Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Watson's Block Game - trochu jiný tetris

  12:00aktualizováno  31. července 12:05
První co vás při pohledu na Watson's Block Game napadne, bude starý známý tetris. Opravdu toho mají mnoho společného. Pokud tedy rádi skládáte kostičky k sobě, určitě vás bude bavit i Watson's Block Game.
60

Watson's Block Game

Platforma: Freeware
Výrobce: Johannes Wallroth

Stáhnout

watsons1

Watson's Block Game nepřináší příliš originální koncept, spíše kopíruje svého o hodně známějšího bratříčka tetris. Nemůžeme ale Watson's Block Game hned zkraje odsoudit, protože přeci jenom trochu zajímavé invence nabízí. Jinak by to byla opravdu velká nuda.

Stejně jako u tetrisu bude hrací plochu tvořit ohraničený úsek, do kterého budou padat různobarevné kvádry. Narozdil od tetrisu nebudou však padat různé tvary kostek, nýbrž to vždy bude čtyřčlánkový kvádr. Každý článek kvádru má danou barvu. A vaším úkolem je poskládat tyto kvádry k sobě tak, aby byly čtyři či více stejných barev u sebe. Barvy v kvádru můžete různě před dopadem měnit. Jakmile se vám podaří posadit čtyři či více stejně barevných částí vedle sebe, tyto části zablikají, zmizí a vám se připočte skóre. Čím více se vám bude dařit a budete watsons2mít vyšší skóre, tím se také začne navyšovat rychlost padajících kvádrů. Zpočátku tak budete hodně využít zrychleného pádu kostek, v pozdějších chvílích na to však nebudete mít ani pomyšlení. Celkem se setkáte se třemi druhy kvádrů a čeká vás šest rychlostních stupňů, přičemž ten poslední bude opravdu fičák.

Graficky není Watson's Block Game žádná pecka, ale vizuální pojetí ke hraní plně dostačuje. Padající kvádry jsou přehledné, barvy na nich bez problémů rozpoznatelné a nijak se mezi sebou nepletou. Přehlednost je tedy celkově výborná. Na pravé straně hrací plochy vidíte vaše aktuální skóre a rychlostní level. Také se vám zde zobrazuje, jaká kostka bude po právě padající kostce následovat. Tato funkce je velmi důležitá a dá vám prostor k taktizování. Pokud na něj tedy budete mít dost času. Hratelnost je velmi obdobná tetrisu. Pokud vás tato kultovní hra bavila, s velikou pravděpodobností vás bude bavit i Watson's Block Game. Ve své podstatě se vzal starý známý a osvědčený koncept, lehce se poupravil a už sewatsons3 servíruje nedočkavým hráčům. Díky tomu se nemůže Watson's Block Game setkat s negativním hodnocením, ale také nijak neohromí a nepřináší nic nového. Ovládání je velmi jednoduché, možnosti nastavení prakticky žádné, ale ani je nebudete potřebovat. Pokud budete chcít při hře poslouchat nějaký hudební doprovod, budete si muset něco pustit ve vašem přehrávači.

Suma sumárum, pokud se vám líbí tetris, bude se vám líbít i Watson's Block Game. Nepřichází sice s ničím revolučním, ale fandům nabízí velmi solidní zábavu na poměrně dlouhou dobu. Ostatně jak dlouhá bude, to už záleží jenom na hbitosti vašich prstů a vašich schopnostech.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz