Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Waxy's Sushi Party - stresující brigáda

  12:00aktualizováno  11. října 10:46
Pokud potřebujete peníze, nemůžete se moc otáčet na to, jakou práci vám zrovna přidělí. Zvlášť pokud patříte k chudým studentům, kteří bez mrknutí přijmou brigádu v šíleném fast foodu jako je tento.
80

Waxy's Sushi Party

Platforma: Freeware
Výrobce: Srehpog

Stáhnout

Waxy's SushiPokud se snad na herní scéně objeví hra spojená se stravováním nebo přípravou pochutin, zpravidla se jedná o remake Dinner Dash a jiných podobných, kde ze základních surovin vytváříte požadované objednávky a do kapsy strkáte vydělané dolary. Celé toto pravidlo ale na první pohled nenápadný projekt Waxy's Sushi Party.

Zde si dost možná zavzpomínáte na svá sladká studentská léta, kdy jste si pár korun vydělávali na ne zrovna prestižní brigádě, kde by se vaše profese dala jednoduše označit jako „děvečka pro všechno“. No a podobně si připadá i mladý Waxy, který kývnul na pozici v jednom fastfoodu specializujícím se na sushi. No a i navzdory množství zákazníků a objednávek, je u obslužného pultu zcela sám. Úkol na něj tedy čeká Waxy's Sushivpravdě obtížný a vesměs na vás záleží jak se ho zhostí a jak ho zvládne. K dispozici jsou tři obtížnosti a zejména série výukových lekcí, kterými by si měl projít každý začátečník. Ovládání a úkoly totiž nejsou nijak tradiční a troufám si tvrdit že bez správné výuky byste úkol jednoduše nezvládali. I tak totiž budete mít opravdu co dělat.

Stejně jako v dalších podobných hrách, také zde budete primárně vydělávat peníze ovšem s tím rozdílem, Waxy's Sushiže se vaše kompetence tak trochu posunuly. Pochoutky nepřipravujete, pouze je servírujete, berete peníze a pak také samozřejmě dýška, která vám spokojení zákazníci sypou do kapsy. To vše společně se odráží na mood metru vlevo. Ten by měl ideálně být dole. Čím je totiž stupnice zaplněnější, tím jste ve větším stresu a ten pokus dosáhne maxima, jste vyhozeni. Jak k tomu může dojít? Míjíte příliš moc objednávek (ty se přijímají mačkáním tlačítka příslušné barvy, když jím kolečko prochází). Pak jsou zde právě ony účty, které by se měly správně zpeněžit a to dříve než naskočí příliš mnoho nezapočítaných položek. Navíc při všem tom shonu je třeba správně spočítat cenu, která je odvozena od počtu jednotek a cenu za jednu zobrazující se ve spodní části.

Hlavním úskalím Waxy's Sushi Party je to, že po vás autoři vyžadují příliš mnoho věcí najednou. Žádné pauzy se nekonají a vy tak mezi přijímáním objednávek dvěma, třemi nebo čtyřmi klávesami musíte zároveň na numerické klávesnici cvakat cenu a odesílat ji enterem a tak průběžně přijímat platby. S nedostatkem tréninku nejspíše hodně rychle skončíte, ale ke hře se dá stále dokolečka vracet. Nejspíše tedy nikdy nebude patřit k masově hraným záležitostem, je ale zajímavá, neotřelá a rozhodně ji mohu doporučit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz