Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výsledky ankety a soutěže o Berušky 2

  12:00aktualizováno  8. listopadu 2007 11:00
O víkendu byla ukončena naše anketa a soutěž o skvělou logickou hru Berušky 2 od českého amatérského týmu Anakreon. Jak dopadla, kdo je nejoblíbenější redaktor a samozřejmě též, kdo se může radovat z originálky, prozradí tento článek.

Úvodem něco málo k postupu, který rozhodl o vítězích soutěže. Všechny odeslané formuláře byly profiltrovány kontrolou a vyřadili jsme z nich opakované hlasy (lhostejno, zda šlo o překliknutí či nekalou snahu zvýšit šance na vítězství v soutěži). Každý dostal startovní číslo od 1 do 260 (takový byl celkový počet hlasujících). Dvacetistěnná kostka pak rozhodla, kteří šťastlivci získají svou originální kopii Berušek 2 od Anakreonu a distributorské firmy Hypermax. Jejich seznam naleznete na konci tohoto článku.

A nyní postupně k jednotlivým bodům ankety. První otázka na frekvenci výskytu na Plných hrách ukázala, že nejvíce čtenářů náš server navštěvuje 1-2x týdně nebo 1-2x měsíčně, hodně je i každodenních návštěvníků, naopak pro možnosti méně než 1x měsíčně a několikrát denně hlasovalo jen velice málo lidí.

Nové „features“, které byste rádi na Plných hrách viděli, byly poměrně vyrovnanou kategorií, Nejvíce lidí by chtělo vyhledávání podle hodnocení čtenářů a hodnocení redakce, na čemž se v současné době již pracuje. Další velmi žádanou kategorií (všechny tři se pohybovaly v rozmezí 70-100 hlasů) je pak hledání podle abecedy, což je vzhledem k založení redakčního systému věc složitější, avšak bude řešena a v nějaké formě realizována. Konečně pak hledání podle velikosti souboru (60 hlasů) patří ke zlepšením, která chystáme „v historicky krátké době“. Možnost chatu a webhostingu zaujala jen velmi malé množství hlasujících a v dohledné době se s ní počítá jen velmi okrajově.

Komplexní otázka na Magazín a Phžurnál vyústila v následující závěry: poměr hlasů volajících radikálně po jeho zrušení a naopak po zachování stávající podoby je vyrovnaná naprosto přesně 50:50. A protože zbytek odpovědí s rušením těchto rubrik nepočítá, budou obě zachovány a naopak ještě mírně rozšířeny a upraveny dle vašich přání. Nejvíce z vás by chtělo preview a první dojmy, přestože v získávání exkluzivních betaverzí a dem jsme na tom zdaleka nejlépe: pokusíme se samozřejmě v tomhle dělat pokud možno co nejvíce. Stejně tak se dočkají i početné skupiny volající po tématických článcích zaměřených na českou scénu (s jedním takovým začneme už tento pátek – a máte se na co těšit) a rozhovorech s vývojáři.

Co se délky recenzí týče, čekali jsme, že se vyjádříte spíše pro kratší články. 30 hlasů pro ještě delší recenze tak bylo velkým překvapením, zhruba dvojnásobek však hlasoval pro jejich zkrácení a velká většina 160 hlasů se vyslovila pro zachování stávající podoby, což samozřejmě rádi respektujeme.

Žánrová otázka byla spíše „řečnickou“, neboť to, jaké hry vyjdou, samozřejmě nemůžeme příliš ovlivnit a nabízet chceme v první řadě kvalitu bez ohledu na škatulky. Nicméně rozhodně není bez zajímavosti, že nejoblíbenější jsou se 117 hlasy hry logické, až druhé místo obsadily s 96 body akce a arkády, 88 příznivců si získaly sportovní a závodní tituly, 81 lidí by chtělo více strategií, 78 si zamilovalo adventury, 53 RPG a dungeony a jen 42 simulátory.

A na závěr otázka, která byla nejzajímavější zejména pro nás, redaktory. V kategorii čtenářské oblíbenosti zvítězil s velkým náskokem šéfredaktor Tomáš Krajča alias Tomus, mezi 102 hlasy se našlo i překvapivě velké množství žen. Naopak muži především volili Alenku Varkočkovou, jíž 31 hlasů stačilo na druhou pozici. Třetí se s 28 body umístil Martin Ptáček, vyrovnaně početný fanklub měli s 22 fanoušky na čtvrtém až pátém místě Luboš Havlíček a Michal Polesný. Šestou pozici si odnáší velice překvapivě nováček v redakčním týmu, Roman Klabal s 18 hlasy, pouhopouhých 16 si získal naopak jeden z nejzkušenějších autorů, Michal „Agile“ Acler a musel se tak spokojit se sedmou pozicí (aspoň je to magické číslo…). Osmý skončil pracovitý Dan Viktorin, 14 příznivců na lepší umístění zkrátka nestačilo. Čtyřmi hlasy ještě bodoval devátý Pavel Vampola a tři skromné body si odnesl desátý Lubomír Hauerland. Gratulujeme si a děkujeme :).

A nyní k tomu, co vás asi všechny zajímá nejvíce. Kdo tedy vyhrál pětici krásných DVD krabic s kreslenými beruškami na obalu? Jsou to následující osoby: Martin Bartek z Ostravy, Vojta Gruchala z Bílovce, Michal Šroubek z Kačic, Jan Maček z Mostu a Vít Huber z Dolního Benešova – Zábřehu. Výherci budou kontaktování v průběhu dne a ceny jim budou zaslány během týdne. Gratulujeme!

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Kulivočko - dojmy z dema

Kulivočko

Zahráli jsme si demo české adventury Kulivočko.

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.Najdete na iDNES.cz