Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Viper Patrol – hvězdný válečník

  12:00aktualizováno  3:30
Akčních her se sci-fi tématikou je neustále jako hub po dešti. Jedná se o velice vděčné téma, protože autoři mohou popustit uzdu fantazii. To se však v případě Viper Patrol příliš nepodařilo.
30

Viper Patrol

Platforma: Freeware
Výrobce: Darth Ttrekster

Stáhnout

Viper PatrolViper Patrol se snaží vzdát hold původním 2D akčním sci-fi střílečkám jako je série Battlestar Galactica a nutno podotknout hned na začátku, že se to daří pramálo. 

Po spuštění se vám zobrazí obrázek s kosmickou lodí a jménem autora hry, a poté jste bez okolků a s absencí jakéhokoli menu vhozeni do samotné hry. Kurzorovými klávesami ovládáte kosmickou loď plující vesmírem, v němž ale nejste sami. Proti vám létají jiné kosmické lodě a pokud nebudete dobře manévrovat a přesně střílet, bez okolků a proti všem dopravím předpisům do vás vrazí, což pocítíte v určitém počtu ztraceného zdraví. Postupem času budete potkávat lodě technicky vyspělejší, které po vás budou střílet. Nejvíce vás však překvapí z dolní části obrazovky vylétávající meteority. Před nimi Viper Patrol nemáte téměř žádnou šanci úniku, neboť i když zareagujete včas, jejich rozměry jsou natolik veliké, že to téměř vždy odnesete. S postupně narůstajícím skóre dostanete lepší kanóny a práce vám tak půjde lépe od ruky, nicméně nepřátelé se na vás valí v takových počtech, že byste potřebovali nejméně tři lodě na jejich celkovou likvidaci. 

Smutným faktem je, že to co se snaží Viper Patrol okopírovat z předchozích her podobného typu, kopíruje velmi špatně. Děsivý dopad to má především na hratelnost. Nepřátelské lodě jsou až na jednu změnu pořád stejné a létá jich na vás takové množství, že mnohdy není jiné východisko než kolize. Proti již zmiňovaným meteoritům vylétávajícím zdola obrazovky není žádná obrana, takže setkání s nimi vás maximálně naštve. Pokud zemřete a znovu se narodíte (máte celkem tři životy), nikdo nic neřeší a vaše loď je vhozena přímo proti letícím nepřátelským lodím a to bez jakékoli možnosti úniku, což má v praxi Viper Patrol za následek okamžitou ztrátu zdraví a občas i celkové zničení. Grafické zpracování Viper Patrol je mdlé, hudba se tváří neutrálně pouze do té doby, než začnou hrát prim vysoké pisklavé tóny, které dokáží v kombinaci s neustálým umíráním a zbytečným ztrácením zdraví naštvat i leckterého flegmatika.

Původně jsem chtěl přistoupit k recenzi v poněkud odměřenějším tónu, ale dost dobře to nešlo. Jestli jste opravdovým nadšencem akčních her, můžete Viper Patrol zkusit, ale předem bych vás chtěl upozornit, že budete s největší pravděpodobností zklamáni.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

30 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Meteorit

Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz