Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Walkie Tonky - destruktivní robot

  9:30aktualizováno  9:30
Do velkoměsta budoucnosti se pod vaším vedením vydalo robotické monstrum obrovské velikosti. Pokuste se ho zdravého dopravit až na konec hry a přitom čelit nástrahám lidmi ovládané techniky.
77

Walkie Tonky

Platforma: Freeware

  • fyzika a pěkná 2D grafika
  • jen 1 level

Stáhnout

Walkie Tonky

Walkie TonkyWalkie Tonky je možná až matoucí název pro robota opravdu monstrózních rozměrů. Jedno takové monstrum budete ovládat poté, co se prokoušete hlavním menu této zajímavé hry. Její menu je mimochodem opravdu zdařilé a na pohled pěkné, což navodí příjemný první dojem a ten zůstane naštěstí zachován po většinu herní doby. 

Hráč tedy dostane ke kurzorovým klávesám připojeného robota, které až tak pod svou mocí nemá, protože se robot samovolně pohybuje směrem dopředu a vlastně neexistuje způsob jako ho v jednu chvíli výrazně zrychlit nebo naopak zcela zabrzdit. Tomuto jeho tempu tak bude nejlepší se přizpůsobit a soustředit se na jiné věci v okolí. 

Robot má vesměs jednoduchý úkol – přežít až do konce, porazit bosse a užívat si zasloužený odpočinek. Toho ale nebude tak snadné dosáhnout vzhledem k tomu, že Walkie Tonkyproti vám stojí poměrně silná lidská síla, která se vás také za použití techniky pokouší zlikvidovat. V praxi tedy vše vypadá tak, že si to kráčíte po velkoměstě budoucnosti, kde se na popředí nachází vaše maličkost, zatímco v pozadí je možné vidět mrakodrapy a jiné budovy, které vám občas překříží přímou linii, po níž se pohybujete.  

Robot totiž kráčí přímo rovně po 2D světě, který se pozvolna scrolluje směrem doprava. Po cestě pak potkává mnohé překážky jako jsou jezdící auta, tanky, dojmy, které ho nepustí dál a pak třeba také vystřelené projektily, kterým se mu podařilo vyhnout. Všechny tyto předměty totiž dokáže robot zvedat a dále s nimi manipulovat Walkie Tonkyza pomocí svých dvou mechanických rukou. Ty můžete ovládat jednoduše myší a kliknutím na tím ho také uchopit. Následuje jen podobně snadno ovládané odhození, kterému je možno dodat další sílu díky pravé kurzorové šipky. To se většinou vyplatí, neboť pokud budete objekty odhazovat těsně před sebe, brzy se setkáte s problémem, kdy se prostě nedokážete pohnout dále přes obří hromadu nepořádku a tak nezbude nic jiného než všechno opět kousek po kousku přebírat. A pokud to nestihnete včas a robot se nemůže dále pohnout, hra vás za hroudu přesune sama, ovšem pochopitelně ne zadarmo. 

Vedle grafiky je na Walkie Tonky zmínění hodná rovněž fyzika, která je aplikována na objekty s nimiž budete manipulovat a vše se částečně podobá reálu. Ani hratelnost na tom není nejhůře, tvůrci si ale prozatím připravili jen jediný level, proto bych tuto část konceptu označila za asi nejslabší.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

77 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz