Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Virtual Lawn Mower - nářez v podobě sekačky

  12:00aktualizováno  23. února 4:29
Čas od času se na freeware scéně objeví originální hra. Nestává se tak příliš často a mnohdy se dostaví rozporuplné pocity. Nicméně co se týče sekačky na trávu Virtual Lawn Mower, moje pocity jsou naprosto ojedinělé.
90

Virtual Lawn Mower

Platforma: Freeware
Výrobce: Amanda P. and Benjy W.

Stáhnout

Virtual Lawn MowerMáte dost všech plošinovek, bezhlavých stříleček nebo adventur? Rádi byste si zahráli nějakou originální hru s pěkným námětem, hratelností a zpracováním? Přesně pro vás je tu Virtual Lawn Mower, první počítačová sekačka na trávu a především na brouky.

Ve Virtual Lawn Mower máte prostý, nicméně osobitý úkol. Na vymezeném prostoru se v trávě přemnožili brouci, šneci, slimáci a jiná drobná havěť. Vyberete si proto jeden ze tří dostupných sekacích strojů, přičemž každý má své specifické vlastnosti, a vyrazíte na lov. Malé potvůrky se v trávě různými směru pohybují, nicméně proti daleko rychlejší sekačce nemají šanci. K usnadnění práce máte na pomoc malý radar, na kterém můžete vidět, kde se všechny potvůrky nacházejí. Kromě drobných zvířátek bojujete také s ubývajícím časem a ve vyšších levelech přibudou přírodní překážky v podobě kamenů. Navíc za každého rozjetého Virtual Lawn Mower brouka, šneka či slimáka se sekačce zvětšuje délka řetězu, který táhne za sebou. Pokud narazíte do plotu, kamení nebo řetězu sekačky, stroj si poškodíte. Naštěstí se sekačka sekáním trávy opravuje a navíc disponujete celkem třemi životy. Level končí poté, co najdete a rozšmelcujete veškerou havěť, přičemž se pochopitelně snažíte dosáhnout co nejvyššího skóre.

Sekačku vidíte z pohledu třetí osoby a bezproblémová kamera vám umožní snadné ovládání. Grafická stránka Virtual Lawn Mower je na velmi vysoké úrovni, především barevnost jak samotné trávy, tak velkého množství různých typů drobné havěti, je více neVirtual Lawn Mowerž chvályhodná a bezpochyby zaujme nejednoho hráče. Hratelnost je skvělá. Přejíždění bezbranných stvoření se prostě jen tak nenabažíte (asi jsem ve skrytu duše poněkud krutý – neberte si ze mne příklad!) a budete jich chtít rozsekat co nejvíce. Když ke všemu připočteme slušnou muziku a pěkné zvuky při rozsekávání zvířátek, není téměř co vytknout. Pesimista by mohl podotknout, že se nejedná o dlouhodobou zábavu, nicméně takto by se mohl pustit prakticky do všech freeware game, proto si z jeho slov nedělejme těžkou hlavu.

Originálnější freeware hra se mi na Plných hrách pod ruku ještě nedostala. Nejen pro její velmi dobrý nápad, ale i pěkné zpracování, vysokou hratelnost a pohodlné ovládání si zaslouží vysoké hodnocení. Jedná se o ojedinělý počin, který by vám rozhodně neměl uniknout!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 53 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz