Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Virtual Lawn Mower - nářez v podobě sekačky

  12:00aktualizováno  23. února 4:29
Čas od času se na freeware scéně objeví originální hra. Nestává se tak příliš často a mnohdy se dostaví rozporuplné pocity. Nicméně co se týče sekačky na trávu Virtual Lawn Mower, moje pocity jsou naprosto ojedinělé.
90

Virtual Lawn Mower

Platforma: Freeware
Výrobce: Amanda P. and Benjy W.

Stáhnout

Virtual Lawn MowerMáte dost všech plošinovek, bezhlavých stříleček nebo adventur? Rádi byste si zahráli nějakou originální hru s pěkným námětem, hratelností a zpracováním? Přesně pro vás je tu Virtual Lawn Mower, první počítačová sekačka na trávu a především na brouky.

Ve Virtual Lawn Mower máte prostý, nicméně osobitý úkol. Na vymezeném prostoru se v trávě přemnožili brouci, šneci, slimáci a jiná drobná havěť. Vyberete si proto jeden ze tří dostupných sekacích strojů, přičemž každý má své specifické vlastnosti, a vyrazíte na lov. Malé potvůrky se v trávě různými směru pohybují, nicméně proti daleko rychlejší sekačce nemají šanci. K usnadnění práce máte na pomoc malý radar, na kterém můžete vidět, kde se všechny potvůrky nacházejí. Kromě drobných zvířátek bojujete také s ubývajícím časem a ve vyšších levelech přibudou přírodní překážky v podobě kamenů. Navíc za každého rozjetého Virtual Lawn Mower brouka, šneka či slimáka se sekačce zvětšuje délka řetězu, který táhne za sebou. Pokud narazíte do plotu, kamení nebo řetězu sekačky, stroj si poškodíte. Naštěstí se sekačka sekáním trávy opravuje a navíc disponujete celkem třemi životy. Level končí poté, co najdete a rozšmelcujete veškerou havěť, přičemž se pochopitelně snažíte dosáhnout co nejvyššího skóre.

Sekačku vidíte z pohledu třetí osoby a bezproblémová kamera vám umožní snadné ovládání. Grafická stránka Virtual Lawn Mower je na velmi vysoké úrovni, především barevnost jak samotné trávy, tak velkého množství různých typů drobné havěti, je více neVirtual Lawn Mowerž chvályhodná a bezpochyby zaujme nejednoho hráče. Hratelnost je skvělá. Přejíždění bezbranných stvoření se prostě jen tak nenabažíte (asi jsem ve skrytu duše poněkud krutý – neberte si ze mne příklad!) a budete jich chtít rozsekat co nejvíce. Když ke všemu připočteme slušnou muziku a pěkné zvuky při rozsekávání zvířátek, není téměř co vytknout. Pesimista by mohl podotknout, že se nejedná o dlouhodobou zábavu, nicméně takto by se mohl pustit prakticky do všech freeware game, proto si z jeho slov nedělejme těžkou hlavu.

Originálnější freeware hra se mi na Plných hrách pod ruku ještě nedostala. Nejen pro její velmi dobrý nápad, ale i pěkné zpracování, vysokou hratelnost a pohodlné ovládání si zaslouží vysoké hodnocení. Jedná se o ojedinělý počin, který by vám rozhodně neměl uniknout!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 53 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.Najdete na iDNES.cz