Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Virtual Bombard - střelba ve 3D

  12:00aktualizováno  1. září 4:33
Dnes vám přináším celkem obyčejný remake staré hry, převedené do 3D. Ze svého originálu převedl nejlépe asi hratelnost. Pravda, i když některé prvky se úplně vytratily, nová, lepší grafika možná může zajistit této hře pár spokojených hráčů. Skvěle se hraje ve dvou, takže pokud se nudíte, není na co čekat. Sice jsou na Plných Hrách jiné hry, tato je však zajímavá svým zpracováním.

Virtual Bombard - střelba ve 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Binary Brotherz

Stáhnout

Virtual Bombard - střelba ve 3DJistě jste se s tím už setkali. Jeden z typických variant „stromu“ vývoje her (ať už komerčních, či freeware) je skoro vždy následující: Někdo kdysi dávno vyrobil hru. Byla úspěšná. Bylo to docela dávno, takže její grafika i zpracování nebyli nejlepší, leč obsahovala skvělou hratelnost. Dnes se nějaký človíček, či firma, trochu podívá do historie, a zjistí, že by se dala udělat hra, která by byla založena na stejném konceptu. Ale dnes je jiná doba, takže hru udělá ve 3D. Jaký ji dát název, řekne si? No, co se namáhat, že? Vezme starý název a přidá 3D. A nový remake skvělé staré hry je na světě. Někdy dobrý, jindy špatný. Dnes si vám představím jeden z těch průměrných. Co se také dá od freeware čekat, ne?

Po lehké instalaci a spuštění se spustí rovnou samotná hra. Ovládáte jeden svůj tank. Nemůžete s ním sice jezdit, ale můžete otáčet hlavní na všechny strany a to dokonce i horizontálně. Jde o to, že váš kamarád má také svůj tank Úkolem hry je přežít, a nejlépe ještě k tomu zabít svého oponenta. Ke střelbě máte sice pouze jeden druh zbraně, ale bohatě si s ní vystačíte. Důležité je, že se na začátku generuje terén. Vy můžete buďto potvrdit, nebo zadat novou generaci. Pokud se vám vygeneruje nějaká pěkná mapka, schválíte a poté už pouze odsouhlasíte pozice tanků.

Virtual Bombard - střelba ve 3DPokud znáte Scorch, či jste četli mou recenzi na Plných Hrách na Cannon Hills, určitě si dovedete představit o co jde. Jenže zde je to ve 3D. Musíte natočit hlaveň tak, aby střela spadla přímo na nepřítele a zabila ho. Není to nic jednoduchého, ale zato je to velice zábavné.

Grafika je docela slušná, pěkný 3D terén.Kopce, kopečky, údolí a podobné přírodní úkazy. Skvělé je, že si můžete nastavit povrch terénu, čili nemusíte hrát pouze na zelené louce, ale můžete hrát na skalách, na útesech, na sněhu a ledu, či na obyčejné poušti. Nejzajímavější jsou asi velehory. Model tanků je docela pěkný, mě se velmi líbil. Jedním slovem bych ho charakterizoval nejspíš jako roztomilý ;-). Každý tank má dole na obrazovce zobrazenou životní čáru, nejspíše označení pancíře. Kolik ještě zbývá do smrti. Zajímavá možnost také je, zapnout si síťování. Místo krajiny se vám zobrazí síť. Asi to k ničemu není (možná se lépe odhaduje směr střelby), ale rozhodně je to zajímavé. Další skvělou možností je vítr. Pokud totiž fouká, může vám zpomalit střelu, či ji úplně vychýlit ze směru letu. Nebo také nadzvednout a popohnat mimo krajinu.

Virtual Bombard - střelba ve 3DEngine hry je udělán dobře, můžete kupříkladu různě rotovat nad krajinou, přibližovat si ji, nebo vzdalovat. Vypadá to docela pěkně, ale důležitá je hratelnost, a ta je zde nejlepší. Dlouho jsem hrál s kamarádem tuto hru, přestože neobsahuje žádné speciální věcičky typu obchod a tak podobně. Je docela škoda, že hra neobsahuje více zbraní, nějaké lékárničky a další, ale i takto se člověk vyblbne docela fajnově.

Závěrem bych ještě zkritizoval zvuky. Ale zase tolik kritiky to nebude, spíše klady. Tank má své specifické ozvučení při pohybu, při natáčení hlavně a při střelbě. Ve hře jsem neslyšel žádnou hudbu, ale to moc nevadí, důležitá je hratelnost.

Co dodat? Pokud se nudíte a jste dva, neváhejte a stahujte. Třeba se docela dobře pobavíte. Pokud jste sám, nemá cenu stahovat a pokud máte nějakou lepší hru pro dva, také o této předělávce nepřemýšlejte.

Autor:Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Při hraní Bloodworks zavzpomínáte na zapomenutý Crimsonland

Bloodworks

Podobně jako jeho velký vzor, i Bloodworks je střílečka z tzv. ptačí perspektivy, ve které po nepřátelích zůstávají...Najdete na iDNES.cz