Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Všelék - Becherovka zachraňuje život!

  12:00aktualizováno  6. prosince 9:55
Vašemu dědečkovi se znenadání přitížilo a jediná věc, která ho může zachránit, je rychle přinesená láhev od Becherovky. Po cestě z obchodu se vám však do cesty připletou místní rebelové. Jak to všechno dopadne?
60

Všelék

Platforma: Freeware
Výrobce: Thread

Stáhnout

Netvor SpeedLetošní ročník Becherovka Game i jeho vyhlášení je již za námi. Vítězové, které vybrala početná porota, jsou již vybráni a nám tedy nezbývá, než se podívat na jednotlivé soutěžní příspěvky, jejichž kvalita z celkového pohledu byla minimálně průměrná, ovšem nechybělo také několik výrazně nadprůměrných kousků. Jedním z těch zábavnějších je projekt Všelék, na něhož se teďka trochu blíže podíváme.

Jako ve většině her, i zde pochopitelně hraje hlavní roli Becherovka. Jednoho dne jsi seděl za stolem a v klidu sis kreslil nový komix, když se z vedlejšího pokoje ozvaly chraplavé zvuky. Ihned ti bylo vše jasné – tvému dědečkovi je nutné pomoct a jedinou možností je přinést z místního krámku několik flašek lahodné Becherovky. Vše šlo jako po másle, ovšem pouze do chvíle, než jste se ocitli před dveřmi obchodu. Zde již totiž na vás čeká partička místních dětí, která se na vás okamžitě vrhla. Po jedné si dvanáct flašek Netvor Speedbecherovky rozebrali a rozutíkali se s nimi po rozlehlém městě. Osud vašeho dědečka vám není pochopitelně lhostejný, tudíž vám nezbývá nic jiného, než se vydat po jejich stopách a všechny flašky do jedné sesbírat.

To bude náplní vašeho snažení v části hry nazvané Lov. Zde se nachází hned několik různých měst, jež se však od sebe na první pohled v mnohém neliší, snad až na drobné změny v rozestavení jednotlivých domů. To stejně nebudete mít čas vnímat, neboť chcete-li vše ve velmi krátkém limitu čtyř minut stihnout, nemůžete si dovolit ani na sebemenší chvilku zahálet. Ihned po odstartování se musíte vrhnout směrem, jímž ukazuje šipka, která vás neomylně k jednomu z chlapců zavede. Ve chvíli, kdy mezi vámi a jím dojde ke kontaktu (naštěstí běháte o fous rychleji) mu odeberete jeho Becherovku a šipka vás začne navádět na dalšího. To všechno byste stihli jen vskutku stěží, nebýt několika málo vylepšováků, které vám určitým způsobem pomohou. Zaprvé je to jakýsi zrychlovač, na něhož budete narážet jen vskutku sporadicky, a to pouze tehdy, budete-li mít opravdu štěstí a jste-li dost bystří a jen tak jej neminete. SNetvor Speedkryt je totiž vcelku nenápadně v útrobách obyčejné dřevěné bedny. Dalším bonusem je jakási trampolína označená červeným logem Jana Bechera, která vás nadnese několik metrů nad zem a můžete dokonce vyskočit také na panelák, ovšem žádné užitečné využití to nemá.

Druhý z módů je závod. Zde již nemusíte honit protivníky s flaškami, nýbrž zcela postačí následovat šipku, která vás bude navádět od jedné velké sklenice k druhé. Po proběhnutí daného počtu hra končí a do tabulky je zapsán váš čas, ovšem pochopitelně pouze v případě, jestliže jste byli dostatečně rychlí. Co se týče grafiky, ta je kompletně ve 3D, ovšem na detailech mohli autoři rozhodně přidat. Příjemná je rovněž hudební stránka, snad jen hratelnost po určité době mírně pokulhává. To vše dohromady tvoří lehce nadprůměrný celek, který nevydrží příliš dlouho, ovšem ani neurazí.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

41 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz