VOJÁCI - svádějte souboje

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:20
Velmi dobře graficky zpracovaná hra, autoři hry sami přiznávají, že podnět k inspiraci a k jejímu stvoření dostali po zhlédnutí už proslulé hry Bulánci. Není to však pouhá její kopie, autoři umístili hru do vojenského prostředí, kde můžete hrát tuto hru buďto samostatně, jako tréning, nebo si k hraní přizvat ještě dalšího hráče. Hra je velmi lehce ovladatelná, takže o zábavu nebude nouze.

Vojáci

Platforma: Freeware
Výrobce: R.T.G. team

Stáhnout

Vojáci

Grafika této hry je skutečně na velmi dobré úrovni, zvláště úvodní animace je vskutku dobře zpracovaná a tak samotný úvod do této hry vás už mile překvapí. Pokud se týká jejího ozvučení, ani zde nejde autorům hry nic vytknout, zvukové efekty i doprovodná hudba jsou vybrány s velkým vkusem a dá se říci, že velice citlivě a promyšleně. Na hře je poznat, že si na ní dali její tvůrci hodně záležet a že každou maličkost měli předem zváženu a promyšlenu. Na rozdíl od podobných akčních “stříleček” se na obrazovce neobjevují žádné krvavé detaily, zasažený protivník prostě zmizne z vaší obrazovky a pokračujete dále.

Vojáci

Z tohoto důvodu jsem přesvědčena, že hru lze doporučit i k hraní dětem, neobjevuje se v ní nic, co by je mohlo stresovat, nebo mít negativní vliv na jejich duševní vývoj. Hned v úvodní animaci vás hra upozorní na skutečnost, že se jedná o hru z vojenského prostředí, no neberte to tak doslova, o vojenském prostředí lze mluvit jen podle názvu obou postaviček. Potom, co se vám objeví další obraz, si můžete zadat volbu Nové hry, zvolit si Credits, nebo hru ukončit. Zvolte si tedy Novou hru a pak si můžete nastavit vše, co k samotnému hraní hry potřebujete. Nedostatkem hry je skutečnost, že úvodní animace a volby běží pouze v okně.

Hru je samozřejmě mnohem zajímavější hrát ve dvou hráčích, ale pokud si chcete zajistit předem své vítězství, můžete si vše v klidu natrénovat i sami a tak svého příštího soupeře překvapit svými zkušenostmi. U modrého hráče-agenta Steisiho si zjistěte, kterými klávesami se ovládá, totéž udělejte u hráče zeleného-kapitána Georgeho. Potom si můžete vybrat ze dvou možností způsob, jak chcete hru hrát. Nabízí se vám možnost hrát na časový limit, který činí 90 sekund, nebo na počet ztracených životů, kdy oba hráči obdrží pro začátek každý 30 životů. Po rozhodnutí pro jeden z těchto soutěžních ukazatelů můžete začít hrát hru samotnou.

Vojáci

Na obrazovce se vám objeví dvě postavičky z horního pohledu, jedna modrá a druhá zelená. Dole na obrazovce ve zvláštním rámečku máte nahoře ubíhající čas a vlevo a vpravo u každé postavičky počet dosažených bodů nebo počet zbývajících životů. Po uběhnutí časového limitu nebo po ztrátě všech obdržených životů jednoho z hráčů se vám ukáže tabulka vámi dosažených výsledků, z které se dovíte, kolik každý z hráčů získal bodů, u obou typů her se vám může objevit i remíza. Potom můžete hru buďto ukončit, nebo si zahrát odvetu, to záleží jenom na vás. Tak si dáme odvetu, co říkáte?

Ve hře se můžete se svými figurkami pohybovat do všech čtyř stran, střílet na svého soka a zároveň uhýbat jeho střelám. Pokud se se svým protivníkem srazíte, příjdete každý o jeden život. Jestliže některý z obou hráčů dosáhne minimálního počtu zásahů, hra to po skončení okomentuje slovy “To i moje babička střílí lépe”, vítězi se ovšem dostane patřičných gratulací. Nyní se můžete opět rozhodnout, zda hru ukončíte nebo se pustíte do nové odvety. Pokud se rozhodnete pro ukončení hry, milý dětský hlásek váš odchod ze hry doprovodí mazlivým rozloučením v angličtině, dobře známým “bye”, “bye”.

Autor:

Nejčtenější

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Najdete na iDNES.cz