Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

War Rock – freeware Battlefield? Proč ne!

  12:00aktualizováno  8:16
Někdy se freeware přímo nacpe mezi komerční hry a dokáže udělat pořádný rozruch. WarRock je toho jasným důkazem, multiplayerová střílečka s parádní hratelností vás zarazí do židle a jen tak se z ní nezvednete!
90

War Rock

Platforma: Freeware
Výrobce: Dream Execution

Stáhnout

War RockJe to už pár dní, co se na internetu objevila multiplayerová řežba WarRock, která by jako z oka vypadla komerčnímu Battlefieldu. Avšak s tím rozdílem, že k tomu, abyste si jí zahráli, vám stačí pouze správná registrace a hodiny nerušeného hraní mohou začít. Porovnání s komerčním titulem by sice WarRock v některých směrech určitě nevyhrál, ale držme se při zemi a hlavně zakládejme na tom, že jde o freeware, který se už teď řadí mezi to nejlepší, co se v tomto oboru objevilo.

Po stisknutí níže uvedeného downloadu nečekejte na přímé stažení instalačky, ale připravte se na registraci. Ta může být neskutečným problémem pokud se nesmíříte s tím, že nebudete mít váš oblíbený nickname, protože je obsazený a desítky jeho alternativ taktéž. Zadáváte tedy vaše ID, pod nímž se přihlásíte do hry s příslušným heslem a ve hře budete vystupovat pod vybraným nicknamem. Příliš na jejich znění nedbejte, abyste se později nestyděli za mizivé výsledky, kterých můžete ze začátku dosáhnout v případě, že se budete hrnout mezi lepší hráče.

War RockPrincip hry je zasazen obdobně jako v Battlefieldu v obsazování nepřátelského území, po jehož přivlastnění jste vždy o krok blíže k vítězství. V praxi to vypadá tak, že pod nepřátelskou vlajkou vystřílíte každého, kdo nespadá do vašeho týmu, prostojíte chvíli na jeho místě a území je vaše. Mimo toho se ve hře ještě počítá počet úmrtí v každém týmu, což jasně určuje, že by nějaké hrdinství či jakékoliv šílené kousky měly jít stranou. Když už byla řeč o Battlefieldu, tak si autoři z Dream Execution dovolili převzít i volby před startem hry a při každém úmrtí. Čili výběr postavy a pozice, kde začnete. Válčení také nezůstává pouze u střetů vojáka s vojákem, ale třeba i tanku s vojákem. S každou postavou máte možnost nasednout do čehokoliv, co uvidíte a pořádně s tím zařádit (motorka nemá chybu). Mapy jsou navíc někdy přímo přizpůsobeny k tomu, abyste se mimo střelby věnovali spíše neskutečným kouskům s vehikly jako např. skoky s tanky nebo raději s motorkou. U většiny buněk tedy najdete šikmé rampy, které jsou tu pouze na jeden jediný účel a tím určitě není krytí před palbou nýbrž akrobatické kousky s vozidly. 

War RockGrafika od komerčního vzoru sice nepřišla, ale určitě se za ní WarRock nemusí nijak stydět. Na freeware si zaslouží určitě devět bodů z deseti. Kamera se občas zachová trochu pomaleji, ale ve hře stíháte vše, co je potřeba. Zbraní tu bohužel moc nenajdete (od akční hry jich přeci jen vždy čekáme více), ale berte v potaz, že jde o simulaci válečného prostředí, kde se najde vždy jen několik základních zbraní. Navíc sniper rifle je jasným řešením pro všechny talentovanější hráče, jenž dávají přednost nečekaným útokům ze střech budov či z nitra trosek, před přímým stykem s těžšími zbraněmi. Kdybych neznal žádnou alternativu z placených her, doporučil bych dnes recenzovanou střílečku opravdu každému hráči akčních her. I tak však přemýšlím nad tím, zda bych podobné dílo vydal jako freeware a věřím, že i vám to bude trochu vrtat hlavou. Buďme však rádi, že to máme gratis a doufejme, že se někdy společně potkáme na jedné z mnoha multiplayerových her v menu WarRocku. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

89 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 442 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz