Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Warlike Flyboys WW3 - třetí světová

  0:02aktualizováno  0:02
Třetí světovou by na Zemi viděl rád asi málokdo. Pokud by k ní přeci jen došlo, můžete si vyzkoušet, jak dobrými obranáři našeho vzdušného prostoru byste vlastně byli.
80

Warlike Flyboys WW3

Platforma: Freeware
Výrobce: My Play City

  • 3D letecký simulátor
  • pěkné animace výbuchů
  • občas problematické ovládání

Stáhnout

Warlike Flyboys

Warlike FlyboysJak by vypadala (nebo bude vypadat?) třetí světová, tak tuto otázku si kladou vědci, historici, ale očividně také tvůrci počítačových her a předkládají nám jednu ze svých vizí v podobně leteckého simulátoru nazvaného Warlike Flyboys - WW3. Vaším úkolem bude postavit se do role elitního letce, který má dokonce možnost před prvním leteckým dobrodružství zvolit, v jakém stroji se vlastně chce nad zemí vznášet. Volba letounů je poměrně rozmanitá a zahrnuje moderní modely a to z několika různých států. Možná škoda, že je kromě vizuálních kvalit tvůrci neodlišili také co se letových vlastností týče a tak je vlastně jedno, které z letadel si vyberete.

Tak jako tak prakticky okamžitě vyrážíte do akce. Ta jWarlike Flyboyse postavena formou kampaně a dostáváte tedy postupně úkoly, které byste měli plnit. Jejich náplň je různorodá, provedení ale v mnoha případech takřka totožné. Jednou tedy budete bojovat s letouny proto, že ohrožují váš vlastní letecký prostor, jindy budete řídit eskortu nebo doprovázet jiný letoun. Všechny tyto drobnosti jsou vám sděleny formou textového brífinku, který se vyplatí číst minimálně proto, abyste věděli co dělat.

Většinou ale opravdu bude stačit po vyletění sledovat radar vpravo a sledovat, kde se nachází nepřátelské letouny. Ty si vás hodně rychle najdou a budou se vás snažit sestřelit, čemuž se musíte i navzdory přečíslení bránit. K tomu máte k dispozici zbraň, nejčastěji klasickou střelnou, aktivovanou mezerníkem. Tím vytvoříte soWarlike Flyboysuvislou řadu projektilů, což ale není vždy nejlepší řešení. Zbraň se totiž za chvíli přehřeje a nebude možné dále střílet. Proto se vyplatí projektily vypouštět jen opravdu ve chvíli ohrožení a šetřit s nimi i navzdory tomu, že zásobník nikterak omezený není. Trefit se do nepřátel nebude snadné. Střelba řízená kurzorovými klávesami je dosti nepřesná a pohyb letounu při použití myši zase trochu pomalý, což je v celkovém měřítku asi největší problém hry jako takové.

Abychom ale nebyli až tak kritičtí, je zde hned několik věcí, které je nutné naopak vyzdvihnout. Zaprvé je to příjemná grafická stránka zpracovaná do třech dimenzí a navíc vybavená opravdu pěknými grafickými efekty. Letadla při zásahu doutnají, poté z nich mohou šlehat plameny a stejně tak se snáší dramaticky k zemi. Příjemných efektů se dočkáte i při likvidaci pozemních staveb a dalších objektů.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 171 čtenářů

Nejčtenější

Po nesprávné odpovědi v Baldi's Basics dostanete pravítkem přes prsty

Baldi's Basics

Noční můra může mít mnoho podob. Někoho děsí tmavá monstra, dalšího uzavřené prostory a pak jsou tací, které málem...

Writer's Block je úžasný příběh o zničující závisti

Writer’s Block

Pro spisovatele je nejhorší, když nemůže psát. Hlavní hrdina této krásné adventury je přesvědčený, že má nepřekonatelný...Další z rubriky

The Dark Mod přináší legendární Thief moderním hráčům

The Dark Mod

Město spí pod rouškou mlhového oparu a oblohu osvětluje jen srpek měsíce. Přesně v takových chvílích vyráží do ulic...

V děsivě obtížné The Dark Lab vám stokrát upadne hlava

The Dark Lab

Máte rádi obtížné hry? Nevadí vám a naopak oceníte, když je akce náročná a vyžaduje kočičí smysly, dokonalé reflexy a...

Sheep Dreams Are Made Of This je snad ta vůbec nejpodivnější hra

Sheep Dreams Are Made Of This

Ve světě nočních můr je možné všechno. Tahle nevšední plošinovka vás překvapí svou neopakovatelnou atmosférou a...

Ověřeno maminkami: Co s nákupem z farmářských trhů
Ověřeno maminkami: Co s nákupem z farmářských trhů

Připravte si večeři z dobrot, které si přinesete z trhu. Stačí pár ingrediencí a za pár minut hotovo. Tyto recepty vaří ženy pro celou rodinu.Najdete na iDNES.cz