Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Wavives – wtf?

aktualizováno 
Survival arena střílečky mohou být ledajaké. Od střetu přeživšího kosmonauta s alieny po střet přeživšího barmana se zombíky. Co když ale hrajete za kus sýru a jdou po vás čtverečky puzzle?
70

Wavives

Platforma: Freeware
Výrobce: Age Zero

  • Absurdní styl čehokoliv
  • Absurdní grafika
  • Absurdní grafika
  • Absurdní gameplay
  • Velikost
  • Hratelnost nic moc

Stáhnout

wavives_01WTF? To bylo první, co mě napadlo při pohledu na prezentační obrázky Wavives, dnešní zvláštní arena střílečky. Nepochybuji, že totéž teď napadá i vás – ano, opravdu tam vidíte zmutovanou myš střílející písmenka po kleštích, kostce a kusech puzzle. A v okolí toho všeho je zvláštní modrá síť. Nepochopitelnými screenshoty ale obskurnost tohoto indie projektu nekončí.

Hra totiž do značné míry klame tělem. Vašim kurzorem je kus sýra, který myš následuje. Čili by si jeden mohl myslet, že myší bude třeba více. Chyba – myš máte po celou dobu jenom jednu a tohle vodění za sýrem je prostě zvláštní druh ovládání. Myš také za sebou z neznámého důvodu kreslí jakousi čáru, takže by se mohlo zdát, že cílem Wavives je obtočit objekty do uzlíčku. Zase špatně – jak už jsem zmínil, hra je pouze střílečkou a provaz za zadkem se hlavnímu programátorovi asi jenom zdál zajímavý.

wavives_02Poté, co vystřílíte běžné objekty na vás zaútočí velká kostka, jejíž smrtí se přesunujete do dalšího kola. Wavives se bohužel sestávají z pouhých tří kol, které jsou co do náplně de facto identické. Myš umírá ve chvíli, kdy se dostane do kontaktu s příliš mnoha objekty, životy si ale můžete doplnit sběrem červených čehosi. A kvůli ovládání se samozřejmě do kontaktu se smrtí dostáváte často, protože odstřelovat je můžete pouze čelem k nim a tedy přibližujíc se nepřátelům.

Hratelnost Wavives je tedy do značné míry podobná jinému nedávnému indie pokusu jménem Mouse No. Probably a Rat. Střílení po nepřátelích prostě není ani zdaleka tak zajímavé, jako v klasických bojovkách typu Kill Deal. Navíc, prokreslená pozadí jsou občas příliš nepřehledná, a zmatený pohyb myši dojmu ze hry rozhodně nepomáhá.

Výhodou ovšem je, že Wavives na celé čáře vítězí svým audiovizuální zpracováním a stylizací. S pěkným vzhledem ale souvisí jiný problém hry, a to na freeware poměry enormní velikost. Vzhledem k malému rozsahu hry je skutečně na pováženou, bylo-li třeba, aby zabrala více jak dvě 200 MB.

wavives_03Indie scéna příliš často chrlí hry, které potěší tolik lidí, kolik byste spočítali na prstech jedné ruky válečného veterána. Experimentální hry zkrátka příliš často nejsou zábavné, pěkné a ani doopravdy experimentální. Wavives je ale jednou z těch, které i přes značné zápory dělají čest svému subžánru.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz