Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

War Rock – freeware Battlefield? Proč ne!

  12:00aktualizováno  8:16
Někdy se freeware přímo nacpe mezi komerční hry a dokáže udělat pořádný rozruch. WarRock je toho jasným důkazem, multiplayerová střílečka s parádní hratelností vás zarazí do židle a jen tak se z ní nezvednete!
90

War Rock

Platforma: Freeware
Výrobce: Dream Execution

Stáhnout

War RockJe to už pár dní, co se na internetu objevila multiplayerová řežba WarRock, která by jako z oka vypadla komerčnímu Battlefieldu. Avšak s tím rozdílem, že k tomu, abyste si jí zahráli, vám stačí pouze správná registrace a hodiny nerušeného hraní mohou začít. Porovnání s komerčním titulem by sice WarRock v některých směrech určitě nevyhrál, ale držme se při zemi a hlavně zakládejme na tom, že jde o freeware, který se už teď řadí mezi to nejlepší, co se v tomto oboru objevilo.

Po stisknutí níže uvedeného downloadu nečekejte na přímé stažení instalačky, ale připravte se na registraci. Ta může být neskutečným problémem pokud se nesmíříte s tím, že nebudete mít váš oblíbený nickname, protože je obsazený a desítky jeho alternativ taktéž. Zadáváte tedy vaše ID, pod nímž se přihlásíte do hry s příslušným heslem a ve hře budete vystupovat pod vybraným nicknamem. Příliš na jejich znění nedbejte, abyste se později nestyděli za mizivé výsledky, kterých můžete ze začátku dosáhnout v případě, že se budete hrnout mezi lepší hráče.

War RockPrincip hry je zasazen obdobně jako v Battlefieldu v obsazování nepřátelského území, po jehož přivlastnění jste vždy o krok blíže k vítězství. V praxi to vypadá tak, že pod nepřátelskou vlajkou vystřílíte každého, kdo nespadá do vašeho týmu, prostojíte chvíli na jeho místě a území je vaše. Mimo toho se ve hře ještě počítá počet úmrtí v každém týmu, což jasně určuje, že by nějaké hrdinství či jakékoliv šílené kousky měly jít stranou. Když už byla řeč o Battlefieldu, tak si autoři z Dream Execution dovolili převzít i volby před startem hry a při každém úmrtí. Čili výběr postavy a pozice, kde začnete. Válčení také nezůstává pouze u střetů vojáka s vojákem, ale třeba i tanku s vojákem. S každou postavou máte možnost nasednout do čehokoliv, co uvidíte a pořádně s tím zařádit (motorka nemá chybu). Mapy jsou navíc někdy přímo přizpůsobeny k tomu, abyste se mimo střelby věnovali spíše neskutečným kouskům s vehikly jako např. skoky s tanky nebo raději s motorkou. U většiny buněk tedy najdete šikmé rampy, které jsou tu pouze na jeden jediný účel a tím určitě není krytí před palbou nýbrž akrobatické kousky s vozidly. 

War RockGrafika od komerčního vzoru sice nepřišla, ale určitě se za ní WarRock nemusí nijak stydět. Na freeware si zaslouží určitě devět bodů z deseti. Kamera se občas zachová trochu pomaleji, ale ve hře stíháte vše, co je potřeba. Zbraní tu bohužel moc nenajdete (od akční hry jich přeci jen vždy čekáme více), ale berte v potaz, že jde o simulaci válečného prostředí, kde se najde vždy jen několik základních zbraní. Navíc sniper rifle je jasným řešením pro všechny talentovanější hráče, jenž dávají přednost nečekaným útokům ze střech budov či z nitra trosek, před přímým stykem s těžšími zbraněmi. Kdybych neznal žádnou alternativu z placených her, doporučil bych dnes recenzovanou střílečku opravdu každému hráči akčních her. I tak však přemýšlím nad tím, zda bych podobné dílo vydal jako freeware a věřím, že i vám to bude trochu vrtat hlavou. Buďme však rádi, že to máme gratis a doufejme, že se někdy společně potkáme na jedné z mnoha multiplayerových her v menu WarRocku. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

89 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 442 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz