Volvo - špičkové automobilové závody

aktualizováno 
Graficky nadupaný závodní simulátor, který vznikl jako reklamní hra švédské automobilky Volvo. Projet se můžete nejen v současných modelech, ale i legendárních závodních veteránech.
96

Volvo - the Game

Platforma: Freeware
Výrobce: Simbin

  • grafika
  • hudba
  • veteráni
  • jenom dvě tratě

Stáhnout

Volvo - the Game p

Volvo - the GameVývojáře z týmu SimBin bychom mohli nazvat továrnou na sériové hry. Specializují se zejména na závodní simulátory, i když ve srovnání s ostatními komerčními tituly spadají spíše do oblasti průměru. Proto vyvinuli jakýsi univerzální "podvozek" po jehož zakoupení si můžete stahovat zdarma různé mody s novými auty atd. V tomto duchu původně vznikl i Volvo: The Game, ale nakonec se rozhodli na spolupráci přímo se švédským výrobcem a několika dalšími sponzory, a tak si ji můžete stáhnout zcela zdarma. Už tyto premise dávají tušit, že ve freeware měřítku se bude jednat o vynikající titul.

A hra skutečně nezklamala. Hlavním koněm je závodní speciál S60 a zajezdit si můžete také v dalších vozech této automobilky: futuristickém konceptu S60, nejmenším modelu C30 i větší S40. V nabídce si sice nezařádíte v SUVčkách, ale vynahradit si to můžete u dvou historických závodních legend: Volvu 850 a 240 Turbo. Každý vůz přitom nevypadá reálně pouze exteriérově, ale i při pohledu z kabiny slyšíte reálné zvuky motoru. Rozdíl je dobře poznat i na jízdních vlastnostech, s některými se dá dobře driftovat, s jinými je potřeba projíždět zatáčky opatrně. K dispozici je několik pohledů kamery: několik zevnitř a Volvo - the Game 2jedna vně auta. Pravda těch vnějších mohlo být několik s různým odstupem. Závodit můžete na dvou různých tratích, což je v celkovém hodnocení asi největší mínus. První je závodní okruh na asfaltu v ukrajinské Chayace a druhou okruh ve starých docích ve švédském Gothenburgu.

Závodit můžete ve třech módech: Quick Race je jediný závod se soupeři, Competition variací na sezónu a Time Attack vám umožňuje zajet co nejlepší časy okruhu bez soupeřů. Samotné závodění s ostatními soupeři by mělo být alfou a omegou, zároveň se asi nejhůře posuzuje. Inteligence ostatních závodníků je poměrně na vysoké úrovni a pokud začnete po tréninku vyhrávat, můžete si nastavit vyšší úroveň nebo vypnout automatické řazení a spolehnout se na svou šikovnost. Volvo - The Game má propracovaný systém nahrávání záznamů, takže se zpětně můžete pokochat vlastní šikovností.

Volvo - the Game 3Po grafické stránce nelze hře nic vytknout a patří k freewarové špičce. To samo o sobě by k vysokému hodnocení nestačilo, ale autoři se opravdu snažili a prakticky neexistuje oblast, která by byla zanedbána. Můžete hrát po internetu, spoustu detailů lze nastavit, díky předchozím zkušenostem je optimalizace na vysoké úrovni. Automobily nejsou jen lakované krabice, ale mají vlastní charakter. Obtěžují pouze vložené reklamy, které úmyslně zpomalují třeba při ukončování. Přesto je Volvo - The game opravdovou lahůdkou a doposud nejlepší letošní simulátor závodů, který si zdarma můžete stáhnout.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

96 %

Hodnocení čtenářů

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 377 čtenářů

Nejčtenější

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

V arkádové Hillbilly Apocalypse se farmář rozhodne zachránit svět

Hillbilly Apocalypse

Když se úroda povede a místo rajčat se vám po farmě potujují krvežíznivá tomatová monstra, je potřeba vzít do ruky...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz