Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Warr – zábavná 2D akce

  12:00aktualizováno  5. října 5:41
Výraznou změnou k lepšímu je ve tvorbě začínajícího týmu Stick Soft akční hra Warr. Nabízí zábavný single i multiplayerový mód a je rozhodně důstojnějším soupeřem zahraniční konkurenci v žánru než její předchůdce Attack.

Warr

Platforma: Freeware
Výrobce: Stick Soft

Stáhnout

WarrDvojrozměrné akční hry a arkády patří mezi freewarovkami k nejčastějším. Důvody, proč tomu tak je, rozebíráme v každé recenzi, neboť se jedná o dobrý způsob, kterak ji nafouknout na patřičný počet znaků. Tentokrát si tedy vystačíme s pouhopouhým konstatováním tohoto pravdivého faktu a rovnou přejdeme k hodnocenému dílku, kterým je zatím druhá hra začínajícího českého vývojářského týmu Stick Soft. Po celou dobu vývoje se o ní mluvilo jako o Attack 2, pokračování nepříliš zábavné akční arkády, jejíž recenze na Plných hrách vyšla před necelými čtrnácti dny. Ve výsledku ale nakonec bylo zřejmě změn tolik, že se autor rozhodl hru s ne zrovna povedeným debutem nespojovat a dát jí samostatný titul Warr. Ostatně – až na fakt, že se jedná o dvojrozměrnou akční hru, nemá Warr se svým předchůdcem mnoho společného.

Hráčům je zde nabídnuta možnost singleplayerové kampaně, která se skládá z několika po sobě jdoucích misí, v nichž je nutné projít lineárně stavěným prostředím a poslat do věčných lovišť všechny nepřátelské vojáky. Pozor ale, jediný zásah kulky znamená neodvratnou smrt, je tedy nutné si počínat takticky využívat krytí a neprobíhat rambovsky perimetrem většího počtu vojáků počítačového protivníka.

WarrMise pro jednoho hráče jsou sice slušně zábavné, mnohem lepší je ale přibrat nějakého toho sourozence či kamaráda a rozdat si to ve dvou. Možnosti multiplayeru jsou buď klasická bitva s procenty zdraví a možností využívat služeb pistole či granátů, dále pak rychlá hra, kde podobně jako v singleplayeru jeden výstřel znamená konec a situaci ztěžují jen náhodně rozložené miny, a konečně je možné zkusit na taktiku asi nejnáročnější mód Capture the Flag, kterému by však k větší zábavnosti pomohlo zapojení většího počtu hráčů – ve dvou to přece jenom není zase až taková legrace.

Tolik tedy k možnostem hry, zásadní otázkou ale zůstává, zda se hra změnila k lepšímu i po stránce čisté hratelnosti. Ovládání je stejně jednoduché a přehledné než dřív, přibyly granáty a celkově je díky lepšímu designu úrovní (respektive – on v Attacku moc ani design nebyl, takže každá změna by tu byla k lepšímu) větší zábava procházet kampaň. WarrMódy v multiplayeru by se mohly dát hrát i po síti, vcelku jim však nic závažného nechybí. Je jasné, že podobný styl akční hry byl již mnohkrát i ve freeware oblasti zpracován lépe, přesto však Warr není určen k zapomenutí. Pobavit může – a kdo k němu přistoupí bez nějakých předsudků, možná si pár (desítek) minut dobře pohraje.

Grafické zpracování bylo výrazně vylepšeno – a přestože opět nelze říci nic jiného, než že do elity amatérského pole má Warr daleko předaleko, je sympatické pozorovat, jak výrazně se Stick Soft zlepšuje a roste. Půjde-li vývoj programátorských a grafických schopností tohoto jednočlenného týmu nadále takto rapidně nahoru, můžeme se u Attacku 3 či 4 těšit na skutečně špičkový herní zážitek. Zatím je to ještě rozporuplné, byť s příslibem lepších časů…


Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz