Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

War of the Worlds – 3. světová s mimozemskou technologií

  12:00aktualizováno  12:21
Na tradici konzolových stříleček typu Space Invaders navazuje krom mnoha jiných i War of the Worlds. Vaším úkolem je, jak jinak, zachránit lidskou rasu před mimozemšťany. A dokonce k tomu používáte jejich technologii, kterou američtí vědci bez ohledu na intergalaktické patenty drze okopírovali.
40

War of the Worlds

Platforma: Freeware
Výrobce: Stephen Lin

Stáhnout

War of the Worlds„Je rok 2250. Poté co se lidstvu podařilo úspěšně okopírovat mimozemskou technologii z emzáckého raketoplánu (Alien Space Shuttle - A.S.S) a implementovat jí do vlastního stroje, začala 3. světová válka. Ty jsi nejlepší americký pilot a musíš chránit svou zemi před těmi *********** mimozemšťany. Bojuješ ve vesmíru.“ Intro jako vystřižené z filmu Den nezávislosti. Na druhou stranu docela přesně vystihuje charakter hry. S vojensky zelenou stíhačkou letíte vesmírem, střílíte a sestřelujete nepřátelské letouny a občas jste sami sestřelováni. Nesmíte čekat nic převratného, jinak budete zklamáni.

Hned po spuštění se hra tváří suše. Zjeví se menu kreslené pravděpodobně v malování a fungující na principu „stiskni klávesu pro...“ Voleb není mnoho. Všehovšudy tři. Nejprve doporučuji stisknout klávesu F1 pro menší nápovědu ohledně ovládání a pro zobrazení výše citovaného intra. A pak, když již víte vše potřebné, můžete se pustit do hry. War of the Worlds nabízí hru pro jednoho a pro dva hráče. Jako na automatech. Pohodlně se usaďte, boj o osud lidstva právě začíná. Bude to trvat jen chvíli.

War of the Worlds Vaše stíhačka (nebo dvě, pokud hrajete multiplayer) se bez sebemenšího varování objeví uprostřed hlubokého, ale díky zpracování přesto naprosto plochého, vesmíru. Je tvořen posunující se tapetou vykradených obrázků, které dokonce ani nenavazují a jsou mezi nimi znatelné předěly. Sotva se stačíte zorientovat a zjistíte, že se pohybujete směrem nahoru a na liště ve spodní části obrazovky je zdraví vaší stíhačky (obou stíhaček dohromady v módu pro dva hráče), počet životů a skóre, začnou létat první nepřátelé. Létají proti vám, shora dolů. Ale to se časem změní. První lodě jsou velké a občas střílí z páru palubních laserů. Jsou lehkou kořistí. Ale jak hra postupuje, objevují se další druhy protivníků. Neviditelné stíhačky (kde je asi ti mimozemšťané sebrali?), zelená letadélka střílející plaménky do stran, nebo třeba letadla jako z druhé světové, která zákeřně nalétávají zezadu a mají tendenci do vás narážet. A vy musíte tu havěť zničit. K tomu máte tři druhy zbraní. OhnivéWar of the Worlds koule, rakety a elektrické výboje. Zarážející je, že účinkem se vůbec neliší. Takže střílejte tím, co se vám bude líbit. Munice máte neomezené množství. Samozřejmě jak v průběhu hry stoupá obtížnost, musí se zlepšovat i vaše zbraně. To se děje naprosto automaticky. Na začátku máte jednu střelu, pak dvě najednou, potom tři a tak dál. Trapné. Stejně trapný je i průběh hry. Lineární nárůst počtu protivníků se rychle omrzí a smrt se stane vysvobozením.

Jak autor sám hrdě přiznává, grafika i zvuky jsou vykradené. I proto působí hra značně nesourodě. Navíc je vytvořená v Game Makeru. Nic proti, ale jak je vidět, na vesmírné střílečky to není ten pravý nástroj. Mnohé lze sice odpustit, protože tvůrci je teprve 11 let, nicméně hratelnost to nezvedne a War of the Worlds zůstává podprůměrnou hrou.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

45 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz