Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Virtual Breckenridge - jízda na snowboardu

  12:00aktualizováno  4:30
Sedněte na snowboardu a pojďte si zajezdit na svahy střediska Breckenridge. Čeká na vás slalom, skokánky, boule i adrenalinová jízda na prudkých svazích.
70

Virtual Breckenridge

Platforma: Freeware
Výrobce: Slingshot

Stáhnout

Virtual BreckenridgeLetošní sezóna lyžovaček se pomalu rozjíždí a příznivci zimních sportů začínají oprašovat své lyže a snowboardová prkna. Před čtyřmi roky jsme vám představili hru Virtual Stratton. Tento snowboardový simulátor primárně sloužil jako virtuální prohlídka tohoto areálu a jak se dalo čekat, přišlo po něm několik dalších verzí, které používají stejný engine a jsou pouze obměnou v jiných střediscích. Dnes se s ním podíváme do amerického střediska Breckenridge v Coloradu.

Stejně jako jeho předchůdce je Virtual Breckenridge kompletně ve 3D a grafika je, vezmeme-li v úvahu stáří hry, na dnešní poměry nadprůměrná a navíc běží svižně i na starších počítačích s 3D kartou. Většina simulátorů nabízí jen jednu dráhu nebo můstek, VB jde mnohem dále a staví na jakýchsi různorodých misích. Své snowboardové umění si vyzkoušíte nejen na Virtual Breckenridge klasické dráze se skokánky, ale také ve slalomu či jízdě na záludných boulích. Zde všude musíte předvádět co nejvíce skoků, otoček a dalších triků, po nichž samozřejmě musíte úspěšně přistát a pokračovat v jízdě. Čím obtížnější trik nebo delší skok předvedete, tím více bodů získáte. Na každou trať máte zadaný časový limit, jehož splnění vám v případě rychlé jízdy skóre ještě navýší. Pokud se dostatečně vydovádíte v předpřipravených jízdách, můžete si užít bezstarostné jízdy kdekoliv v oblasti, kam vás vysadí dopravní vrtulník. Díky této možnosti tak máte k dispozici prakticky neomezené množství tratí. V případě pádu máte díky featurce Rewind možnost se vrátit o několik vteřin zpět. Další vychytávkou jsou záznamy jednotlivých jízd, které si můžete jako na videu přehrávat.

Virtual BreckenridgeGrafika je kompletně ve 3D, povedené jsou vlastní animace hráče a jeho chování při zatáčení. Fyzika je obstojná, i když občas postava do sněhu zajíždí a při pádech mizí ve sněhu tak nějak podivně. Vůbec mi sem neseděl zvukový doprovod, a také ovládání by si zasloužilo zpřesnění. Pokud očekáváte od Virtual Breckenridge jednu velkou podívanou, budete nejspíš zklamáni. Skoky jsou velmi omezené, přeci jenom nejde o exhibici na u-rampě. Záleží tedy především na vašich sjezdařských schopnostech a parádičky jsou jen zpestření.

Virtual Breckenridge je pěkně zpracovaný snowboardový simulátor, jemuž však schází závodní atmosféra a přesná pravidla. Takto jde jen o projížďky po liduprázdném svahu, které vás brzy omrzí.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 273 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz