Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Voyage Puzzle - s logikou na cesty

aktualizováno 
Tato logická hra vám mimojiné slibuje cestování po všech koutech země a to s důvěrně známým konceptem, který ovšem dostal celou řadu originálních prvků. Nudit se v žádném případě nebudete.
86

Voyage Puzzle

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • barevná grafika
  • spousta bonusů i nástrah
  • zábavná hratelnost

Stáhnout

Voyage Puzzle

Voyage PuzzleMáte rádi cestování? Poznáváte rádi cizí města, odlišnou kulturu a to všemi možnými dopravními prostředky? Pak by se vám měla zalíbit logická hra Voyage Puzzle, to alespoň hlásá krátké, leč výstižné intro. To zde ale nehraje téměř žádnou roli a daleko podstatnější je vyladěný casual koncept, který se dozajista zalíbí také vám.

Poněkud zklamaní ovšem budete v momentě, kdy od tohoto projektu čekáte víc než jen milionkrát viděný koncept. Před hráčem se tedy otevírá různě tvarovaná herní plocha a ta je vždy rozdělena na menší pravidelné čtverečky. V těch se dále nachází drahokamy různých barev a s těmi již budete přímo manipulovat a to pouze vyměňováním dvou přímo sousedících prvků. To se děje jednoduše klikáním myši, Voyage Puzzlekdy vyberete kliknuitím jeden kámen a do všech stran, kde je to možné, se vám ukážou šipky směřující ke kameni, s nímž můžete ten vybraný zaměnit. Důležité je mít na paměti, že váš pohyb bude potvrzen a povolen jen v případě, že touto záměnou vznikne skupinka o alespoň třech stejných kamenech.

Naštěstí není tento úkol tím jediným a jak ukáže poměrně přeplácaná úvodní obrazovka, která se snaží vysvětlit všechny prvky, s nimiž se budete setkávat. Nepříjemnější částí je časový limit, který je velmi nepříjemný a limitující. Daleko zajímavější jsou ikonky pod herním polem, které nabízí několik bonusů aktivovaných po nějaké době strávené ve hře. Jejich prostřednictvím můžete zničit kostku, odemknout zámek, zobrazit neviditelné Voyage Puzzledrahokamy či třeba přisypat trochu písku do přesýpacích hodin napravo.

Než vám budou všechny prvky zcela jasné, sluší se říct si něco málo k objektům na herní obrazovce. Zde se totiž vyskytuje nadměrné množství zábran různých druhů. Popsat je všechny není v silách této recenze, tak se stačí zmínit o kostkách blokujících kameny do chvíle, než v jejich bezprostřední blízkosti způsobíte mohutný výbuch. Dále jsou to sítě uzamknutých kostek, které taktéž blokují velkou část obrazovky a abyste se vůbec pohnuli dále, bude nutné se jich v rychlosti zbavit.

Voyage Puzzle má oproti konkurenci celou řadu výhod. Samotná likvidace vedle sebe stojících skupinek totiž nehraje primární roli a více než pouhému tupému hledání stejných prvků budete muset věnovat čas odemykání blokovaných kostek, což jako jediné vede k cíli. Bonbónkem pak jsou divy světa, jež se postupně odemykají a mnoho dalšího.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

86 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz