Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vítejte v nové verzi PlneHry.cz!

  13:40aktualizováno  13:40
Spustili jsme novou verzi stránek. Jaké novinky jsme pro vás připravili?

Nová verze

Milí čtenáři, před rokem se dočkal náš mateřský server Bonusweb.cz nového grafického kabátku. Nyní se vám v novém hávu představuje i server Plnehry.cz. Vizuální proměna je sice na první pohled nejviditelnější změnou, ruku v ruce s ní jde ale i řádka nových funkcí, s nimiž vás seznámíme v tomto článku.

Zaměření serveru

Freewarová scéna se v posledních letech radikálně proměnila. Pozitivním jevem je vytváření rozsáhlých projektů, na nichž spolupracuje komunita open-source vývojářů. Ubylo bohužel nadprůměrných freewarových projektů, které jsou stále častěji vydávány jako shareware. Chceme vám nabízet ke stažení ty nekvalitnější hry, proto se nově budeme věnovat recenzování shareware titulů a indie her. Tyto hry sice často nabízí určitá časová či funkční omezení, kratší herní dobu ale kompenzují svou kvalitou. Sharewarové hry budou označeny červenou barvou, freewarové hry barvou modrou, články z magazínu barvou zelenou.

Propojení her

Všechny informace o hrách budou nyní vzájemně propojeny. U každé hry najdete nejen samotnou recenzi, ale i související články z novinkového servisu a relevantní články z magazínu. Navíc budete moci sledovat informace o hrách ještě před jejich vydáním, což se týká především ohlášených českých titulů.

Profily týmů

Významné české a zahraniční týmy budou mít vlastní stránky s podrobnými informacemi. Na nich najdete seznam všech her daného týmu, novinky ze žurnálu a články z magazínu.

Oblíbená témata

Máte rádi hokej? Jste fandové Sokobana? Chcete si zahrát hry s vánoční tematikou? Jednotlivé hry nyní budou řazeny do jednotlivých témat. Snadno tak najdete titul přesně podle vašeho gusta.

Dětské hry

Vybíráte hru pro svou ratolest a bojíte se, aby se v ní neobjevovala hrubá mluva a násilí? Hry vhodné pro děti budou nově označovány ikonou dítěte.

Vylepšený download systém

Stahování vám nově usnadní nápadná ikona umístěná v záhlaví recenze. Mimo vlastní systém stahování vám budeme nadále nabízet i mirrory. Novinkou jsou doprovodné downloady v podobě distribucí pro alternativní operační systémy jako Mac či Linux.

Hodnocení her

Hodnocení her bude nově možné na přesnější procentuální stupni od 1 do 100 (vyšší číslo znamená vyšší kvalitu). Hodnocení tak bude přímo poměřitelné se čtenářským na stejné škále. Novinkou je zavedení plusů a minusů, jež vyzvedne jednotlivé pozitivní a negativní aspekty her.

Doplňkové informace

Pokud to bude možné, budou do recenzí vkládána i streamovaná in-game videa. Obrázek vydá za sto slov, video za tisíc. :-) U obtížnějších adventur vám budeme i nadále nabízet návody.

Podrobné licence

Základní rozdělení her na freeware a shareware bude rozšířeno o podrobné informace o licenci (např. open-source, třicetidenní demo, technologické demo atd.).

Ovládání

U jednotlivých her nyní naleznete přehled základních kláves nutných k ovládání, což oceníte zejména u titulů s menu v japonštině. :-)

Diskuse

Ve vašich příspěvcích můžete používat řadu nových emotikonů. Diskuse umožňují např. zasílání reakcí na vaše příspěvky e-mailem nebo možnost skrýt vaši e-mailovou adresu.

Stejně jako u každé nové verze, i zde se mohou objevit i přes pečlivé testování některé vady na kráse. O případných chybách nám dejte, prosím, vědět do diskuse pod článkem. Přejeme vám příjemné prohlížení a spoustu zábavy u her stažených z našeho webu!

Redakce Plnehry.cz

Autor:


Témata: Linux

Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...Další z rubriky

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!Najdete na iDNES.cz