Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Volvo - špičkové automobilové závody

aktualizováno 
Graficky nadupaný závodní simulátor, který vznikl jako reklamní hra švédské automobilky Volvo. Projet se můžete nejen v současných modelech, ale i legendárních závodních veteránech.
96

Volvo - the Game

Platforma: Freeware
Výrobce: Simbin

  • grafika
  • hudba
  • veteráni
  • jenom dvě tratě

Stáhnout

Volvo - the Game p

Volvo - the GameVývojáře z týmu SimBin bychom mohli nazvat továrnou na sériové hry. Specializují se zejména na závodní simulátory, i když ve srovnání s ostatními komerčními tituly spadají spíše do oblasti průměru. Proto vyvinuli jakýsi univerzální "podvozek" po jehož zakoupení si můžete stahovat zdarma různé mody s novými auty atd. V tomto duchu původně vznikl i Volvo: The Game, ale nakonec se rozhodli na spolupráci přímo se švédským výrobcem a několika dalšími sponzory, a tak si ji můžete stáhnout zcela zdarma. Už tyto premise dávají tušit, že ve freeware měřítku se bude jednat o vynikající titul.

A hra skutečně nezklamala. Hlavním koněm je závodní speciál S60 a zajezdit si můžete také v dalších vozech této automobilky: futuristickém konceptu S60, nejmenším modelu C30 i větší S40. V nabídce si sice nezařádíte v SUVčkách, ale vynahradit si to můžete u dvou historických závodních legend: Volvu 850 a 240 Turbo. Každý vůz přitom nevypadá reálně pouze exteriérově, ale i při pohledu z kabiny slyšíte reálné zvuky motoru. Rozdíl je dobře poznat i na jízdních vlastnostech, s některými se dá dobře driftovat, s jinými je potřeba projíždět zatáčky opatrně. K dispozici je několik pohledů kamery: několik zevnitř a Volvo - the Game 2jedna vně auta. Pravda těch vnějších mohlo být několik s různým odstupem. Závodit můžete na dvou různých tratích, což je v celkovém hodnocení asi největší mínus. První je závodní okruh na asfaltu v ukrajinské Chayace a druhou okruh ve starých docích ve švédském Gothenburgu.

Závodit můžete ve třech módech: Quick Race je jediný závod se soupeři, Competition variací na sezónu a Time Attack vám umožňuje zajet co nejlepší časy okruhu bez soupeřů. Samotné závodění s ostatními soupeři by mělo být alfou a omegou, zároveň se asi nejhůře posuzuje. Inteligence ostatních závodníků je poměrně na vysoké úrovni a pokud začnete po tréninku vyhrávat, můžete si nastavit vyšší úroveň nebo vypnout automatické řazení a spolehnout se na svou šikovnost. Volvo - The Game má propracovaný systém nahrávání záznamů, takže se zpětně můžete pokochat vlastní šikovností.

Volvo - the Game 3Po grafické stránce nelze hře nic vytknout a patří k freewarové špičce. To samo o sobě by k vysokému hodnocení nestačilo, ale autoři se opravdu snažili a prakticky neexistuje oblast, která by byla zanedbána. Můžete hrát po internetu, spoustu detailů lze nastavit, díky předchozím zkušenostem je optimalizace na vysoké úrovni. Automobily nejsou jen lakované krabice, ale mají vlastní charakter. Obtěžují pouze vložené reklamy, které úmyslně zpomalují třeba při ukončování. Přesto je Volvo - The game opravdovou lahůdkou a doposud nejlepší letošní simulátor závodů, který si zdarma můžete stáhnout.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

96 %

Hodnocení čtenářů

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 377 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz