

Ale i tak se můžete těšit na poměrně dobrou atmosféru a o to v hororových hrách jde především. Zajímavé je, že během hraní nenarazíte téměř na žádnou hudbu. Naproti tomu pokud jde o zvuky, je jich hra plná.

Verminator

Všude něco skřípe, někdo někde ječí, venku prší jako o závod a pokud vám to audiotechnika dovolí, můžete klidně rozeznat, ze které strany obrazovky se přerostlý hlodavec blíží.

Celkově jde o hezký přírůstek do rodiny 2D retro hororů, který si sice nezahrajete vícekrát než jednou, ale to přece nevadí.Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

100 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

V temné Shadow Web nemůžete věřit jen vlastním očím

Shadow Web

Podobně jako v mnoha jiných hororech, i v Shadow Web musíte uniknout ze zamčené budovy a nenechat se sežrat. Hru...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz