Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Visit 2 - další logické trampoty

  12:00aktualizováno  26. srpna 9:45
Přiletěli z vesmíru, přistáli trochu krkolomně a teď před nimi leží desítky logických puzzlů výtečné kvality. Vítejte v druhém díle skvělé logické arkádové hry Visit, který se opět vydařil.
80

Visit 2

Platforma: Freeware
Výrobce: rotten_tater

Stáhnout

Visit 2Visit měl svou premiéru zhruba před dvěmi měsíci v druhé soutěži serveru Yoyogames, kde sice na medailové a penězi oceněné pozice nedosáhl, zato ale patři l k tomu nejlepšímu. Pozitivní je, že se autoři se svým konceptem logické arkády nevdzdávají a přinášejí nový příběh, stejnou postavu a pár novinek navrch.

Příběh navazuje přesně tam, kde ten předešlý skončil a přílo ze starověké kobky se hrdinové vydávají směrem k temné věži, kde hodlají hladce přistát. Něco se ale klasicky vymkne z rukou a před dvojicí kamarádů stojí dlouhá cesta, na jejímž závěru doufejme naleznou to, co hledají. Pokus jste opravdu pozornými čtenáři a hráli jste dostatečně předešlý díl, jistě vám neukl fakt, že místo jediného kosmonautVisit 2a se schopností měnit barvu jako chameleon, mluvím rovnou o dvou. Ano, počet postaviček, které budete držet pod taktovkou se o něco málo navýšil což mohlo vyústit v trochu více komplexnosti co se logických hádanek týče.

A tak se také stalo. Pokud si dobře pamatujete z dílu předešlého, lokace byly vždy jednoobrazovkové s ostrým přechodem. Cílem tedy bylo dostat se z místa A do místa B a tím přejít na obrazovku další. Cesta je většinou jenom jedna což mluví pro celkovou linearitu hry. Ta ale není stoprocentní a čas od času přecijen narazíte na dvě odnože. Následně ale stejně zjistíte, že jedna je slepá nebo pro vás prozatím nepřístupná.

Tak tedy budete proplouvat řadou obrazovek využívajíc základní principy arkádových her – skákání, běhání bez jiných speciálních schopností. Ty se totiž projeví v trochuVisit 2 jiné oblasti – při řešení logických problémů. Většinou jde o posunování beden, mačkání tlačítek, to vše za dodržování přísného barevného scématu – červenou bednou posunete jen v červeném kostýmku apod. Barvy lze měnitz na speciálních místech, které rovněž slouží jako savepointy. Pokud máte možnost manipulovat s více barevnými objekty najednou, nachází se ony „přebarvovače“ zpravidla přímo na místě a snadno přístupné. Logické úkoly jsou pak ve většině případů vymyšleny tak, aby na ně jedna postava byla krátká a vy byli nuceni častěji mačkat klávesu shift a přepínat.

Visit 2 by se měl s přehledem opět umístit mezi nejlepšími projekty této zahraniční soutěže. A my mu rozhodně držíme palce, aby za jeho úspěchem nebylo jen uznání komunity, ale také nějaká ta finanční odměna!

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V temné Shadow Web nemůžete věřit jen vlastním očím

Shadow Web

Podobně jako v mnoha jiných hororech, i v Shadow Web musíte uniknout ze zamčené budovy a nenechat se sežrat. Hru...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Najdete na iDNES.cz