Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Virtual Stratton – jezdi jako ďábel!

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:22
Sportovní hra Virtual Stratton představuje závody ve sjíždění svahů na snowboardu. Na trasách budete provádět akrobacii na skokáncích, vyzkoušíte své kvality ve slalomu či sjezdu a při tom si užijete velký kopec zábavy. V této nádherně propracované gamesce s vynikající grafikou a skvělou hratelností se zaručeně nebudete nudit.
70

Virtual Stratton

Platforma: Freeware
Výrobce: Slingshot game Technology Inc.

Stáhnout

Virtual Stratton – jezdi jako ďábel!V poslední době se přeci začalo vyrábět o něco freewarových sportovních her, než tomu bylo dříve a troufám si tvrdit, že se zlepšila i jejich kvalita (Také si myslím – pozn. Dvaid). Místa bezduchých a primitivních gamesek se tedy rozšiřují graficky dost dobře zpracovaná díla často i s velice dobrou hratelností. O Virtual Strattonu si dovoluji říci, že právě k takovým hrám patří a po dohrání i tvrdím, že patří k velice zábavným a chytlavým hrám.

V poslední době freeware-snowboardových her hodně přibylo. Zjistil jsem, že sportovních her s motivem snowboardu je skutečně hodně. Obliba tohoto sportu vzrůstá každým rokem a můžu se přiznat, že i já jsem si „prkno“ zamiloval. Není tedy divu, že jsem s radostí přijal fakt, že tato hra k nám do Čech zatím nepronikla, a že čest seznámit vás s ní bude patřit mě.

Poté, co spustíte startovací soubor hry, otevře se malé okénko, které vás upozorní na to, abyste doladili nastavení obrazovky – zvolili rozlišení a 3D kartu, kterou vlastníte. Pokud budete s nastavením spokojeni, nic vám nebrání pustit se do hry. Před tím se ale ještě budete moci podívat na demo jízdy několika frajerů a vyplnit jméno, pod kterým budete páchat rekordy a překračovat všechny možné hranice.

Virtual Stratton – jezdi jako ďábel!Menu gamesky je, dá se říci, poměrně dobře a efektivně zpracované. Kromě položky Start a Quit zde můžete najít funkci, pomocí které si pustíte videozáznam vaší jízdy, podíváte se na trasu, kterou absolvujete pohledem z letedla, či si navolíte několik maličkostí v optionsu. Třeba počasí. Na výběr máte slunečné, sněžné, zatažené nebo schované pod mrakem. Dále se můžete podívat na podrobnosti o volbách zvuku či zobrazení. Až projdete tyto položky, již vám nic nebrání hrát.

Ještě před samotným startem se vám objeví kratičké info o trase, kterou hodláte projet. V několika větách vám budou vysvětlena celá charakteristika trati, jaké je tam výškové převýšení a kolik bodů byste měli získat. Stisknutím libovolné klávesy vám už začnou odpočítávat start. První trať je celkem lehká. Máte jí sjet za čtyřicet sekund a během své jízdy nasbírat co nejvíce bodů na skokáncích, které se nacházejí vždy uprostřed dvou tyček. Za dobrý skok dostanete sto bodů, za horší jen padesát. Hlavně s sebou při dopadu moc nemelte, nemuselo by to dopadnout dobře. Pokud spadnete, hra končí a musíte danou trať opakovat nebo to vzdát. Druhé kolo již je podstatně těžší. Máte předvádět slalomovou jízdu a v pětapadesáti sekundách si poradit s takřka čtvrtkilometrovým převýšením. Obtížnost se stále stupňuje, a tak se nedivte, že to nebude po několika kolech žádný med. A to ani v nejmenším.

Virtual Stratton – jezdi jako ďábel!Prostředí, ve kterém hrajete, je velice pěkně udělané. Nejdřív jezdíte na svazích vysekaných v lese. Později se ocitnete v aleji a nakonec vás čeká onen půlkruhový a nesmírně smekavý sněžný kanál. Jinak vše je velice dobře vykreslené a zpracované. Stromky jsou nádherně obtěžkány přílivem prašanu, domky se doslova obsypávají sněhem a atmosféra je doslova kouzelná, až tomu nebudete moci věřit. Efektů ve hře najdete víc než dost a všechny jsou na velice vysoké úrovni a co se hratelnosti týče, tak o té se dají říci jen a jen dobré věci. Hudba a zvuky jsou propracovány dost dobře, ale k dokonalosti jim přeci jen maličko schází, stejně jako celé hře.

Hra rozhodně není dokonalá, ale přesto jí považuji za jednu z nejlepších freeware her, které jsem kdy vůbec měl možnost hrát, a protože nepatří mezi nějaké downloadové giganty, doporučuji i vám její stažení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

82 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 170 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz