Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

WAtomic - chemie trochu jinak

  12:00aktualizováno  3:21
Klon slavné logické hry Atomix. Obsahuje 84 levelů, v nichž máte za úkol sestavit molekuly z atomů podle předem daného vzoru. Máte na to?
60

WAtomic

Platforma: Freeware
Výrobce: Ironfede

Stáhnout

WAtomicZačátek devadesátých let znamenal konečnou pro osmibity a nástup více bitových systémů. Byla to ale také doba, kdy vzniklo mnoho nezapomenutelných her (ostatně jako v jakékoliv jiné době), které dodnes mnoho lidí nosí v srdci. 

Jmenujme jen některé - Another World (Delphine Software, 1991), Alien Breed (Team 17, 1991), Castle Master (Incentive, 1990), Columns (Sega, 1990), Doctor Who (Accursed Toys, 1992), Dr. Mario (Nintendo, 1990), Egg Head (Crash, 1990), Elvira (Horrorsoft, 1991), Jezzball (Microsoft, 1990) Lemmings (Psygnosis, 1991), Oxyd (Digital Arts, 1990), Rampart (Atari, 1990), The Lost Patrol Turrican (Rainbow Arts, 1990), Wing Commander (Origin, 1990) a mnoho dalších. Určitě jsem na mnohé hity zapomněl a nezmínil jsem řadu mnohem lepších a známějších her, čímž se předem omlouvám jejich případným fanouškům. Osobně si ale myslím, že větší legendy vznikaly v osmdesátých letech než na začátku let devadesátých. Ovšem je to věc názoru a nehodlám se o tom s nikým přít, protože netvrdím, že mám pravdu.


WAtomic Jednou z těch známějších her, které se objevily na začátku devadesátých let byla i logická gamesa Atomix od týmu Thalion. Ta se objevila v roce 1990 a dodnes patří ke zlatému fondu logických pařeb. Vaším úkolem bylo sestavit z jednotlivých atomů nějakou molekulu podle předem daného vzoru. Atomy však byly poházené v jakémsi bludišti a pohybovat s nimi šlo jen ode zdi ke zdi. To znamená, že je nešlo zastavit někde v půlce cesty. Prostě atom, který jste si vybrali k přesunu, se pohyboval až do té chvíle, než narazil na nějakou zeď. A právě vymýšlení postupu, aby jste atomy poskládali, jak je určeno, to byl někdy docela tvrdý oříšek i pro otrlé hráče logických her. Protože hra byla velmi úspěšná nebo prostě jen velmi rozšířená, vzniklo v pozdějších letech mnoho jejích klonů a jedním z nich je i dnešní hra. 

WAtomic Jmenuje se WAtomic, je napsána v Delphi, poslední verze vznikla letošní rok a je určena pro operační systém Windows. Za jejím vznikem stojí uskupení Ironfede a celá je šířena pod licencí GPL. WAtomic obsahuje téměř vše, co původní hra. WAtomic nabízí 84 levelů i možnost ukládat a načítat pozice. Levely není nutné procházet od začátku. Kolo, které chcete hrát, si můžete vybrat. 

Hra běží v okně a je možné nastavit si jeho vlastnosti (rozměry). Grafika je taková běžná, hudbu ve hře nenajdete, přesto si ale myslím, že WAtomic je dobrá gameska, která si své hráče určitě najde. Instalační balík (služby Windows Installer) zabírá 836 kB, tak stahujte.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz