Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Warning Forever – v jednoduchosti je síla

  12:00aktualizováno  30. dubna 12:22
Zábavná, poutavá a zajímavá vesmírná střílečka, překvapující svou nenáročností a na druhou stranu obrovskou hratelností. Šperk z japonských ostrovů, který vás určitě pobaví.
70

Warning Forever

Platforma: Freeware
Výrobce: Hikoza.T.Ohkubo

Stáhnout

Warning ForeverKosmický prostor lidstvo odjakživa fascinoval, černé díry, umírající i rodící se hvězdy, miliony galaxií a další vzrušující záhady. Každý do vesmíru vzhlíží se zájmem, ale i jistou bázní a respektem. Pro vývojáře freeware her je ale vesmír také vděčná látka, ve které se mohou vyžít, kde mohou realizovat své plány a stvořit zábavnou hru. A tak jsou vesmírné střílečky jedno z nejpopulárnějších témat ve freegamingu. To samozřejmě s sebou nese hlavně obrovskou konkurenci a je těžké v této dnes již hodně populární kategorii něčím zaujmout a překvapit. 


Vývojář Warning Forever vsadil zejména na jednoduchost. Jsou kopy vesmírných stříleček, které jsou sice graficky velmi nápadité a efektní, nabízejí spoustu zbraní a levelů, ale jaksi se nedají hrát. Koncept Warning Forever je velice prostý. Na celé obrazovce jsou jen čtyři objekty - ukazatel skóre, času a dvě lodě. Jedna loď je pochopitelně vaše, druhá loď je boss. Zde vídíte již první zjednodušení, neprobíjíte se skrze hordy malých neškodných škunerů, ale vaše maličká bárka stojí rovnou tváří tvář obrovskému křižníku. Tudíž žádné zbytečné řeči okolo, jde se rovnou na Warning Forever věc. Čas se vám odpočítává, přidá se vždy až zabijete bosse a postoupíte do dalšího obtížnějšího kola s ještě větším a monstróznějším soupeřem. Naopak se vám čas trochu odečte, když zemřete – lodí máte neomezený počet – a když se počítadlo dostane na limitní nulu, hra končí.

Výše popsaný scénář platí ale jen v případě, že hrajete standardní schéma. V menu si totiž můžete vybrat z dalších třech nebo si můžete vyrobit své vlastní. K dispozici máte nastavování počtu lodí, typu počítadla (odpočítávání či klasické stopování času) atd. Tím se hra stává trochu variabilnější, ale stejně je to pořád jen střílení. U času a počtu lidí si také můžete nastavit hodnotu nekonečno, přičemž hra poté koresponduje s vlastním názvem přeložitelným jako „Varování navždy“ – je opravdu nekonečná. Palubní kulomet střílí stále před vás, pokud tedy nepoužíváte takovouWarning Forever zvláštní zelenou výseč, která vám umožní pálit i do stran a dokonce i dozadu. Oproti kulometu na vaší malé lodičce mají nepřátelé podstatně zajímavější arzenál. Lasery, bomby, miny, rakety, tím vším po vás neustále pálí a najednou začínají opravdové grafické orgie.

Celá hra, konceptem minimalistická, má na první pohled i minimalistickou grafiku. Zde bych upozornil, že Warning Forever je původem z Japonska, což je vidět hlavně na jejím technickém zpracování. Po prvních vystřelených raketách a hlavně po prvních explozích se ale vše dostává do zajímavých výšin. Pestrobarevné střely a výbuchy pěkně kontrastují s jednoduchým pojetím grafiky prostředí a lodí. Osobně ji můžu jenom doporučit. Když nebudete čekat nic velkého a budete se chtít především odreagovat, je to ten pravý kousek. Protože v jednoduchosti je síla, dámy a pánové!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

36 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Galaxie, Raketa

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz