Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Voyage Puzzle - s logikou na cesty

aktualizováno 
Tato logická hra vám mimojiné slibuje cestování po všech koutech země a to s důvěrně známým konceptem, který ovšem dostal celou řadu originálních prvků. Nudit se v žádném případě nebudete.
86

Voyage Puzzle

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • barevná grafika
  • spousta bonusů i nástrah
  • zábavná hratelnost

Stáhnout

Voyage Puzzle

Voyage PuzzleMáte rádi cestování? Poznáváte rádi cizí města, odlišnou kulturu a to všemi možnými dopravními prostředky? Pak by se vám měla zalíbit logická hra Voyage Puzzle, to alespoň hlásá krátké, leč výstižné intro. To zde ale nehraje téměř žádnou roli a daleko podstatnější je vyladěný casual koncept, který se dozajista zalíbí také vám.

Poněkud zklamaní ovšem budete v momentě, kdy od tohoto projektu čekáte víc než jen milionkrát viděný koncept. Před hráčem se tedy otevírá různě tvarovaná herní plocha a ta je vždy rozdělena na menší pravidelné čtverečky. V těch se dále nachází drahokamy různých barev a s těmi již budete přímo manipulovat a to pouze vyměňováním dvou přímo sousedících prvků. To se děje jednoduše klikáním myši, Voyage Puzzlekdy vyberete kliknuitím jeden kámen a do všech stran, kde je to možné, se vám ukážou šipky směřující ke kameni, s nímž můžete ten vybraný zaměnit. Důležité je mít na paměti, že váš pohyb bude potvrzen a povolen jen v případě, že touto záměnou vznikne skupinka o alespoň třech stejných kamenech.

Naštěstí není tento úkol tím jediným a jak ukáže poměrně přeplácaná úvodní obrazovka, která se snaží vysvětlit všechny prvky, s nimiž se budete setkávat. Nepříjemnější částí je časový limit, který je velmi nepříjemný a limitující. Daleko zajímavější jsou ikonky pod herním polem, které nabízí několik bonusů aktivovaných po nějaké době strávené ve hře. Jejich prostřednictvím můžete zničit kostku, odemknout zámek, zobrazit neviditelné Voyage Puzzledrahokamy či třeba přisypat trochu písku do přesýpacích hodin napravo.

Než vám budou všechny prvky zcela jasné, sluší se říct si něco málo k objektům na herní obrazovce. Zde se totiž vyskytuje nadměrné množství zábran různých druhů. Popsat je všechny není v silách této recenze, tak se stačí zmínit o kostkách blokujících kameny do chvíle, než v jejich bezprostřední blízkosti způsobíte mohutný výbuch. Dále jsou to sítě uzamknutých kostek, které taktéž blokují velkou část obrazovky a abyste se vůbec pohnuli dále, bude nutné se jich v rychlosti zbavit.

Voyage Puzzle má oproti konkurenci celou řadu výhod. Samotná likvidace vedle sebe stojících skupinek totiž nehraje primární roli a více než pouhému tupému hledání stejných prvků budete muset věnovat čas odemykání blokovaných kostek, což jako jediné vede k cíli. Bonbónkem pak jsou divy světa, jež se postupně odemykají a mnoho dalšího.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

86 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz