Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vivid Conceptions - synonymum perfektní hratelnosti

  12:00aktualizováno  18. května 2:33
Hry, které bychom bez zaváhání mohli označit za skutečně umělecké, se na freeware poli často neobjevují. Vivid conceptions mě ale v tomto ohledu vyloženě nadchla. Tato hra totiž doslova přetéká atmosférou a nezkusit si jí zahrát znamená ochudit se o jeden z nejlepších freeware kousků poslední doby.
90

Vivid Conceptions

Platforma: Freeware
Výrobce: Vertigo Games

Stáhnout

Vivid Conceptions Tým Vertigo games nás už nějaký ten pátek zásobuje originálními a vcelku kvalitními tituly (Helicopter Cacophony, Liquisity nebo The sandbox of God). To nejlepší z jejich tvorby však přichází až nyní. Vivid conceptions je kousek, který vás zaručeně pohltí svou dechberoucí atmosférou a originálním pojetím.

Příběh začíná ve velmi vzdálené minulosti. Ještě dlouho předtím, než se na Zemi nadechl první člověk, byla naše planeta osídlena malými tvorečky, jejichž domovina byla takřka celá zaplavena stvořeními, která ze všeho nejvíc připomínají mravence. Hra vás situuje do role jednoho z řad utiskovaných tvorečků s cílem navrátit vše do původního stavu. Ze začátku jste jen takový kousek bezbranné hmoty, ale postupem času budete získávat stále další a další schopnosti, které vám Vivid Conceptions pomohou zdolat nejednu překážku.

Vivid conceptions hodně připomíná klasickou arkádu, ale jsou to právě ony zmíněné schopnosti, které hru posouvají spíše k logickým hříčkám. Úkol v každé misi je jasný – najít a sebrat praporek, který vás přesune do následující mise. Postupným sbíráním lístků aktivujete možnosti jako např. silové pole, které poničí slabší překážky a dovede zneškodnit nepřítele, či telekinezi umožňující vám pohybovat s předměty. Vrcholem vašich dovedností je pak buněčné dělení, kterým vytvoříte svého potomka, který disponuje velice zajímavými vlastnostmi. Z hlediska designu je Vivid concepVivid Conceptionstions skutečné mistrovské dílo a často budete muset potrápit své mozkové závity. Hratelnost je na velmi vysoké úrovni, takřka každou chvíli narazíte na něco nového. Od klasických bojů se závěrečnými bossy, až po různé sny či střílecí obranné mise, kdy sedíte ve své pevnůstce snažíte se odolat nájezdu nepřátel.

Naštěstí ani zpracování nezůstává pozadu. Doprovodná hudba je skutečně výtečná a úvodní znělka v menu jednoduše nemá chybu. Výhrad nemám ani ke grafice, která není nijak složitá, ani přehnaně jednoduchá. To co však z Vivid conceptions dělá jednu z nejlepších freewarovek je k dokonalosti dotažená hratelnost. Minout takto originální a přitom vysoce zábavnou hru by byla nenapravitelná chyba.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz