Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vychladni! - jednoduchá logická hříčka

  12:00aktualizováno  1:17
V dnešních chladných dnech by se více než vychladni hodilo spíš nezmrzni, ale flashovce Vychladni! to vůbec vadit nemusí. Pokud máte rádi jednoduché logické hry, je pro vás tento kousek, mimo jiné účastník Becherovka Game 2006, tím pravým.
60

Vychladni!

Platforma: Freeware

Stáhnout

vychladni1

I když se v letošní Becherovka Game sešlo o něco méně kousků než loni, stále bylo z čeho vybírat. Vychladni! představuje jednoduchou logickou hříčku, která se umístila na pěkné třetí pozici v kategorii flashových her.

Začít musím trochu nešťastně. První věc, která mě na Vychladni! hned po spuštění zarazila, byla příliš žlutá barva při přejíždění odkazů v menu hry, přes kterou jsem nedokázal přečíst, co je na daném tlačítku napsáno. To je však jediná vada na kráse. V menu můžete například zvolit jeden ze tří jazyků (čeština, angličtina, němčina) nebo si upravit hustotu sněžení. Pojďme ale přímo do hry. Před sebou vidíte hrací plochu rozdělenou do mnoha malých čtverečků. Do nich vám bude padat pět různých druhů zmrzlého ovoce. Vaším úkolem je sestavit vždy minimálně pět stejných druhů ovoce k sobě tak, aby vznikla řada, sloupec nebo diagonála. Jakmile se vám to podaří, ovoce v linii zmizí a připočtou se vám body, vychladni2případně postoupíte o level výše. Na hrací plochu po každém vašem tahu spadne několik dalších druhů ovoce, takže vám bude postupně ubývat prostor pro manipulaci. Pokud chcete nějakým ovocem pohnout, jednoduše jej chytíte myší a zadáte směr a vzdálenost, kam se má posunout. Setkáte se také se speciálními zamrzlými koulemi, které fungují třeba jako joker nebo vám připočtou bonusové body.

Vizuální stránka Vychladni! se povedla náramně. Grafika je decentní a precizní, není prvoplánovitě křiklavá a celkově si zaslouží pochvalu. Po okrajích hrací plochy se povalují láhve Becherovky a několik líbivých dekoračních objektů, jako jsou stopy ve sněhu nebo skály. Ovoce vypadá také velmi pěkně, především oceňuji smysl pro detail, když na hrací plochu padají nové přírůstky. Trochu škoda je, že dva druhy ovoce jsou si velmi podobné, takže hrozí jejich záměna. S hratelností vychladni3už to tak slavné není. Zpočátku je zajímavé sestavovat co nejdelší linie ovocí, za které dostáváte více bodů, ale postupem času se dostaví stereotyp a o hraní opadne zájem. Herní dobu trochu prodlužují speciální zamrzlé koule, které mají různé úlohy, ale ve hře se jich nevyskytuje nijak výrazné množství, takže hraní příliš významně neovlivňují. K podobné hře bych také ocenil nějakou relaxační hudbu. Zvuky jsou pěkné.

Vychladni! disponuje opravdu velmi vydařenou grafickou stránkou, hratelností ale trochu zaostává. Pokud nemáte chvíli co na práci, poslouží vám Vychladni více než dobře, neočekávejte však příliš dlouhou trvanlivost.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz