Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Veselé Velikonoce – jedna kulka a smrt

  12:00aktualizováno  5. října 2:28
Ne, skutečně jsme se nezbláznili a už vůbec opožděně ba ani předčasně vám nepřejeme vše nejlepší k největším křesťanským svátkům roku. Veselé Velikonoce je totiž název nové české hry, která se svým principem podobá Bulánkům.

Veselé velikonoce

Platforma: Freeware

Stáhnout

Veselé velikonoceV posledních několika týdnech jsme mohli zaznamenat nárůst her, které vznikly hlavně pomocí nizozemského programu Game Maker, primárně určeného na tvorbu jednoduchých her. Jelikož jej postupně objevují i další čeští autoři, jeho popularita nadále roste a my se tak můžeme těšit v krátkém čase ze stále nových a nových her. Jen pro připomenutí uvedu některé české tituly, které jsme tu nedávno měli a které vznikly právě v tomto programu – tak třeba Jízda, Sparpuch a mnohé další. A dnes se k této nemalé skupince her přidává další český zástupce jménem Veselé Velikonoce.

Možná se ptáte, proč se tato plná hra jmenuje Veselé Velikonoce a co vedlo jejího autora k tomu, aby ji tak pojmenoval. Je to prosté – ve hře se totiž vyskytuje hned několik velikonočních vajíček, z nichž jedno se dostane pod vaše velení a pak začne boj. A ne jen tak ledajaký, bude to totiž boj na život a na smrt.

Svým principem se hra podobá slavným Bulánkům od týmu Sleep Team Labs. K dispozici máte pouhé dvě arény, v nichž můžete svádět s ostatními vajíčky boj. Pro začátek jste vybaveni určitým arzenálem, který čítá pistoli a několik nábojů, pár granátů a také min. To všechno můžete použít na anihilaci soupeřů, ale předem vezměte na vědomí, že munice není nazbyt a je potřeba s ní co nejvíce šetřit. Sice se na herní ploše objevují nové zásobníky s náboji, ale mnohdy vám ani nebudou stačit, protože budete střílet tak rychle a vehementně, že po pár sekundách vám nezbude nic jiného než před protivníky utíkat či se před nimi skrývat, což se dá vlastně praktikovat pouze u první mapy, neboť zde jsou kameny, která vám v případě nebezpečí poskytnou ochranu.

Veselé velikonoceŽivot si střežte jako oko v hlavě, protože jediný zásah či jakýkoli jiný kontakt s nepřítelem znamená vaši smrt a hra vám nekompromisně oznámí, že jste K.O.. Hra končí v okamžiku kdy zemřete nebo když postřílíte všechny nepřátele, kdy vám hra oznámí výsledné skóre (to pravděpodobně závisí na tom, jak rychle jste se vypořádali s nepřáteli) a vy se můžete zapsat do tabulky nejlepších střelců. Jako zajímavá možnost se jeví i položka multiplayer, kdy můžete společně s nějakým kamarádem kooperovat a nahánět nepřátele společně.

Kritiku jsem si nechal jako vždy na závěr. Veselé Velikonoce by možná mohla být hodně pěkná hra, avšak po grafické stránce zdaleka nesahá zmiňovaným Bulánkům ani po kotníky, snad možná hratelností se trošičku blíží, ale jak známo, pěkná grafika také dělá hodně. Zkusit či nezkusit, ptáte se? No, pokud hledáte nějakou jednoduchou a rychlou hru na chvilkové odreagování, proč ne, ale nějaký hlubší smysl ve hře nehledejte. Párkrát si ji zahrajete, pak ji odložíte a brzy si na ni ani nevzpomenete.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz