Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Void Runner - 3D skákačka

  12:00aktualizováno  10. dubna 2:30
Void Runner je hra, která dokáže uchvátit jednoduchým 3D zpracování, avšak honosí se poměrně vysokou obtížností, takže bacha na to - není to tak lehké, jak se může zdát. Celá hra probíhá na jednoduchých matematických útvarech - stále nějaké schody, pláty a kostičky, na které musíte skákat, nebo je s vámi konec.

Void Runner

Platforma: Freeware
Výrobce: Jordan Tuzsuzov

Stáhnout

Void Runner

Možná si pamatujete, že jsem tady nedávno recenzoval simulátor automobilových závodů Speed Delight: Time Attack a dnes se opět můžete setkat s hrou od Jordana Tuzsuzova, tentokrát však nebude mít jiný pouze název, ale i úkol. Škoda jen, že hru zasadili do dnes již ne zrovna originálního vesmírného prostředí, protože tím se hned ochudili o několik hráčů, kterým je totiž vesmír tak okoukaný, že si radši zahrají Tetris.

Tuto hru opět udělal pan Tuzsuzov po svém typickém způsobu. Je sice znova z 3D pohledu, ale moc 3D efektů ve hře nenajdete, navíc jste opět uvězněni na malém úzkém pruhu, a když z něho vyjedete, musíte startovat znovu. Téměř žádná skákačka či akce nemá příběh a nejinak je tomu u Void Runnera. Jediným úkolem je pro vás dostat se do cíle deseti (plus jednoho finálového) levelů, ale zase tak snadné to nebude - například při sebemenším nárazu nebo výjezdu z dráhy pro vás jízda končí a musíte znovu na start. Jak jsem se již zmiňoval, hra obsahuje deset úrovní a jedno finálové kolo, což by vám mělo zabrat dost času. Všechny levely jsou sestaveny na jiných pozadích a jiných útvarech, po kterých musíte doskákat až k vysněnému konci levelu, který však není nijak dobře označen, prostě jen končí plošina a dole je prázdno, do toho prázdna vy spadnete a už je před vámi další úroveň.

Void Runner

Celá podstata hry spočívá vlastně jen v přeskakování z plošiny na schod, ze schodu na druhý a tento způsob se s menšími obměnami opakuje až do konce. Hlavně nesmíte spadnout dolů do černé prázdnoty, což by znamenalo jet znovu od začátku kola. V jakém to skákadle si to mastíte po všech různých tělesech, to asi nezjistíte, vše je totiž uděláno na stejném principu jako všechny hry od Mordreda a to z vlastních očí, což si myslím, že není zrovna nejlepší způsob. Alespoň tedy já mám radši, když vidím objekt, s kterým absolvuji všechny nástrahy gamesky.

Hra se ovládá tím nejjednodušším způsobem, a to šipkami, nesetkáte se s žádnými klávesovými zkratkami, stačí vám ona čtyři tlačítka a Escape, rychlost si můžete zvolit jakou chcete, ale upozorním vás, že v této hře nejde dost dobře brzdit a když moc rychle narazíte do schodu nebo nějakého jiného tělesa, bude to s nejvyšší pravděpodobností váš konec. Hned po stisknutí startovacího souboru se před vámi objeví tabulka, kde si můžete vybrat jedno ze tří možných rozlišení, a jestliže nemáte dost síly na zdolání ať již jakéhokoli levelu, klidně si nastavte kolo, které si chcete zahrát, tato možnost je podle mě trochu srabácká, nicméně vám může pomoci v chvílích, kdy už si doopravdy nevíte rady. Po odkliknutí této tabulky, která zároveň slouží jako intro, setup, info a menu dohromady, se dostanete již přímo na začátek levelu, který jste si vybrali, a jízda může začít.

Void Runer

S hodnocením grafiky to není úplně nejlehčí, popravdě řečeno to žádná kvalita není, ale pixelová grafika vás rozhodně nepřivítá. Co se týče hratelnosti, tak to také žádný zázrak není - zábavy si užijete jistě pár desítek minut, ale jestli pár hodin, to si říct nedovolím. Přece jenom natolik kvalitní zase hra není, na poli freewarových her se opravdu najdou i lepší hry. Další chyba, o které bych se rád zmínil, je i fakt, že jsem nezaslechl žádnou hudbu nebo zvuky, což jsem si skoro myslel, že je v dnešní době povinnost každé freewarové hry.

Hra se může hodit hráčům se slabším výkonem PC, protože její hardwarové požadavky jsou opravdu malé; stačí mít cokoliv, kde jsou Windows. Doufám, že jsem před vámi hru neshodil natolik, abyste si jí nestáhli, protože těch několik kilobajtů zvládnou majitelé i těch nejpomalejších připojení, běhajících po maximálně přecpaných linkách českého monopolu SPT Telecom. Sečteno a podtrženo se jedná o průměrnou vesmírnou skákačku z pohledu vlastních očí, která vás může zabavit ve chvíli, kdy zrovna nemáte co dělat.

Autor:Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz