Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Warr – zábavná 2D akce

  12:00aktualizováno  5. října 5:41
Výraznou změnou k lepšímu je ve tvorbě začínajícího týmu Stick Soft akční hra Warr. Nabízí zábavný single i multiplayerový mód a je rozhodně důstojnějším soupeřem zahraniční konkurenci v žánru než její předchůdce Attack.

Warr

Platforma: Freeware
Výrobce: Stick Soft

Stáhnout

WarrDvojrozměrné akční hry a arkády patří mezi freewarovkami k nejčastějším. Důvody, proč tomu tak je, rozebíráme v každé recenzi, neboť se jedná o dobrý způsob, kterak ji nafouknout na patřičný počet znaků. Tentokrát si tedy vystačíme s pouhopouhým konstatováním tohoto pravdivého faktu a rovnou přejdeme k hodnocenému dílku, kterým je zatím druhá hra začínajícího českého vývojářského týmu Stick Soft. Po celou dobu vývoje se o ní mluvilo jako o Attack 2, pokračování nepříliš zábavné akční arkády, jejíž recenze na Plných hrách vyšla před necelými čtrnácti dny. Ve výsledku ale nakonec bylo zřejmě změn tolik, že se autor rozhodl hru s ne zrovna povedeným debutem nespojovat a dát jí samostatný titul Warr. Ostatně – až na fakt, že se jedná o dvojrozměrnou akční hru, nemá Warr se svým předchůdcem mnoho společného.

Hráčům je zde nabídnuta možnost singleplayerové kampaně, která se skládá z několika po sobě jdoucích misí, v nichž je nutné projít lineárně stavěným prostředím a poslat do věčných lovišť všechny nepřátelské vojáky. Pozor ale, jediný zásah kulky znamená neodvratnou smrt, je tedy nutné si počínat takticky využívat krytí a neprobíhat rambovsky perimetrem většího počtu vojáků počítačového protivníka.

WarrMise pro jednoho hráče jsou sice slušně zábavné, mnohem lepší je ale přibrat nějakého toho sourozence či kamaráda a rozdat si to ve dvou. Možnosti multiplayeru jsou buď klasická bitva s procenty zdraví a možností využívat služeb pistole či granátů, dále pak rychlá hra, kde podobně jako v singleplayeru jeden výstřel znamená konec a situaci ztěžují jen náhodně rozložené miny, a konečně je možné zkusit na taktiku asi nejnáročnější mód Capture the Flag, kterému by však k větší zábavnosti pomohlo zapojení většího počtu hráčů – ve dvou to přece jenom není zase až taková legrace.

Tolik tedy k možnostem hry, zásadní otázkou ale zůstává, zda se hra změnila k lepšímu i po stránce čisté hratelnosti. Ovládání je stejně jednoduché a přehledné než dřív, přibyly granáty a celkově je díky lepšímu designu úrovní (respektive – on v Attacku moc ani design nebyl, takže každá změna by tu byla k lepšímu) větší zábava procházet kampaň. WarrMódy v multiplayeru by se mohly dát hrát i po síti, vcelku jim však nic závažného nechybí. Je jasné, že podobný styl akční hry byl již mnohkrát i ve freeware oblasti zpracován lépe, přesto však Warr není určen k zapomenutí. Pobavit může – a kdo k němu přistoupí bez nějakých předsudků, možná si pár (desítek) minut dobře pohraje.

Grafické zpracování bylo výrazně vylepšeno – a přestože opět nelze říci nic jiného, než že do elity amatérského pole má Warr daleko předaleko, je sympatické pozorovat, jak výrazně se Stick Soft zlepšuje a roste. Půjde-li vývoj programátorských a grafických schopností tohoto jednočlenného týmu nadále takto rapidně nahoru, můžeme se u Attacku 3 či 4 těšit na skutečně špičkový herní zážitek. Zatím je to ještě rozporuplné, byť s příslibem lepších časů…


Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz